Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Jak co środę seniorzy z UTW wysłuchali dwóch ciekawych wykładów
Dodał: KamZap, 28-11-2018 21:48, odsłon: 481
Fot. KDK
Fot. KDK

W środę 28 listopada, jak co tydzień seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Kozienickim Domu Kultury wysłuchali dwóch ciekawych wykładów. Z pierwszego mogliśmy dowiedzieć się jak na co dzień być szczęśliwszym człowiekiem, drugi zaś poruszał problematykę globalnego ocieplenia.

Pierwszy wykład „Uważnie każdego dnia, czyli refleksje o codzienności” wygłoszony został przez Beatę Kaczyńską - nauczyciela i superwizora pracy trenerskiej i coachingowej, psychologa z wieloletnią praktyką psychoterapeutyczną.

Pani Beata sugerowała, aby zauważać w życiu drobne sprawy dnia codziennego, cieszyć się nimi, nie odkładać życia na później, ale żyć tu i teraz. Podkreśliła, aby traktować swoje ciało z uwagą, dbać o nie, jednak nie stawiać sobie celów niemożliwych do osiągnięcia ponieważ prowadzi to do rozczarowań. Należy wybierać takie formy aktywności, które sprawiają nam przyjemność, bo wtedy będziemy konsekwentni i wytrwamy w zamierzonych celach. Kolejne sfery, o które powinniśmy zadbać to umysł i dusza. Nie należy martwić się sprawami, które wcale nie muszą się wydarzyć, ważne jest podejście człowieka do trudnych spraw. Psycholog zalecała, aby pielęgnować swoją duchowość poprzez kontakt z naturą, czytanie odpowiednich lektur, ale także co najważniejsze, dbanie o dobre relacje z najbliższymi.

Drugi wykład wygłosił Krzysztof Figarski. Ukończył on studia dzienne na UMCS w Lublinie - Wydział Prawa i Administracji. Od 11 lat zajmuje się rozliczaniem projektów unijnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu mechanizmów funkcjonowania strefy Euro. Posiada dużą wiedzę z tematyki zmian klimatycznych, efektu cieplarnianego i odnawialnych źródeł energii. Część tej wiedzy przekazał słuchaczom w wykładzie zatytułowanym „Globalne ocieplenie”. Przedstawił problemy związane z destrukcyjnym wpływem działalności człowieka na środowisko takie jak: wyczerpywanie się nieodnawialnych źródeł energii, katastrofy ekologiczne, zjawisko smogu, zmiany klimatyczne, roztapianie lodowców, susze, pożary i kwaśne deszcze.

KDKSkontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
Około stu zawodników z całej Polski przyjechało na szóstą edycję największych zawodó...
Fot. Kamil Zapora
Przez dwa dni 24 i 25 maja w Kozienicach rządził folkowy klimat. Od piątku do soboty odbywała się tu czwa...
Fot. KPP Kozienice
Policjanci, strażacy i osoby prywatne od wczoraj poszukują młodego mężczyzny, który po godzinie 21...
fot. UM Kozienice
W związku ze wzrostem stanu wody w Wiśle wywołanej przemieszczaniem się fali wezbraniowej, Gminny Zesp&oa...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook