Dzisiaj jest środa, 14 listopada 2018 r., 318 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Historyczne dofinansowanie dla Powiatu
Dodał: KamZap, 05-02-2018 21:30, odsłon: 2197
fot. KZ
fot. KZ

W poniedziałek 5 lutego odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu kozienickiego w sprawie zmian w budżecie na 2018 rok oraz w wieloletniej prognozie finansowej powiatu na lata 2018-2028. Był to warunek dla przyjęcia dofinansowania od urzędu marszałkowskiego na przebudowę drogi powiatowej między Wolą Chodkowską, a Brzózą.

W najbliższy piątek ma mieć miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości ponad 4 milionów złotych. Jest to najwyższa kwota na tego typu inwestycję jaką udało się pozyskać ze środków zewnętrznych - do tej pory rzadko przekraczały one 2 mln zł. Kwota ta zostanie rozłożona na dwa lata z czego 2,7 mln złotych zasili budżet powiatu w 2018.

Warunkiem uzyskania pomocy finansowej na przebudowę drogi było przeznaczenie na ten cel przez Powiat 1 mln 397 tysięcy złotych. Na tę kwotę składać się będzie 800 tys. zł od Gminy Kozienice, 500 tys. zł od Gminy Głowaczów i 97,8 tys. zł środków własnych Powiatu Kozienickiego.

Wydatków tych nie przewidywała pierwotna wersja budżetu na ten rok jak i wieloletnia prognoza finansowa powiatu kozienickiego na lata 2018-2028. Wprowadzane zmiany zakładają zwiększenie dochodów w 2018 roku o 97 800 złotych, które teraz wynieść mają 55 250 061,95 złotych i zwiększenie o tę samą kwotę wydatków, które po zmianach wynoszą 55 640 307,96 złotych.

Radni uchwalili zmiany jednogłośnie, a obrady zostały zamknięte po kwadransie. Przed zakończeniem sesji głos zabrał dyrektor zarządu dróg powiatowych Marcin Łopuszański, który przedstawił plan przebudowy drogi. Zadanie inwestycyjne dotyczy drogi powiatowej nr 1712 W Ryczywół – Brzóza na odcinku Wola Chodkowska – Brzóza o łącznej długości ponad 6 km, a prace mają zacząć się jednocześnie w tych dwóch miejscowościach.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. A©Arpass
Dzisiaj w sali konferencyjnej urzędu miejskiego odbyła się ostatnia już, 47 sesja rady miejskiej tej kade...
Fot. PSP w Woli Chodkowskiej
Już od poprzedniej niedzieli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Chodkowskiej brali udział w w...
ilustracja, źródło: Pixabay.com
W sobotę 24 listopada od godziny 10 w kozienickiej Hali sportowej rozgrywane będą IX Mistrzostwa Kozienic...
fot. archiwum
6 grudnia od godziny 10 w sali koncertowo-kinowej CKA odbędzie się X Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook