Dzisiaj jest poniedziałek, 15 października 2018 r., 288 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

 

Elektrownia ogrzeje mieszkania w Kozienicach?
Dodał: KamZap, 12-02-2018 07:45, odsłon: 3059
fot. KZ
fot. KZ

Przez dwa dni w czwartek i piątek 8-9 lutego w sali konferencyjnej pensjonatu nad jeziorem odbyły się warsztaty gospodarcze, które były częścią cyklu warsztatów konsultacyjnych realizowanych w ramach opracowywania strategii rozwoju gminy Kozienice na lata 2018-2030. Moderatorem dyskusji był doktor Andrzej Sztando. 

TOMASZ STANISŁAW TRELA

Analiza strategiczna, która została już przeprowadzona i będzie kontynuowana ma za zadanie wskazać konkretne przedsięwzięcia, które doprowadzą do lepszego wykorzystywania atutów regionu, rozwiązania jego problemów, wykorzystania szans i zabezpieczenia przed zagrożeniami. Mieszkańcy gminy pokazali, że są zainteresowani wspólnym działaniem.

 

- Jestem bardzo pozywywnie zaskoczony frekwencją, pracowało dzisiaj z nami ponad 60 osób - mówił Andrzej Sztando i dodał - Bardzo mnie cieszy, że nie było dzisiaj koncertu życzeń, były pomysły bardzo racjonalne, w których przeważały konkrety, a nie ogólniki.

 

Jakie zatem pomysły pojawiły się w ciągu tych dwóch dni? Wśród zadań jakie stoją przed gminą bardzo często pojawiały się te, w której urząd miejski będzie uczestniczył jako jedyny, albo główny realizator. Bardzo duży nacisk był położony na pozyskiwanie inwestycji zewnętrznych od firm prywatnych, które lokalizowały by swoją działaność na terenie gminy.

 

Jak się okazało mieszkańcy Kozienic mają duże ambicje, jeśli chodzi o rozwinięcie funkcji turystyczno-rekreacyjnych gminy. Wśród projektów z tym związanych pojawił się chociażby ten dotyczący wspólnej polityki promocji regionu dzięki współpracy gminy z powiatem oraz gminami sąsiednimi w celu wykorzystania tych walorów naszej okolicy, które mogą być interesujące nawet dla obywateli innych państw.

 

Jeśli chodzi natomiast o zadania, w których gmina może pełnić inną rolę, jako podmiot lobbujący często powracał temat zbudowanie odpowiedniej infrastruktury umożliwiającej doprowadzenie ciepła przemysłowego z Elektrowni do Kozienic w celu ogrzewania domów i mieszkań.

 

 

Po siedmiu godzinach cała tablica zapełniona była pomysłami.

 

Za nami jedna trzecia prac nas strategią rozwoju gminy. Kolejne spotkania poświęcone sprawom społecznym zaplanowano na poniedziałek i wtorek 12-13 lutego (godz. 9-16), a warsztaty poruszające kwestie środowiska za tydzień 19-20 lutego.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. A©Arpass
W poniedziałek 15 października odbyła się ostatnio sesja rady powiatu kozienickiego przed wyborami samorz...
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
Od 1999 roku kiedy powstały powiaty, starostwo w Kozienicach przeznacza określone pieniądze na działalnoś...
Fot. KDK
W niedzielę, 14 października w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbył się kolejny jazzowy koncert. Tym raz...
Fot. KDK
W niedzielę 14 października w CKA w ramach cyklu „Poranków teatralnych” dzieci miały o...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook