Dzisiaj jest niedziela, 09 sierpnia 2020 r., 222 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Kino KDK wznawia działalność. Co warto wiedzieć?
Dodał: DL, 30-06-2020 12:45, odsłon: 494

Na tę wiadomość kozieniccy kinomani czekali od dawna. Już w piątek, 3 lipca, Kino Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka wznowi swoją działalność. Szykują się filmowe hity, ale też specjalne zasady sanitarne, które będą obowiązywały widzów.

Powrót „Kina KDK” do tzw. nowej normalności wiąże się z przestrzeganiem wytycznych, które obowiązują wszystkie kina w Polsce w trakcie pandemii. Przede wszystkim, dla widzów udostępniona zostanie połowa miejsc w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Kinomani będą zajmować miejsca tak, by był między nimi przynajmniej jeden wolny fotel. Zasada ta nie dotyczy jednak rodziców / opiekunów z dziećmi do 13. roku życia, osób niepełnosprawnych, potrzebujących opiekuna oraz osób, które zamieszkują we wspólnym gospodarstwie domowym.

 

To jednak nie wszystko. - Widzowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa, zarówno przed wejściem do sali, jak i w trakcie seansu, a także po jego zakończeniu. Ponadto wprowadziliśmy obowiązkową dezynfekcję rąk. Dozowniki z płynem do dezynfekcji dostępne są w specjalnie oznaczonych punktach na terenie Centrum Kulturalno-Artystycznego. Wszystkich obowiązuje też zasada utrzymania dystansu społecznego, wynoszącego minimum dwa metry - wyjaśnia dyrektor KDK Elwira Kozłowska.

 

Cały budynek CKA jest regularnie sprzątany, dezynfekowany i wietrzony, a pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej. Ponadto, w kasach i w punkcie informacji zamontowane zostały przegrody z tworzywa sztucznego, a na podłogach wyznaczono punkty, pomagające w utrzymaniu dystansu w kolejkach.

 

- Uprzejmie prosimy o przestrzeganie procedury bezpieczeństwa. Od tego zależy zarówno bezpieczeństwo widzów, jak i pracowników Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Widzowie, którzy zaobserwują u siebie niepokojące objawy, powinni zrezygnować z seansu i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem - przypomina dyrektor KDK Elwira Kozłowska.

 

Co zagrają? Są premiery

 

W pierwszym tygodniu po powrocie, na widzów „Kina KDK” czekać będzie pięć filmów, w tym dwie premiery ogólnopolskie.

 

Pierwszą z nich jest dramat miłosny „Coś się kończy, coś zaczyna” z Shailene Woodley w roli głównej. To opowieść o niezależnej, współczesnej dziewczynie, która przeżywa rozterki miłosne i zastanawia się, jak dalej pokierować swoim losem.

 

Dla starszych widzów „Kino KDK” przygotowało także głośny film „Tylko sprawiedliwość” z Michaelem B. Jordanem w roli głównej. Tym razem popularny aktor wciela się w młodego prawnika Bryana Stevensona, którego walka o sprawiedliwość przejdzie do historii. Warto się z nią zapoznać, bo scenariusz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami.

 

Z powrotu kina ucieszą się też najmłodsi. Premierowo będą mogli zobaczyć film familijny „Czworo dzieci i Coś”, czyli ekranizację powieści Jacqueline Wilson o współczesnej rodzinie i dziecięcych marzeniach, które od zawsze pozostają takie same.

 

Miłośników gier wideo z pewnością zainteresuje film „Sonic. Szybki jak błyskawica”. Niebieski jeż od niemal 30 lat bawi graczy, a teraz debiutuje na wielkim ekranie. Jest szybko i zabawnie.

 

Z kolei w ramach wakacyjnej akcji „Filmowe środy w kinie KDK” na dzieci czekać będzie film familijny pt. „Wszystkowidząca 2”. To druga część przygód Diny, która odziedziczyła po matce magiczną moc wydobywania z ludzi najgłębszych sekretów. Na ten seans obowiązywały będą specjalne, preferencyjne ceny biletów.

 

Szczegółowe informacje dotyczące „Kina KDK” i repertuaru dostępne są na stronie www.kinokozienice.pl

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
W piątek Kortez odwiedził Kozienice w ramach letniej trasy koncertowej. Artyście na scenie towarzyszył ze...
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook