Dzisiaj jest środa, 20 czerwca 2018 r., 171 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Dożynki powiatowe z 'Pociągiem do gwiazd'. Wystąpi m.in. Skaner. Kto jeszcze?
Dodał: MariuszBasaj, 09-08-2017 12:23, odsłon: 4848
Gwiazdą imprezy będzie zespół Skaner. fot. fanpage zespołu
Gwiazdą imprezy będzie zespół Skaner. fot. fanpage zespołu

Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów disco polo Skaner oraz uznana grupa wokalna Partita - to tylko niektórzy z artystów, których zobaczymy 27 sierpnia podczas XIV Dożynek Powiatu Kozienickiego Garbatka-Letnisko 2017. Imprezie patronują Kozienice24.pl

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12:00 od mszy świętej w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce-Letnisku, którą celebrować będzie ks. biskup Henryk Tomasik, Ordynariusz Diecezji Radomskiej. Po nabożeństwie zebrani - prowadzeni przez Orkiestrę Dętą OSP w Kozienicach - przemaszerują w korowodzie na stadion sportowy przy ul. Kolejowej.

 

Inaugurację dożynek zaplanowano na godz. 13:15. Po przywitaniu gości przez gospodarzy uroczystości, odbędą się tradycyjne obrzędy: przekazanie wieńców i chlebów oraz pieśni w wykonaniu zespołu Relaks. Poznamy też wyniki konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, nie zabraknie również wręczenia odznak "Zasłużony dla Rolnictwa". Starostami tegorocznych dożynek są Maria Maciejewska ze wsi Molendy oraz Lucjan Zawadzak z Garbatki Długiej.

 

Na godz. 14:45 zaplanowano występ grupy tanecznej dzieci oraz Zespołu Młodzieżowego z Garbatki-Letniska. Po nich wystąpi Chór Seniora Wrzos, a następnie rozstrzygnięte zostaną konkursu ODR, MIR i KRUS.

 

W międzyczasie będzie można zapoznać się ze stoiskami sołectw gminy Garbatka-Letnisko, różnych firm i instytucji, a najmłodsi będą mogli wyszaleć się na placu zabaw

 

Zabawa nie tylko w rytmach disco

 

O 16:00 wystartują koncerty zaproszonych zespołów. Najpierw zaśpiewa grupa Systematic. Historia grupy disco polo pochodzącej z Ogrodzieńca sięga pierwszej połowy lat 90. To autorzy takich piosenek jak "Nierealny sen", "Oczy niebieskie, usta malinowe" czy "Marzenia i sny". Podczas dożynek pojawią się na scenie dwukrotnie: o 16:00 i 18:00.

 

O 17:00 wystąpi grupa wokalna Partita, która powstała w 1966 roku i działała do 1976 r. Po latach formacja reaktywowała się w 1993 r. i nieprzerwanie bawi publiczność, takimi nieśmiertelnymi szlagierami jak "Mamy tylko siebie" czy "Pytasz mnie co ci dam". Obecnie grupę tworzą Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Bronisław Kornaus i Andrzej Frajndt.

 

 

O 18:30 ponownie zobaczymy kozienicki zespół Relaks, tym razem z nieco innym repertuarem.

 

Na godz. 19:00 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru, czyli grupy Skaner. Formacja, której liderem jest Robert Sasinowski, działa od 1993 roku, a na swoim koncie ma takie hity disco polo jak "Nadzieja", "Pociąg do gwiazd", "American boy" czy "Moja wolność".

 

 

Dożynki zwieńczy wspólna zabawa taneczna z zespołem Nektar.

 

Na Dożynki Powiatu Kozienickiego zapraszają Starostwo Powiatowe w Kozienicach, Gmina Garbatka-Letnisko oraz Gminy Powiatu Kozienickiego. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

 

Patronat medialny sprawują Kozienice24.pl   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W niedzielę 17 czerwca w ramach cyklu „Poranki Teatralne” Kozienicki Dom Kultury odwiedzili a...
Fot. Kamil Zapora
Około 1000 osób wspierało drużynę biało-czerwonych w czasie jej pierwszego występu na Mundialu w R...
Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski zaprasza mieszkańców powiatu kozie...
Właśnie zostały opublikowane wyniki egzaminów gimnazjalnych. Szkoły na Mazowszu mają nie najgorsze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook