Dzisiaj jest środa, 08 lipca 2020 r., 190 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
[ZDJĘCIA] Wielkie otwarcie parku linowego w Kozienicach!
Dodał: DL, 06-06-2020 13:02, odsłon: 1840
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Park linowy w Kozienicach stał się faktem! W dniu dzisiejszym o godzinie 11 dokonano oficjalnego otwarcia parku. Pierwsi śmiałkowie bez chwili zawahania sprawdzili swoje wspinaczkowe umiejętności, Zapraszamy do naszej galerii zdjęciowej.

Park linowy powstał na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki nad jeziorem kozienickim. W dniu otwarcia dla pierwszych śmiałków, drugie przejście wybranej trasy gratis. Chętnych nie brakowało.

 

Otwarcia wyczekiwanego miejsca rozrywki dokonali wiceburmistrz gminy Kozienice Dorota Stępień, oraz współwłaściciel firmy "NEXT UP Michał Malczewski", która stworzyła park Jakub Niewęgłowski, a także dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Marcin Zmitrowicz.

 

- Myślę, że park linowy był bardzo potrzebny. Staramy się uatrakcyjnić każdą formę odpoczynku. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni, a ta forma odpoczynku właściwie jest potrzebna nie tylko małym, ale i większym. Znajdują się tutaj trzy różnej trudności trasy. Mam nadzieję, że nie tylko najmłodsi będą z tego miejsca korzystać, ale również i starsi. Firma, którą zaprosiliśmy do współpracy to firma posiadająca wieloletnie doświadczenie. Osoby ją tworzące są gwarantem zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiednich warunków dla wszystkich osób, które będą chciały korzystać z naszej dodatkowej atrakcji nad pięknym jeziorem kozienickim. Zapraszamy wszystkim bardzo serdecznie - mówiła wiceburmistrz Dorota Stępień.

 

 

 Wiceburmistrz Dorota Stępień wraz z dyrektorem KCRiS Marcinem Zmitrowiczem oraz współwaścicielem firmy NEXT UP Jakubem Niewęgłowskim przecięli wstęgę symbolizującą oficjalne otwarcie obiektu.

 

Czego wiceburmistrz życzyła pierwszym śmiałkom? - Przede wszystkim odwagi do pierwszego przejścia, ale także i do następnych, bo jak wiadomo poprzeczkę trzeba podnosić, a tutaj można ją podnieść na kilka metrów - dodała z uśmiechem wiceburmistrz.

 


 

Kozienicki park linowy liczy łącznie czterdzieści siedem atrakcji. Jak podkreślał Jakub Niewęgłowski uprzęże przechodzą przeglądy, wszystkie punkty, które łączą liny stalowe mają atesty, dokręcane były kluczami dynamometrycznymi. Wszystko jest na wysokim poziomie. - Na parku znajdują się trzy trasy. Jest to trasa niebieska, zielona i fioletowa. Tor zielony jest torem najłatwiejszym, składa się z piętnastu atrakcji. Dla bardziej zaawansowanych jest tor niebieski. Znajduje się na tej samej wysokości co tor zielony, ale jest znacznie trudniejszy. Dla ludzi pragnących ekstremalnych wrażeń przeznaczony jest tor wysoki. Wszystkie tory kończą się tyrolkami. Łącznie na parku jest czterdzieści siedem atrakcj - mówił Jakub Niewęgłowski z firmy NEXT UP.

 


 

Czy każdy może aktywnie korzystać z parku? - Uśredniając, najmłodsze dziecko jakie może wejść jest to czteroletnia osoba, a górnej granicy wieku tak naprawdę nie ma. Nie jest to pierwszy nasz park. Nigdy nie mieliśmy żadnego wypadku. Jesteśmy parkiem bardzo mocno ubezpieczonym i bardzo bezpiecznym  - powiedział Jakub Niewęgłowski z firmy NEXT UP.

 


 

W czerwcu park czynny będzie w weekendy od 11 do 20. W lipcu i sierpniu codziennie w tych samych godzinach. Od września park będzie otwarty ponownie tylko w weekendy.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Damian Latos/Agencja Arpass
Mateusz Morawiecki premier Polskiego Rządu z wizytą w regionie radomskim. Spotkania odbędą się w Kozienic...
fot.archiwum
Już 18 lipca zostanie rozegrany 63. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Dookoła Mazowsza". Tradycyjnie już na...
fot.pixabay.com
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali mężczyznę, który w ciągu kilku go...
W poniedziałek rozlosowano pary I rundy piłkarskiego Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 26 lipca. Prz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook