Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Już w sobotę Dzień Energetyka - Pożegnanie Lata. Będzie się działo. Sprawdź szczegóły.
Dodał: KamZap, 30-08-2018 12:45, odsłon: 2930
fot. archiwum
fot. archiwum

Tradycyjnie w pierwszą sobotę września na terenie ośrodka nad Jeziorem Kozienickim odbędzie się Dzień Energetyka - Pożegnanie Lata, którego organizatorami są: Enea Wytwarzanie i gmina Kozienice. Głównymi gwiazdami wieczoru będą: Robert Janowski z zespołem i IRA. Jednak już od rana nad jeziorem czekać będzie mnóstwo atrakcji - zobaczcie jakie.

 

Energetyczna Dycha

 

Tegoroczny Dzień Energetyka będzie wyjątkowy również przez to, że w tym roku Elektrownia Kozienice obchodzi swoje 50-lecie. 

 

Obchody rozpocznie ENEA VI Energetyczna Dycha, czyli 10-kilometrowy bieg, który na stałe wpisał się w sportowy kalendarz miasta. Amatorzy powalczą o jak najlepsze czasy. Wyjątkowe zadanie czeka pracowników firmy ENEA, którzy wezmą udział w III Mistrzostwach Grupy Kapitałowej ENEA.

 

W zawodach do wygrania są nagrody pieniężne, co kusi coraz lepszych biegaczy. W klasyfikacji generalnej zwycięzca otrzyma 600 złotych, a pozostali zawodnicy na podium odpowiednio 500 i 400 złotych. Na nagrody finansowe mogą liczyć również czwarty (300 zł), piąty (250 zł) i szósty zawodnik (200 zł). - Dla pierwszego na mecie zawodnika za poprawienie rekordu trasy mamy kolejne 300 złotych - zachęcają organizatorzy, choć o to łatwo nie będzie. Aktualny rekord w kategorii open kobiet należy do Ukrainki Lilii Fiskovicz (34:09,8), a mężczyzn, jej rodaka, Andrija Starzynskiego (29:50,5).

 

Każdy zawodnik, który ukończy bieg, otrzyma specjalny medal sportowy wykonany przez firmę MCC Medale (www.mccmedale.pl). Widać na nim biegaczy na tle Kozienickiej Elektrowni, datę i nazwę biegu oraz napis “50 lat Elektrowni Kozienice”. Przewidziano również trzy warianty kolorystyczne dla zawodników na podium. Wykorzystano także rozwiązanie Medal Ranks, czyli specjalne nakładki na medale.

 

Strefy tematyczne

 

Jak poinformowali Piotr Kutkowski, rzecznik Enei Wytwarzanie razem z Janem Mazurkiewiczem, wiceprezesem ds. korporacyjnych Enei Wytwarzanie w wywiadzie dla Radia Plus Radom, na terenie ośrodka działać będzie kilka stref tematycznych. W strefie zdrowia można będzie oddać krew, zbadać słuch uzyskać informacje dotyczące oddawania szpiku kostnego, jak również związane z profilaktyką raka piersi. W strefie historii w roli gospodarzy wystąpią Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych oraz Biblioteka Publiczna gminy Kozienice, która zaprezentuje wystawę IPN „Ojcowie Niepodległości”, a także część realizowanej przez bibliotekę przy wsparciu finansowym Enei w ramach programu Potęga PoMocy wystawy 203 lata Nowej Wsi na 100-lecie niepodległości. W strefie sportu kolejny raz Legia Soccer Schools zorganizuje pokazowe treningi dla dzieci chcących zacząć swoją przygodę z piłką. Zapraszane są zarówno dziewczynki jak i chłopców.

 

W strefie bezpieczeństwa różne atrakcje zapewnią Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu i Komenda Rejonowa Policji w Kozienicach. Dodatkowo będzie można skorzystać z symulatorów dachowania oraz rajdowego VR. Dla miłośników jeździectwa konne przejażdżki będzie proponował działający przy Stadninie Koni w Kozienicach Klub Jeździecki „Skarb”, tradycyjnie pojawią się także motocykliści, którzy przyjadą ponad 300 wymuskanymi maszynami, korzystając z zaproszenia działającego również w Elektrowni Kozienickiego Stowarzyszenia Jednośladów „Hussar”.

 

Po raz pierwszy podczas Dnia Energetyka-Pożegnania Lata, w Kozienicach pojawią się foodtrucki: Burger Na Kółkach - Najlepszy Foodtruck w Warszawie 2016 roku. Po raz pierwszy pojawi się także stoisko Stowarzyszenia BMW Klub Warszawa, na którym zaprezentowanych zostanie kilka najciekawszych modeli BMW należących do klubowiczów, a także modele elektryczne oraz hybrydowe marki BMW. Będzie można wziąć udział w grach i zabawach oraz sprawdzić się w konkursie wiedzy dotyczącym marki BMW.

 

Scena główna

 

O godzinie 15.30 na scenie amfiteatru program dla dzieci ”Piosenki piratów z zakola Wisły” zaprezentuje zespół Klang, później widzowie zobaczą także zespół ze Szkoły Muzycznej z Kozienic, a o godzinie 17 Arka Kłusowskiego – finalistę show muzycznego „The Voice of Poland”.

 

O godzinie 18.45 znany z programu „Jaka to melodia” Robert Janowski występując ze swoim zespołem zaprezentuje największe hity muzyki rozrywkowej - idealne rytmy dla każdej publiczności. Przebojowy koncert to wspaniała atmosfera budowana przez artystę oraz entuzjastyczne i elektryzujące wykonanie wszystkich piosenek.

 

O tym, że Elektrownia Kozinice świętuje w tym roku 50-lecie przypomni wyjątkowy pokaz malowanej piaskiem historii przedsiębiorstwa w wykonaniu Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent” w Polsce.

 

W roli głównej gwiazdy w tym roku wystąpi grupa IRA, czyli pochodzący z Radomia legendarny zespół rockowy, który gra już od 1987 roku, a na swoim koncie ma takie przeboje jak: „Ona jest ze snu”, „Szczęśliwego Nowego Yorku”, „Jest parę chwil”, czy „Mocny”. Początek koncertu – 20.35.

 

Imprezę zakończy pięć minut po godz. 22 pokaz laserowy Visual Sensation oraz pokaz sztucznych ogni. Prowadzącymi imprezę będą Marta Kielczyk i Sławomir Siezieniewski.

 

Równie wiele atrakcji czekać będzie dla dzieci: konkursy, animacje i czynny od godziny 10 duży plac zabaw.

Na Dzień Energetyka - Pożegnanie Lata 2018 zapraszają Enea Wytwarzanie i Gmina Kozienice.
 

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...
Policjanci z powiatu kozienickiego zatrzymali dwóch amatorów perfum. Mężczyźni tym proceder...
Fot. PTTK Kozienice
W sobotę 18 maja odbył się XXI Rajd Nadwiślański zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach.
Zespół Enej zagra w Kozienicach. Źródło: oficjalna strona zespołu
1 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. Jak zwykle możemy spodziewać s...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook