Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Kilka oddziałów wznawia działanie. Wstrzymano przyjęcia na oddział ginekologiczno-położniczy
Dodał: DL, 03-07-2020 13:35, odsłon: 1973
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczenia zdrowotne w oddziałach szpitalnych w zakresie: urologii, traumatologii i ortopedii, chirurgii ogólnej, pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii, otolaryngologii, chorób zakaźnych.

- Od poniedziałku 29 czerwca 2020 roku wznowiliśmy przyjęcia do Oddziałów: Wewnętrznego z Pododdziałem Kardiologii, Neurologii oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jednakże z powodu dużej absencji pracowników medycznych (izolacje, kwarantanna, zwolnienia lekarskie) oddziały te funkcjonują w ograniczonym zakresie. Obecnie mamy obsadę pracowników na połowę limitów łóżkowych - poinformował dyrektor szpitala Roman Wysocki.

 

Od 3 lipca 2020 roku wstrzymane zostaną przyjęcia do Oddziału Ginekologiczno – Położniczego do czasu powrotu z kwarantanny pracowników. - Po powzięciu informacji o wydaniu pozytywnej decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kozienicach w trybie natychmiastowym wznowimy przyjęcia do oddziału - dodaje dyrektor.

 

Z powodu wykrycia na początku czerwca 2020 roku zakażenia COVID-19 wśród personelu medycznego Pracownia Radiologii i USG obecnie pracuje tylko na potrzeby oddziałów szpitalnych, nie wykonywane są jeszcze badania ambulatoryjne dla wszystkich chętnych pacjentów. 2/3 pracowników Pracowni Radiologii i USG nie może udzielać świadczeń zdrowotnych z powodu absencji (izolacja, kwarantanna, zwolnienia lekarskie).

 

Zmiana godzin badań wymazowych COVID-19

 

Ponadto kozienicki szpital informuje, że zmieniono godziny pobierania materiału do badań molekularnych – wymazowych COVID-19 (PCR) pacjentów, obecnie takie badanie będzie można wykonać w dni robocze i wolne od pracy w godzinach od 10.00 do 13.00. Przed zgłoszeniem na wymaz pacjenci powinni zadzwonić do Oddziału Zakaźnego na numer 887 185 999 aby ustalić wskazania do pobrania wymazu oraz termin pobrania. Jeśli lekarz zadecyduje o pobraniu należy się zgłosić do Izby Przyjęć Oddziału Zakaźnego w wyznaczonym terminie i zadzwonić ponownie na powyższy numer.

 

Pracownik medyczny pobierający materiał do badania wymazowego potrzebuje około 15 minut na przygotowanie odpowiednich warunków do pobrania wymazu, musi przygotować pomieszczenie oraz poprawnie założyć środki ochrony osobistej. Pacjenci powinni przygotować dokument tożsamości.Jeśli pacjent ma skierowanie z sanatorium, lub od lekarza (w tym pobrania przed planowym zabiegiem) proszony jest przygotować ksero skierowania, które zostanie dołączone do dokumentacji. Personel szpitala prosi również o informację, kto kieruje na badanie, czy to jest sanepid, czy może np. pacjent jest na kwarantannie.

 

Przyjęcia pacjentów do Poradni Specjalistycznych, Podstawowej Opieki Zdrowotnej odbywają się na zasadach podanych w Informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ
w Kozienicach z dnia 29 maja 2020 roku.

 

Wznowienie działalności Poradni Chorób Zakaźnych

 

Wznowiona zostaje działalność Poradni Chorób Zakaźnych. Po telefonicznym zarejestrowaniu się w dni robocze w godzinach 10.00 – 11.00 (telefon 486 797 295) lekarz oddzwoni w godzinach 11.00 – 13.00 i udzieli stosownej porady. SP ZZOZ w Kozienicach zastrzega, że jeśli, ze względów organizacyjnych i dynamicznej sytuacji w Oddziale Chorób Zakaźnych, lekarz nie oddzwoni w dniu zgłoszenia wizyty, SP ZZOZ w Kozienicach prosi o telefon następnego dnia w godzinach 11.00 - 13.00.

 

W związku z nadal odnotowywanymi w Polsce licznymi przypadkami zakażenia Covid-19 SP ZZOZ w Kozienicach zmuszony jest utrzymać wprowadzone ograniczenia w odwiedzinach rodzin pacjentów hospitalizowanych w poszczególnych oddziałach.

 

- Należy pamiętać, że w związku z rozprzestrzenianiem się zakażenia COVID-19 oraz ogłoszonym stanem pandemii mogą nastąpić ograniczenia w przyjmowaniu pacjentów do poszczególnych Oddziałów Szpitalnych, Poradni Specjalistycznych, Pracowni Diagnostycznych. Jak już wcześniej zaznaczono ograniczenia mogą także wynikać z powodu nieobecności w pracy pracowników medycznych. Szpital Powiatowy w Kozienicach jest otwarty dla wszystkich tych, którzy wymagają pomocy i to się nie zmieni. Zapewniamy, że każdy pacjent w stanie zagrożenia zdrowia i życia otrzyma należytą pomoc,oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość - informują dyrekcja i pracownicy szpitala.

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kozienicki Klub Motorowy - KKM/Facebook
W weekend 25-26.07 odbyła się I runda Pucharu i Mistrzostw Polski w Enduro w Połczynie Zdrój. - Ni...
Fot. Kortez - materiały prasowe
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...
Fot. Ministerstwo Zdrowia
Zmiany w organizacji wesel, wydarzeń sportowych czy obowiązek zasłaniania nosa i twarzy wszędzie, nie tyl...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook