Dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019 r., 170 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Zamieniali kilometry na złotówki w czasie „Lokalnego Biegu Charytatywnego”
Dodał: KamZap, 04-10-2018 09:47, odsłon: 723
Fot. KCRiS
Fot. KCRiS

Od maja na bieżniach kozienickiego stadionu organizowana jest akcja „Biegam Bo Lubię” pod patronatem strategicznym PKO Banku Polskiego. W piątek 28 września w ramach tej akcji w Kozienicach podobnie jak w ponad 30 innych miastach Polski odbył się ,,Lokalny Bieg Charytatywny’’. Jego idea była prosta – przebiec jak najwięcej kilometrów, które PKO zamieni na złotówki na rzecz  potrzebujących dzieci.

O piątkowej frekwencji można powiedzieć, że była bardzo dobra. 28 września na stadionie stawiło się bowiem prawie 3 razy więcej osób, niż zazwyczaj. W biegu wzięło udział 16 sztafet (80 osób) - 34 kobiety oraz 46 mężczyzn. Razem przebiegli 581 okrążeń + 2620 metrów. W sumie 235 kilometrów i 20 metrów.

Na stadionie zjawiły się następujące drużyny: 
- w strefie żółtej- ,,Pszczółki- BBL’’ – 31 okrążeń + 350 metrów, ,,KCRiS’’- 35 okrążeń + 70m, ,,Regina Band- BBL’’- 32 okrążenia + 200 m, ,,Mors 1’’- 39 okrążęń +350 m. 
- w strefie zielonej : ,,Wkz Team- BBL’’ 46 okrążeń + 200m, ,,Biegamy i pomagamy- BBL’’- 40 okrążeń + 350 m, ,,Koalicja Obywatelska’’- 36 okrążeń +100m, ,,Piotrowy Team’’- 31 okrążeń +100m. 
- w strefie czerwonej: ,,Szerszenie- BBL’’- 35 okrążeń, ,,Czarne pantery- BBL’’- 36 okrążeń, ,,Jelenie w terenie- BBL’’- 41 okrążeń +300m, ,, 5X’’- 33 okrążenia. 
- w strefie niebieskiej : ,,Morsy 2’’- 34 okrążenia +150m, ,,ROZPN’’- 40 okrążeń + 150m, ,,Energia’’- 38 okrążeń + 100m, ,,Elfaworitos’’- 34 okrążenia +200 m. 

Najszybsza sztafeta biegu to WKZ Team – BBL w składzie: Krzysztof Kaczkowski, Krzysztof Cieślak, Szymon Podsiadły, Kamil Gmiński, Grzegorz Sobczyk.

Kilometry zostaną dodane do sumy kilometrów wybieganych podczas IV Biegu Charytatywnego organizowanego przez PKO BP, przeliczone na pieniądze i przekazane na pomoc potrzebującym dzieciom.

Bieg charytatywny odbył się również w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, obchodzonego w dniach 23-30.09. W ostatnim tygodniu września w całym kraju zorganizowano ponad 30 podobnych biegów w ramach akcji „Biegam, bo lubię”. Organizatorem biegu w naszym mieście było Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu oraz Anna Sobota i Henryk Motyka - trenerzy akcji BBL.

„BiegamBoLubię” to darmowe spotkania biegowe, które odbywają się regularnie w ok. 90 miejscowościach w całej Polsce. Do wspólnego biegania może przyłączyć się każdy, ponieważ zajęcia przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Na bieżniach kozienickiego stadionu odbywają się one w każdy piątek o godz. 18:30.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Anna Miśkiewicz
W Mniszewie (gm. Magnuszew) właśnie rozpoczął się protest przeciwko planom rozbudowy drogi krajowej 79, a...
Fot. Kozienice24
W środę 19 czerwca uczniowie w całej Polsce zaczęli letnią przerwę w nauce. W kozienickich szkołach w cza...
ilustracja
Ostatni uczniowie wygaszanych gimnazjów poznali swoje wyniki. Egzamin gimnazjalny składał się z tr...
ilustracja
Uczniowie klas ósmych podstawówek poznali wyniki sprawdzianu. Szkoły na Mazowszu wypadły ni...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook