Dzisiaj jest sobota, 06 czerwca 2020 r., 158 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Enea Wytwarzanie wspiera działania ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa–przeznaczyła 400 tys. zł na pomoc szpitalom
Dodał: MaG, 31-03-2020 08:24, odsłon: 2705

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, Enea Wytwarzanie przekazała 400 tys. zł na wsparcie szpitali, które walczą z koronawirusem. Pomoc dociera do placówek z terenu działania Spółki. Enea Wytwarzanie wdrożyła szereg procedur zwiększających bezpieczeństwo pracowników.

Przekazane za pośrednictwem Fundacji Enea pieniądze trafiają do placówek medycznych z obszaru działania Enei Wytwarzanie. Pomoc otrzymały oddział zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego, oddział zakaźny Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach oraz Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu. Enea Wytwarzanie proceduje także wsparcie innych placówek medycznych z obszaru swojego działania.

 

– Mamy na uwadze bezpieczeństwo energetyczne kraju, ale przede wszystkim zdrowie mieszkańców powiatów kozienickiego i radomskiego, którzynsą pracownikami Spółki. Nasze działania podyktowane są także decyzją Rady Ministrów o zachowaniu i podejmowaniu wszelkich środków prewencyjnych w celu zminimalizowania szerzenia się koronawirusa, szczególnie w obszarze działania spółek o strategicznym znaczeniu dla Polski – powiedział Antoni Józwowicz, prezes Enei Wytwarzanie.

 

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, w całej Grupie Enea już w ubiegłym tygodniu wprowadzono procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i zachowujące ciągłość pracy Grupy oraz dostaw energii. Elektrownia Kozienice również wprowadziła odpowiednie regulacje w tym zakresie.

 

Łącznie, za pośrednictwem Fundacji Enea, do szpitali z terenu działania Grupy, trafiło 2,1 mln zł. Wsparcie otrzymało osiem placówek, z czego trzy wskazało Ministerstwo Zdrowia. Ten proces wsparcia koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Akcja GaszynChallenge trwa od zaledwie dwóch tygodni. Zbiórka na rzecz Wojtusia Howisa, kt&...
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu serdecznie zapraszamy od piątku, 12 ...
Wczoraj w ramach ogólnopolskiej akcji „ prędkość” kozieniccy policjanci czuwali nad be...
Fot. CKA
Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka dobiegła ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook