Dzisiaj jest środa, 19 września 2018 r., 262 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Jagoda Kibil z Kozienic zdobyła złoto na Mistrzostwach Europy - Para Leichtathletik-EM Berlin 2018!
Dodał: KamZap, 28-08-2018 08:53, odsłon: 4510
Fot. Bartłomiej Zborowski
Fot. Bartłomiej Zborowski

Jagoda Kibil, paralekkoatletka z Kozienic dołożyła jakże ważną zarówno dla siebie jak i całej polskiej reprezentacji cegiełkę w pobiciu medalowego rekordu na Mistrzostwach Europy w Berlinie - Para Leichtathletik-EM Berlin 2018. Mimo kontuzji i bólu nogi zdobyła złoto w biegu na 200 metrów. Był to ostatni medal zdobyty przez Polaków na tych mistrzostwach. W sumie zdobyli ich 61 w tym 26 złote. Jest to historyczny wynik. Jesteśmy najlepsi w Europie!

Walka o złoto w wykonaniu Jagody Kibil było heroicznym wyczynem, ponieważ jej start w biegu na 200 metrów długo stał pod znakiem zapytania z powodu kontuzji. Jagoda ledwo chodziła, ale dla niej nie było mowy o wycofaniu się z rywalizacji. Wystartowała i wygrała. O tym jak ciężkie było to dla niej wyzwanie najlepiej świadczy to co działo się po przekroczeniu mety, gdzie Jagoda z bólu upadła na ziemię.

Na tegoroczne mistrzostwa Europy polska kadra była najliczniejsza z 40 krajów, biorących udział w zmaganiach, ponieważ do Berlina pojechało 60 sportowców. Ponad 2/3 z nich wróciło z medalami, a piętnaścioro zostało multimedalistami. Najwięcej, bo aż cztery, wywalczyła biegaczka Joanna Mazur.

Przez siedem dni zmagań w Berlinie, paralekkoatleci wywalczyli w sumie 26 złotych, 15 srebrnych oraz 20 brązowych medali i z dużą przewagą wygrali klasyfikację medalową.

Rekord z mistrzostw w Grosseto w 2016 roku, na których biało-czerwoni wywalczyli 50 medali, w tym 22 złote, został pobity już przedostatniego dnia. Jednak reprezentacja Polski do końca zachowała znakomitą dyspozycję. W niedzielę nasi zawodnicy wystartowali w pięciu finałach i… wywalczyli pięć medali, w tym ten zdobyty przez Jagodę.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Gratulacje! To wspaniale że ktoś "od nas" osiągnął tak ogromny sukces na prestiżowej imprezie.Wielkie osiągnięcie i dla nas powód do dumy.Dziękujemy.
28-08-2018, 20:46:16
+ 10
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. organizatorzy
Już w tę sobotę 22 września w miejscu Zieleniak Pub w Kozienicach (ul. Lubelska 30) czeka nas Jesień Śred...
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zaprasza do udziału w warsztatach edukacyjny...
Fot. Komenda Wojewódzka Policji
Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu podtrzymują dobrą passę. Roz...
Umowę o dofinansowanie projektu podpisali Rafał Rajkowski członek zarządu województwa mazowieckiego (z prawej) oraz Jarosław Pawlik dyrektor szpitala w Kozienicach (w środku). Z lewej Andrzej Jung, starosta kozienicki. Fot. Urząd Marszałkowski
Dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu kozienickiego i okolic. Już niebawem do szpitala w Kozien...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook