Dzisiaj jest piątek, 16 listopada 2018 r., 320 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Cudem uszli z życiem. Zderzenie osobówki z pociągiem
Dodał: MaG, 21-08-2018 12:29, odsłon: 6033
fot.KPP
fot.KPP

W poniedziałek tuż przed godziną 21 na przejeździe kolejowym w Opactwie (gm. Sieciechów) doszło do zderzenia samochodu z pociągiem. W wypadku ucierpiały trzy osoby.

Wczoraj w miejscowości Nagórnik na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do tragicznie wyglądającego zdarzenia. Kierujący pojazdem marki Seat Leon wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Zajezierze-Radom. Trzy osoby trafił do szpitala. Cudem uszli z życiem! W pociągu nie było pasażerów.

- Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21:00 w miejscowości Nagórnik gmina Sieciechów na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierujący pojazdem seat 18-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego, jadąc z dwojgiem pasażerów, w wieku 17-lat zwolnił przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym, zatrzymał się, po czym wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Zajezierze – Radom. Poszkodowanym z seata natychmiast została udzielona pomoc.- informuje mł. asp. Ilona Tarczyńska

W pociągu nie było żadnych pasażerów. Maszynista był trzeźwy i nic mu się nie stało.18-latek oraz pasażerowie z osobówki z obrażeniami ciała trafili do szpitala w Kozienicach, Radomiu i Puławach.

 


Ruch kolejowy został wstrzymany na kilka godzin. Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów pracowali strażacy, Komisja ds. Wypadków Kolejowych Kolei Mazowieckich oraz Straż Ochrony Kolei.


Na tym przejeździe, kilka miesięcy temu doszło już do wypadku. Funkcjonariusze naszej jednostki wraz ze Strażą Ochrony Kolei oraz z zarządcami drogi przeprowadzili lustrację, po której wystosowano wnioski o odnowienie infrastruktury, podniesienie kategorii przejazdu, co wiąże się z zamontowaniem sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.


Policja po raz kolejny apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych zarówno strzeżonych, jak i niestrzeżonych. Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejazdu kolejowego mamy obowiązek zatrzymać się przed przejazdem, do czego obliguje nas znak STOP rozejrzeć się i upewnić czy możemy bezpiecznie przejechać przez przejazd.

W zderzeniu z pociągiem mamy znikome szanse na przeżycie. Wyżej opisane zdarzenie pokazuje, że cała trójka cudem uszła z życiem. A skutki tego zdarzenia mogły być tragiczne.    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Tam dopiero niedawno zginął człowiek!!!!! I takich wypadków już parę było.Tam powinien być automatyczny szlaban i sygnalizacja i to już! Kto weźmie odpowiedzialnośc za ewentualne kolejne nieszczęścia?Cud że nikt tym razem nie zginął.
21-08-2018, 13:50:04
+ 12
- 3
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. PSP im. BCh w Ursynowie
W miniona niedzielę połączeni radosnym świętowaniem Niepodległej Polski mieszkańcy Ursynowa i okolicznych...
fot. archiwum
Zgodnie z postanowieniem komisarza wyborczego w Radomiu w przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze sesje ra...
Fot. Biblioteka Kozienice
W środę 14 listopada w Filii nr1 Biblioteki Publicznej odbyła się lekcja edukacyjna „Zielone oblicz...
Fot. KPP Kozienice
Zbliżająca się zima i związane z nią niskie temperatury, stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdr...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook