Dzisiaj jest wtorek, 21 stycznia 2020 r., 21 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Dzięki Fundacji Enea Podopieczni „Pandy” i Opactwa pojechali na warsztaty do Poznania
Dodał: KamZap, 04-04-2019 09:43, odsłon: 798
Podopieczni 'Pandy' i Opactwa biorący udział w tegorocznej edycji Enea Active Camp w Poznaniu Fot. Enea
Podopieczni 'Pandy' i Opactwa biorący udział w tegorocznej edycji Enea Active Camp w Poznaniu Fot. Enea

Dzieci z Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie oraz pracownicy Enei Wytwarzanie wzięli udział w Enea Active Camp w Poznaniu. Wydarzenie to łączyło się z drugą edycją programu „Biegamy-Zbieramy-Pomagamy”.

„Biegamy-Zbieramy-Pomagamy” jest jednym z najważniejszych projektów zainicjowanych przez Fundację Enea w ciągu pięciu lat jej działania. Zachęca pasjonatów sportu do pomagania. Pracownicy Grupy Enea startując w zawodach sportowych i biegowych, zbierają punkty, które Fundacja Enea przelicza na złotówki. Cel jest szczytny: sportowy rozwój najmłodszych. Zgromadzone fundusze przeznaczane są na działania promujące aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.

 

W ostatnią sobotę, 30 marca  w hali sportowej Politechniki Poznańskiej ponad 120 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski wzięło udział w Enea Active Camp – warsztatach sportowo-psychologicznych organizowanych przez Fundację im. Kamili Skolimowskiej. Wśród nich byli także podopieczni Placówki Socjalizacyjnej „Panda” i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Opactwie. Uczestniczyli oni w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów– psychologów i sportowców na czele z Piotrem Liskiem, wicemistrzem świata i dwukrotnym halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce.

 


Wykład motywacyjny z Piotrem Liskiem był jednym z ciekawszych punktów programu.

 

Enea Active Camp to inicjatywa, która oprócz promocji aktywności fizycznej stawia również na edukację dzieciaków w aspekcie psychologicznym. Intensywny trening wzbogacony był o rozmowy z psychologami. Oprócz rozwoju typowo sportowego celem warsztatów był również rozwój kompetencji społecznych, umiejętności interpersonalnych oraz radzenia sobie ze stresem i problemami, a także budowanie u dzieci pewności siebie i koncentracji. – Cieszę się, że przygotowano taki program. Jestem przekonany, że wiedza i umiejętności zdobyte w sobotę przez uczestników, przydadzą im się nie tylko w przygodzie ze sportem, ale i w codziennym życiu. Prywatnie, fajnie było spotkać się z dziećmi, przekazać im kilka tajników skoku o tyczce – powiedział Piotr Lisek, który towarzyszył dzieciom w sportowo-psychologicznych warsztatach.

 


Dzieci chętnie brały udział w sportowych rozgrywkach.

 

Poznańskie wydarzenie zorganizowano również z myślą o samych biegaczach z Grupy Enea. Fundacja Enea zorganizowała dla nich wykłady psychologa sportu oraz dietetyka. Jednym z prowadzących był Michał Jeliński – mistrz olimpijski w wioślarstwie. Uczestnicy warsztatów otrzymali okolicznościowe medale i podziękowania za zaangażowanie.

 

Biegacze z Grupy Enea na koniec zajęć wręczyli dzieciom pamiątkowe medale i drobne upominki, a także zaproszono ich do wspólnego zdjęcia. Dla podopiecznych Placówki „Panda” oraz Ośrodka w Opactwie przygotowany przez Eneę Wytwarzanie, trwający dwa dni wyjazd do Poznania stał się także okazją do zwiedzania miasta i korzystania z towarzyszących temu atrakcji. Jak podkreślano pozostanie on z pewnością na długo w pamięci uczestników.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
  Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice we współpracy z serwisem Legimi – polską w...
Fot. archiwum prywatne
Zwycięstwa w turniejach oraz dużo wyróżnień indywidualnych - ostatnie dwa weekendy bez wątpienia b...
Fot. KPP Kozienice
W niedzielę, na terenie powiatu kozienickiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Seata,...
Fot. Kozienice24
W sobotę, 18 stycznia w Jagiellonce w Jedlni Kościelnej rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści tanecznym...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook