Dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 111 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Jak sobie radzić z awarią światła na ulicach? Informacja Urzędu Miejskiego w Kozienicach.
Dodał: KamZap, 15-08-2018 07:00, odsłon: 1417
UM Kozienice
UM Kozienice

Na terenie gminy Kozienice zainstalowanych jest ok. 5 200 opraw oświetlenia ulicznego i ok. 200 punktów sterowania. Przy takiej liczbie awarie są naturalne, warto jednak wiedzieć co w takiej sytuacji robić. Urząd Miejski w Kozienicach informuje, że konserwatorem oświetlenia ulicznego jest firma: ELEKTROB Sp. z o. o. z siedzibą na ulicy Przemysłowej 70 w Kozienicach.  To właśnie tam należy zgłaszać nieprawidłowości w działaniu oświetlenia, które zauważymy. Numer kontaktowy to 519 – 899 – 392. Innym miejscem, do którego można się zwracać w takich sprawach jest Urząd Miejski w Kozienicach, nr tel. 048 611-71-75.

Wszelkie nieprawidłowości w działaniu oświetlenia można zgłaszać bezpośrednio do wykonawcy usługi pod nr telefonu 519 – 899 – 392 lub bezpośrednio do Urzędu Miejskiego w Kozienicach  -  tel. 048 611-71-75.

 

W przypadku zgłoszenia usterki oświetlenia bezpośrednio do wykonawcy i nie wykonania jej w terminie 2 dni od daty zgłoszenia, o zaistniałym fakcie należy poinformować przedstawiciela Gminy Kozienice tel. 48 611-71-75.

 

Urząd Miejski w Kozienicach jednocześnie informuje, że na terenie gminy Kozienice zainstalowanych jest ok. 5 200 opraw oświetlenia ulicznego i ok. 200 punktów sterowania. Przy takiej ilości opraw awarie mogą się zdarzać. Dotyczą one głównie spalonych żarówek i osprzętu jak również rozregulowaniu sterowników. Czynnikami powodującymi awarie są np. wyładowania atmosferyczne oraz czynniki zewnętrzne niezależne od Gminy Kozienice takie jak awarie na sieciach zasilających.

 

Zgodnie z umową wykonawca usuwa awarie niezwłocznie po ich zgłoszeniu lub zaobserwowaniu przez siebie. Należy pamiętać, że wykonawca usuwa awarie w ciągu dnia, dlatego niekiedy możliwy jest widok zapalonego oświetlenia w ciągu dnia.

 

- W tym miejscu należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że szafy sterownicze ulegają również zniszczeniom przez wandali, jak również obserwujemy celowe działania osób trzecich mające na celu rozregulowanie lub uszkodzenie sterowników, co jest naganne i dla nas niezrozumiałe – słyszymy od Wydziału Infrastruktury UM.

 

Gmina Kozienice na całym terenie miasta i częściowo na terenie gminy zainstalowała nowoczesne sterowniki microBLUE, które służą do sterowania oświetleniem ulicznym. Programowanie sterownika odbywa się za pomocą smartfona z poziomu aplikacji mBLUE. Urządzenie oblicza godziny wschodów i zachodów słońca odpowiednio do aktualnej daty oraz położenia geograficznego, w którym zostało zainstalowane lub pobiera je z tabeli. Zmiany parametrów pracy sterownika i jego programowanie mogą być dokonywane ze smartfona dzięki bezprzewodowej łączności Bluetooth. Dzięki zastosowaniu tego sterownika różnica w zapalaniu poszczególnych obwodów wynosi max. do 2 minut.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...
ilustracja, źródło: KWP w Radomiu
Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełni...
W rundzie jesiennej Energia przegrała u siebie z MKS-em Piaseczno 1:4. Fot. Kamil Zapora
Piłkarze czwartej ligi mazowieckiej o świętach na razie nie myślą. Wszystkie drużyny z regionu radomskieg...
Fot. PSP im. BCh
We wtorek w PSP im. BCh w Ursynowie odbyło się spotkanie, na którym uczniowie zaprezentowali przed...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook