Dzisiaj jest niedziela, 05 lipca 2020 r., 187 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
Już można zgłaszać swoje inicjatywy. Na dobre pomysły czeka nawet 7 tysięcy złotych
Dodał: DL, 15-06-2020 14:29, odsłon: 426
Fot. archiwum
Fot. archiwum

Mieszkańcy Gminy Kozienice już mogą zgłaszać swoje wnioski w konkursie na inicjatywy lokalne, który ogłosił Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Nabór ruszył w poniedziałek 15 czerwca i potrwa do 12 lipca. Jest jeszcze czas, ale warto pilnować terminów. Na najlepsze pomysły z zakresu kultury czeka dofinansowanie w wysokości do 7 tysięcy złotych.

Konkurs na inicjatywy mieszkańców to część realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.

 

– Pierwsza część projektu polegała na przeprowadzeniu badań nad stanem kultury w Gminie Kozienice, które prowadziliśmy wspólnie z Fundacją Obserwatorium oraz animatorką, wyznaczoną przez Narodowe Centrum Kultury. Przez kilka tygodni, za pośrednictwem ankiet, spotkań on-line oraz wywiadów telefonicznych, pytaliśmy mieszkańców o możliwości i potrzeby związane z kulturą w poszczególnych miejscowościach. Na podstawie tych badań stworzyliśmy regulamin do konkursu na inicjatywy – tłumaczy dyrektor KDK Elwira Kozłowska i dodaje: – Teraz czekamy na pomysły mieszkańców. Chcemy ich zachęcić do działania, pobudzić ich potencjał, chcemy współpracować. Oczywiście oferujemy przy tym pomoc merytoryczną i finansową.

 

Czekają na dobre pomysły

 

W ramach konkursu każdy mieszkaniec Gminy Kozienice może zgłosić swój pomysł na inicjatywę z zakresu kultury. Mogą to być np. warsztaty, zajęcia, koncerty, spektakle, wystawy czy inne przedsięwzięcia, jakie tylko wymyślą. Na stronie internetowej www.dkkozienice.pl opublikowano listę inicjatyw, jakie zrealizowano w innych częściach Polski. Może ona posłużyć jako inspiracja dla lokalnych działań. Lista znajduje się TUTAJ - https://dkkozienice.pl/zalaczniki/9587/Dobre-praktyki-przyklady-zrealizowanych-projektow.pdf

 

Kto i jak może złożyć wniosek?

 

Wnioski do konkursu mogą składać wszyscy mieszkańcy Gminy Kozienice, zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy mieszkańców, w tym osoby niepełnoletnie (w grupie powinna być co najmniej jedna osoba dorosła). Wystarczy mieć dobry pomysł, a następnie wypełnić i złożyć wniosek, by ubiegać się o środki na jego realizację.

 

Formularze zgłoszeniowe są bardzo proste, a ich wypełnienie nie powinno sprawić nikomu problemu. Organizatorzy konkursu pytają tylko o podstawowe kwestie, takie jak: ogólny zarys pomysłu, jego harmonogram czy przewidywany budżet. Należy przy tym pamiętać, że inicjatywy wybrane do dofinansowania, będą mogły być zrealizowane w terminie od 1 września do 10 listopada 2020 r. Wzór wniosku można znaleźć na stronie internetowej KDK - TUTAJ https://dkkozienice.pl/?id=9587

Wypełnione formularze należy przekazać do Kozienickiego Domu Kultury za pośrednictwem poczty tradycyjnej (Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice), elektronicznej (na adres: sekretariat@dkkozienice.pl) lub osobiście (we wtorki i w czwartki, w godz. 10.30-11.30 i 15.30-16.30).

 


 

Potrzebujesz konsultacji?

 

Organizatorzy konkursu przygotowali także możliwość konsultacji swoich wniosków z ekspertem. Anna Pietraszko z Fundacji Obserwatorium podpowie, jak dostosować dobre pomysły do regulaminu konkursu, a także udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania.

Ekspertka będzie pełniła dyżur w dniach od 15 do 23 czerwca. Można się z nią skontaktować mailowo lub telefonicznie – e-mail: f.obserwatorium@gmail.com i telefon: 515 235 478

Warto też dodać, że w „Kulturalnej grupie KDK” na portalu Facebook, 9 czerwca, odbyło się specjalne wirtualne spotkanie dotyczące wypełniania wniosków konkursowych. Zapis wideo jest ciągle dostępny dla członków grupy.

 

Kiedy wyniki?

 

Wszelkie kryteria oceny wniosków, zawarte są w regulaminie, który dostępny jest TUTAJ – https://dkkozienice.pl/?id=9587. Już dziś wiadomo, że do realizacji trafi od 3 do 7 inicjatyw mieszkańców, a finałową listę poznamy najpóźniej 7 sierpnia.

 

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy mają ciekawe pomysły. To doskonała okazja do tego, by wspólnie zorganizować nowe wydarzenia kulturalne. Warto pamiętać, że nie muszą być to ogromne przedsięwzięcia. Mile widziane są inicjatywy, które zintegrują społeczności lokalne: sąsiadów, mieszkańców danej miejscowości czy osiedla, osoby w różnym wieku, których łączy miejsce zamieszkania. Zostawiamy tu bardzo dużą swobodę na kreatywność mieszkańców – wyjaśnia dyrektor Elwira Kozłowska.

 

Projekt „Razem dla kultury w Gminie Kozienice” realizowany jest w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020” i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot.Urząd Gminy Garbatka - Letnisko
Od 3 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska na terenie Gminnego Ośrodka Wypocz...
Fot. Facebook - Policja Kozienice
Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewni...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczen...
Fot. Facebook - Kortez
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook