Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Bezpieczny wypoczynek. Kozieniccy policjanci spotkali się z uczestnikami kolonii i obozów
Dodał: DL, 03-07-2020 14:34, odsłon: 553
Fot. Facebook - Policja Kozienice
Fot. Facebook - Policja Kozienice

Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom odwiedzającym i wypoczywającym na terenie powiatu kozienickiego. Jednym ze stałych elementów policyjnej służby jest profilaktyka. Szczególnie podczas letniego wypoczynku mundurowi spotykają się z uczestnikami kolonii i obozów przekazując im cenne rady i wskazówki.

 

 

 

Dziś w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" odbyło się spotkanie na ośrodku KCRiS profilaktyka oraz dzielnicowego asp. Rafała Mąkosy z uczestnikami letniej koloni sportowej. Organizatorami kolonii sportowej był klub sportowy Gazela Warszawa.

 

Spotkania podczas letnich obozów na stałe wpisały się już w kalendarz policyjnej służby i trwają nieprzerwanie od kilku lat.

 

Uczestnicy każdego nowego turnusu w okresie wakacyjnym chętnie goszczą u siebie dzielnicowych. Mundurowi przypominają dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. W spotkaniu uczestniczył też ratownik WOPR, który podkreślił jak ważne są zasady korzystania z kąpielisk oraz omówił jak należy zachować się nad wodą aby kąpiel była bezpieczna. Funkcjonariusze przekazali młodzieży cenne rady i wskazówki, jak zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy. Podczas spotkania policjanci poruszyli kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym zachęcając i promując używanie elementów odblaskowych. Przypominali również o obostrzeniach związanych z pandemią COVID-19.

 


 

Policja przypomina

 

- Pamiętajmy, aby podczas letniego wypoczynku korzystać wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, a ponadto nie łączmy kąpieli z alkoholem. Nie zabierajmy ze sobą na plażę wartościowych przedmiotów, które pozostawione na kocu skuszą złodzieja. Pamiętajmy, aby nasze najmłodsze pociechy „nie spuszczać z oczu” nawet na chwilę.W związku z wakacyjnymi wyjazdami policjanci na bieżąco monitorują płynność ruchu w miejscach szczególnie newralgicznych, eliminują z ruchu nietrzeźwych uczestników oraz zdecydowanie reagują na wykroczenia, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Szczególna uwaga funkcjonariuszy zwrócona jest na dowóz dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku. Wykonując swe obowiązki policjanci sprawdzają dokumenty, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny autokarów.Czas wakacji to okres wzmożonej działalności włamywaczy, dla których pozostawione domy i mieszkania są łatwym łupem. Tu również apel o wzajemną sąsiedzką troskę o pozostawione mienie – interesujmy się losami mieszkań i domów sąsiadów, a w przypadku podejrzenia włamania – informujmy Policję - mówiła aspirant Ilona Tarczyńska.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kozienicki Klub Motorowy - KKM/Facebook
W weekend 25-26.07 odbyła się I runda Pucharu i Mistrzostw Polski w Enduro w Połczynie Zdrój. - Ni...
Fot. Kortez - materiały prasowe
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...
Fot. Ministerstwo Zdrowia
Zmiany w organizacji wesel, wydarzeń sportowych czy obowiązek zasłaniania nosa i twarzy wszędzie, nie tyl...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook