Dzisiaj jest poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Jak Kozienice będą świętowały 3 Maja?
Dodał: KamZap, 23-04-2019 06:55, odsłon: 1791
Uroczystości jak zwykle zaczną się w kościele Świętego Krzyża, jednak dalsza ich część różni się od lat ubiegłych. Fot. Kamil Zapora
Uroczystości jak zwykle zaczną się w kościele Świętego Krzyża, jednak dalsza ich część różni się od lat ubiegłych. Fot. Kamil Zapora

3 maja cała Polska będzie świętowała 228. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie nowoczesnej konstytucji. Również w Kozienicach tego dnia będzie się dużo działo.

Tradycyjnie w Kozienicach odbędą się tego dnia oficjalne obchody państwowego święta. Uroczystości rozpoczną się od mszy świętej w intencji Ojczyzny, którą zaplanowano na godzinę 10:30 w kościele pw. Świętego Krzyża w Kozienicach.

Po nabożeństwie zebrani przemaszerują w asyście konnej Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 22. Pułku Ułanów Podkarpackich i Orkiestry Dętej OSP w Kozienicach pod Pomnik Niepodległości.

 

Następnie uroczystości przeniosą się do sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego, gdzie o godzinie 13:00 wysłuchamy koncertu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia.

 
Poczuj klimat międzywojnia

Natomiast na godzinę 15:00 zapraszamy wszystkich na Stadion Sportowy. Odbędzie się tam mecz II kolejki rozgrywek Retro Ligii 2019, w którym zmierzą się kozieniccy piłkarze grający w zielono-czerwonych barwach Wojskowego Klubu Sportowego Grodno. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Wojskowego Klubu Sportowego X Pułku Piechoty z Łowicza.

Mile widziane retro stroje i ubrania nawiązujące do epoki dwudziestolecia międzywojennego i wcześniejszych lat. Tym bardziej warto pokusić się o kreatywność w tej kwestii, ponieważ podczas meczu zorganizowany zostanie wśród publiczności minikonkurs z nagrodami dla 6 osób za strój nawiązujący do dawnych czasów. Nagrodami będą pakiety publikacji wydanych przez Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych o wartości ponad 100 zł każdy.

W czasie meczu pierwszej kolejki WKS Śmigły Wilno (Warszawa) - WKS Grodno (Kozienice) padł imponujący wynik 0:5. TUTAJ znajdziecie galerię zdjęć. Natomiast o samym projekcie Retro Liga więcej przeczytacie TUTAJ.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Do pracowników Esselte w Kozienicach.
Czy byłyby chętne osoby do założenia związków zawodowych pracowników Esselte w Kozienicach?
Na razie jest to tylko propozycja, sondaż. Jednak proszę o poważne odpowiedzi. Podajcie dalej bo moderator pewnie usunie.
Piszcie na esselte.nszz(małpa)gmail.com
05-05-2019, 23:10:08
0
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. PSP Stanisławice
W PSP Stanisławice trwały półkolonie dla dzieci i młodzieży, które stwarzały   uc...
Ilustracja -  KPP w Kozienicach
Dzisiaj około godz. 8:00 na drodze krajowej nr 79 pomiędzy miejscowościami Bożówka, a Przydworzyce...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...
fot.EC
Lokalne imprezy plenerowe   w okresie letnim to również świetna okazja, aby poobcować co...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook