Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 r., 201 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Agencja Arpass znakowanie odzieży retro
Filmowy powrót do lat dziecięcych. Za nami pokaz specjalny ‘Wspomnienia lata’
Dodał: KamZap, 03-04-2019 22:20, odsłon: 343
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W środę 3 kwietnia w Kinie KDK odbył się pokaz specjalny filmu ”Wspomnienie lata” z udziałem twórcy filmu Adama Guzińskiego, który lata dziecięce spędził w Kozienicach.

Na początku wszystkich przybyłych przywitała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. Przybliżyła ona sylwetkę dzisiejszego gościa – Adama Guzińskiego, reżysera filmu „Wspomnienie lata”. Urodził się on w 1970 roku w Koninie, a dzieciństwo spędził w Kozienicach. Dopiero w wieku 14 lat wyprowadził się z naszego miasta. Adam Guziński jest absolwentem Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. „Wspomnienie lata” (2016) jest jego drugim filmem fabularnym.

Ten obraz to intymna podróż do odchodzącego świata dzieciństwa widzianego oczami 12-letniego Piotrka. Pod wpływem zmieniającej się relacji z matką i pierwszego zauroczenia chłopiec musi skonfrontować się z zupełnie nowymi dla siebie uczuciami, dokonać pierwszych dorosłych wyborów i zmierzyć się z ich konsekwencjami. W rolach głównych występują Urszula Grabowska oraz debiutujący Max Jastrzębski. Oprócz nich w filmie zagrał też Robert Więckiewicz. Film był prezentowany na wielu festiwalach w kraju i za granicą, a w środę obejrzeli go widzowie kina w Kozienicach.

 


- Zawsze chciałem pokazać w Kozienicach mój film. Kiedy zrobiłem swój pierwszy pełnometrażowy film nie było kina w Kozienicach, więc nie było takiej możliwości. Kiedy zrobiłem ten film od razu o tym pomyślałem, bo to byłoby wspaniałe i cieszę, się że jestem dzisiaj tutaj – mówił Adam Guziński jeszcze przed seansem.

 

Natomiast już po wyświetleniu filmu przyszedł czas na rozmowę z Adamem Guzińskim, którą prowadziła Agnieszka Jasek z KDK. Reżyser opowiedział o kulisach produkcji, a także zdradził pewne ciekawostki z nią związane, jak chociażby ta, że z powodu braku odtwórcy głównej roli Piotrka zdjęcia do filmu musiały zostać przełożone. Twórca mówił o początku swojej przygody z kinematografią, doświadczeniach z łódzkiej filmówki i o tym jak odnalazł własny język filmowy. Pytania do reżysera padały również ze strony publiczności, a wiele z nich dotyczyło jego związku z Kozienicami. Adam Guziński przyznał, że małomiasteczkowy charakter filmu inspirowany był doświadczeniami reżysera z kozienickiego okresu jego życia. Dodał również, że wciąż ma ogromy sentyment do tego miasta i chętnie je odwiedza.    
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79” z Generalną dyrekcją Dró...
Już w ten weekend dla mieszkańców naszego regionu przygotowano nie lada atrakcje, gdzie z pewności...
Fot. Beata Bogucka
Wczoraj o godzinie 13:00 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79&r...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Thunderstrike Fight League, 18 edycja odbędzie się w październiku w Kozienicach. Taką informację w czwart...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook