Dzisiaj jest wtorek, 22 stycznia 2019 r., 22 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Dla jeszcze dokładniejszych wyników. W Kozienicach zainstalowano nowy czujnik jakości powietrza
Dodał: KamZap, 06-03-2018 12:29, odsłon: 2700
Nowy czujnik przy ulicy Słowackiego fot. UG Kozienice
Nowy czujnik przy ulicy Słowackiego fot. UG Kozienice

Gmina Kozienice zamontowała nowy czujnik jakości powietrza w ramach działającego od kwietnia w mieście systemu monitoringu. Od wtorku 14 listopada mieszkańcy mogą sprawdzić jakość powietrza na osiedlu Borki.

W kwietniu Gmina Kozienice we współpracy z laboratorium Zdrochem, działającym przy Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, stworzyła system monitoringu jakości powietrza. W mieście zainstalowano sześć czujników pyłu PM10, PM2,5 i PM1,0 w następujących lokalizacjach: przy Urzędzie Miejskim, PG nr 1 im. Jana Pawła II, PSP nr 3, CKA oraz pensjonacie KCRiS nad jeziorem. W listopadzie pojawił się siódmy na osiedlu Borki, a od poniedziałku 5 marca dołączył do nich ósmy przy ulicy Słowackiego.

  

Czujniki badają stężenie pyłu metodą laserową i przekazują wyniki do portalu internetowego, który uwzględniając aktualne dane meteorologiczne (temperatura, wilgotność, kierunek wiatru) przygotowuje indeks jakości powietrza.

 

- Głównym zadaniem projektu jest budowanie i wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców Miasta na temat jakości powietrza, którym oddychają. Zanieczyszczenie powietrza ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Zwracajmy uwagę czym palimy, bo tym oddychamy - czytamy na stronie projektu.

 

Każdy może wejść na mapę czujników (TUTAJ)  i sprawdzić, jak w danej chwili kształtuje się poziom czystości powietrza w mieście. Znajdzie tam zarówno szczegółowe dane, jak i krótki, zrozumiały dla każdego opis warunków w sześciostopniowej skali (od bardzo dobry do bardzo zły), z którego wynika np. kiedy unikać aktywności na świeżym powietrzu.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
"Od wtorku 14 listopada mieszkańcy mogą sprawdzić jakość powietrza na osiedlu Borki." I to jest informacja na czasie,z lekkim blisko 3 miesiecznym poślizgiem,ale najwazniejsze że jest :) natomiast nowy czujnik znajduje sie na ulicy Broniewskiego
[b]Władysław Kazimierz Broniewski herbu [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewart_(herb_szlachecki)]Lewart[/url], „Orlik” (ur. 17 grudnia 1897 w [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82ock]Płocku[/url], zm. 10 lutego 1962 w [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Warszawa]Warszawie[/url]) – polski poeta, przedstawiciel liryki rewolucyjnej, tłumacz; żołnierz [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Legiony_Polskie_(1914%E2%80%93 1918)]Legionów Polskich[/url], uczestnik [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-bolszewicka]wojny polsko-bolszewickiej[/url].[/b]
06-03-2018, 16:53:26
0
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski
Burmistrz Kozienic, wójtowie powiatu kozienickiego, przedstawiciele sejmiku województwa maz...
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
7 stycznia w czasie zebrania komisji zdrowia rady powiatu kozienickiego przedstawiciele Grupy Nowy Szpita...
Fot. Enea Wytwarzanie
18 stycznia ponad 30 wolontariuszy z Enei Wytwarzanie wzięło udział w spotkaniu z Zarządem, podczas kt&oa...
W środę 23 stycznia o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Gminy Gniewoszów odbędzie się wieczornic...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook