Dzisiaj jest sobota, 23 lutego 2019 r., 54 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Gminne zawody sportowo – pożarnicze w Głowaczowie
Dodał: KamZap, 12-07-2018 11:20, odsłon: 1210
Fot. OSP Głowaczów
Fot. OSP Głowaczów

W niedzielę 01 lipca na płycie boiska sportowego w Głowaczowie zostały przeprowadzone gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Głowaczów. W zmaganiach udział wzięło 7 drużyn męskich, 2 drużyny kobiece oraz 1 drużyna młodzieżowa chłopców. Zawody przeprowadziła Komisja Sędziowska złożona z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach. 

Rywalizację rozpoczęto zbiórką, podczas której Zastępca Komendanta Gminnego Związku OSP RP Tomasz Rębiś złożył Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Józefowi Grzegorzowi Małaśnickiemu meldunek o gotowości jednostek do przeprowadzenia zawodów.

 

Podczas zmagań strażacy-ochotnicy musieli wykazać się w dwóch konkurencjach - sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x50 m i ćwiczeniu bojowym, gdzie ważny był zarówno czas wykonania jak i dokładność. Za nieregulaminowe wykonywanie zadań groziły punkty karne. Przebieg konkurencji był bardzo zacięty i emocjonujący. Zgromadzona publiczność gorąco dopingowała swoich reprezentantów.


Po zsumowaniu wyników sztafety i ćwiczeń bojowych w grupie A – mężczyźni – zwyciężyli strażacy z jednostki OSP Brzóza, drugie miejsce wywalczyła jednostka OSP Lipa, zaś na trzecim miejscu uplasowała się jednostka OSP Miejska Dąbrowa. Zaraz za podium, na czwarte miejsce zasłużyli druhowie z jednostki OSP Mariampol, piąte miejsce należało do jednostki OSP Głowaczów, szóste do jednostki OSP Cecylówka – Brzózka oraz siódme do jednostki OSP Bobrowniki.

 

W grupie C – kobiety – pierwsze miejsce zajęły druhny z jednostki OSP Głowaczów, natomiast drugie miejsce zajęły dziewczyny z jednostki OSP Brzóza. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z jednostki OSP Miejska Dąbrowa nie znalazła równych sobie, zajmując tym samym pierwsze i jedyne miejsce w swojej kategorii.

 

Na zakończenie uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, wręczonymi z rąk wójta gminy Głowaczów Józefa Grzegorza Małaśnickiego oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach bryg. mgr inż. Tomasza Popisa.

 

Magdalena KonopkaSkontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Ochotnicy do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Kozienic mogą składać wnioski o przyjęcie do s...
ilustracja, źródło: pixabay.com
W najbliższą niedzielę policjanci na Mazowszu będą prowadzili działania „Prędkość”. Jak sama ...
Fot. Kamil Zapora
Od blisko trzech miesięcy w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach działa kamera do obserwacji bolid&oac...
Szalony występ zespołu Święta Kurka i Podgrzybki najbardziej spodobał się publiczności, która przyznała im nagrodę specjalną Fot. Kamil Zapora
8 zespołów i solistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stafana Czarnieckiego w Kozi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook