Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 r., 173 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Już w niedzielę 25. Finał WOŚP. Jak będzie przebiegał w powiecie kozienickim?
Dodał: MariuszBasaj, 11-01-2017 07:45, odsłon: 3467
Jednym z wolontariuszy podczas tegorocznej akcji będzie Aleksandra Blusiewicz, uczennica pierwszej klasy garbackiego gimnazjum. Jak przyznaje, będzie to dla niej debiut w roli wolontariusza WOŚP. Na fot. prezentuje koszulkę, jaką będzie można wylicytować
Jednym z wolontariuszy podczas tegorocznej akcji będzie Aleksandra Blusiewicz, uczennica pierwszej klasy garbackiego gimnazjum. Jak przyznaje, będzie to dla niej debiut w roli wolontariusza WOŚP. Na fot. prezentuje koszulkę, jaką będzie można wylicytować

Trzy sztaby, ponad setka wolontariuszy i cała masa pozytywnej energii. Już 15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25., a akcję znowu wesprą osoby z powiatu kozienickiego. Sprawdzamy, co będzie się działo w trzech sztabach na terenie powiatu kozienickiego.

Podczas 25. finału pieniądze zbierane będą dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Pediatria była już tematem akcji, podczas 11., 12. i 24. finału.

 

- 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki - pisze na stronie Orkiestry Jurek Owsiak. Tylko w zeszłym roku w ramach akcji udało się zebrać ponad 72,5 miliona złotych.

 

Kozienice grają z orkiestrą

 

W powiecie kozienickim tradycyjnie z Orkiestrą będą grały trzy sztaby, kolejno w: Kozienicach (Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski"), Garbatce-Letnisku (Urząd Gminy) i Ursynowie w Gminie Głowaczów (ZSO im. Batalionów Chłopskich). W całej Polsce będzie ich niemal 1500.

 

W naszym mieście za sztab tradycyjnie już odpowiada Ogród Jordanowski. W samą akcję zaangażowanych jest aż 50 wolontariuszy, którzy z puszkami ruszą w niedzielę w miasto.

 

Co ciekawe, Kozienicka Orkiestra już gra, bo pieniądze można już wrzucać do puszki w Ogrodzie Jordanowskim. - Wiemy, że w niedzielę nie każdy ma możliwości, żeby wesprzeć akcję, bo jest poza Kozienicami, dlatego udostępniliśmy je wcześniej - słyszymy od organizatorów sztabu.

 

Jak zapowiadają organizatorzy, kozienicki finał odbędzie się bez imprez towarzyszących, ale i tak warto w niedzielę wpaść do sztabu, który będzie czynny w godz. 8:00-16:00.

 

W Ursynowie już licytują

 

Od kilku lat w akcję włączają się także osoby związane z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Ursynowie. Tym razem kwestować będzie aż 50 wolontariuszy ze wszystkich szkół w Gminie Głowaczów, a także ze szkół w Suchej (gm. Pionki) i Woli Goryńskiej (gm. Jastrzębia) oraz harcerze z Pionek.

 

Sztab, podobnie jak ten w Kozienicach, tym razem rezygnuje z organizowania hucznego finału, jak choćby rok temu, kiedy w szkole zorganizowano dyskotekę, trwa natomiast licytacja gadżetów akcji przez Internet. Dokładniej rzecz ujmując, licytacja prowadzona jest na facebookowym fanapage'u szkoły (wystarczy wpisać nazwę szkoły), pod zdjęciami poszczególnych gadżetów. Ten, kto do północy 14 stycznia poda w komentarzu największą kwotę, będzie mógł w niedzielę zgłosić się do sztabu i nabyć za nią dany przedmiot. Czekają m.in. koszulki, zegary ścienne czy kalendarze.

 

Artystyczny finał w Garbatce

 

Po raz kolejny do akcji dołączyła też Garbatka-Letnisko. Sztab mieści się w budynku po dawnej świetlicy (ul. Kochanowskiego 135) i liczy 30 wolontariuszy, głównie z gminy Garbatka-Letnisko, ale też z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zajezierzu.

 

Na garbacki finał przygotowane są specjalne atrakcje w siedzibie sztabu. Po godz. 15:00 zaplanowano występ Chóru Seniora "Wrzos", występ grupy tanecznej trenowanej przez Lidię Żuchowską, solowe popisy wokalistów czy koncert zespołu muzycznego, prowadzonego przez Dariusza Rodakowskiego.

 

- Nie zabraknie też tradycyjnej aukcji. Na chętnych czekają m.in. pamięć USB, koszulki, kalendarze, książki czy płyty - wymienia Kinga Kowalczyk, koordynator garbackiego sztabu.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Organizatorzy
Jak zwykle w ostatnią niedzielę czerwca, w tym roku już po raz czwarty, w Jedlińsku odbędzie się MotoPikn...
Fot. Kamil Zapora
W środę 20 czerwca w kozienickiej Mediatece odbyło się spotkanie z Michałem Wójcikiem – auto...
Fot. KPP Kozienice
Kozieniccy policjanci bez chwili wahania wybili szybę w samochodzie, który został zaparkowany w pe...
Fot. Zespół Relaks
Zespół wokalny RELAKS jest w trakcie realizacji zadanie pożytku publicznego Gminy Kozienice &bdquo...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook