Dzisiaj jest sobota, 23 lutego 2019 r., 54 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Jak ożywić nasze społeczeństwo? Zastanawiali się nad tym uczestnicy III Konferencji Kozienickiego Partnerstwa Lokalnego 2018
Dodał: KamZap, 14-05-2018 13:07, odsłon: 1429
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach

9 maja w restauracji Verona w Gniewoszowie odbyła się III Konferencja Kozienickie Partnerstwo Lokalne 2018  „Analiza Czterech Zasad Ożywienia Społeczno-Gospodarczego w powiecie kozienickim”.

Po powitaniu uczestników przez Starostę Kozienickiego Andrzeja Junga oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kozienicach Jana Mazura, Alicja Kacperczyk i Renata Wysocka z Urzędu Skarbowego w Kozienicach przedstawiły prezentację dotyczącą lokalnych podatków. Wójtowie Gmin Sieciechów i Gniewoszów Marian Zbigniew Czerski i Marcin Gac przybliżyli zebranym walory krajobrazowe, turystyczne i gospodarcze swoich gmin, a trener Jadwiga Olszowska-Urban zaprezentowała dobre praktyki Partnerstwa Lokalnego na terenie Polski, dotyczące partnerstwa międzysektorowego na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego i aktywnego tworzenia nowych miejsc pracy.

Następnie uczestnicy konferencji podzieleni zostali na 4 grupy, które pracowały nad diagnozą czterech zasad ożywienia społeczno-gospodarczego w powiecie kozienickim. Każda z grup pracowała nad innym tematem:

Temat 1. Uszczelnianie lokalnych wycieków w firmach, instytucjach samorządowych, organizacjach pozarządowych, środowisku w gminach i powiecie kozienickim.
Temat 2. Wsparcie środowiska społeczno-gospodarczego w powiecie kozienickim: przedsiębiorców, instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych.
Temat 3. Zachęcanie do tworzenia nowych firm, instytucji i organizacji w gminach i w powiecie kozienickim pod potrzeby mieszkańców i klientów spoza powiatu.
Temat 4. Przyciąganie z zewnątrz potrzebnych firm, instytucji i organizacji pozarządowych do powiatu kozienickiego w celu wzbogacenia usług i uzupełnienia oferty lokalnej firm, instytucji i III sektora.

Podsumowanie materiałów wypracowanych podczas III konferencji odbędzie się w czasie IV Konferencji Kozienickie Partnerstwo Lokalne 2018, która odbędzie się 7 czerwca w Głowaczowie.

Materiał filmowy zrealizowany podczas konferencji dostępny będzie już wkrótce na kanale Powiatu Kozienickiego TUTAJ.

 

Monika Wiraszka

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Kolejne gadanie o niczym...Lokalny rynek pracy to dno i każdy o tym wie.Niech więc radzą co robić bo niebawem wszyscy stąd uciekną i nie będzie kim zarządzać:-)
17-07-2018, 20:50:32
+ 1
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Ochotnicy do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Kozienic mogą składać wnioski o przyjęcie do s...
ilustracja, źródło: pixabay.com
W najbliższą niedzielę policjanci na Mazowszu będą prowadzili działania „Prędkość”. Jak sama ...
Fot. Kamil Zapora
Od blisko trzech miesięcy w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach działa kamera do obserwacji bolid&oac...
Szalony występ zespołu Święta Kurka i Podgrzybki najbardziej spodobał się publiczności, która przyznała im nagrodę specjalną Fot. Kamil Zapora
8 zespołów i solistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stafana Czarnieckiego w Kozi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook