Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia, wideo) W CKA zagrali dla dzieci z kozienickiego szpitala
Dodał: KamZap, 02-02-2018 06:46, odsłon: 2116
fot. KZ
fot. KZ

Tłumy Kozieniczan pojawiły się na czwartkowym Koncercie Muzyki Karnawałowej w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Sala koncertowo-kinowa zapełniła się prawie do ostatniego miejsca, a bezpłatne zaproszenia rozeszły się na długo przed wydarzeniem. 1 lutego mieszkańcy naszego miasta mieli nie tylko okazję posłuchać dobrej muzyki, ale także wesprzeć chore dzieci z kozienickiego szpitala - był to bowiem koncert charytatywny na rzecz Fundacji Zdrowe Dziecko.

Był to już ósmy tego typu koncert organizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Kozienicach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół SM „Kanon” i radą rodziców. Na koncercie obecni byli m.in. starosta powiatu kozienickiego Andrzej Jung oraz burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka, którzy objęli nad nim patronat honorowy.

Tradycją stało się już, że koncert muzyki karnawałowej ma charakter charytatywny, w czasie którego zbierane są środki na rzecz Fundacji Zdrowe Dziecko, a na sali obecny był jej prezes Czesław Czechyra. Fundacja powstała w 1993 roku, więc obecnie obchodzi swój jubileusz 25-lecia istnienia. Ideą fundacji jest niesienie pomocy chorym dzieciom oraz podjęcia działań profilaktycznych poprawiających stan zdrowia najmłodszych.

 

Muzyczna uczta


W trwającym trzy godziny koncercie zagrali i zaśpiewali najróżniejsi wykonawcy. Nie zabrakło oczywiście występów zespołów utworzonych z uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej. Przed publicznością zaprezentowali się m.in.: Młode Wilki, Sturmbrass Orchestra, Arturo Band i Big Band pod dyrekcją Tomasza Śmietanki.

 Tego dnia przed kozienicką publicznością wystąpili także Katarzyna Osterczy i Zuzanna Jasińska oraz Trio Odoszewski/Aftyka/Majewski, którzy mimo swojego młodego wieku mają na swoich kontach liczne sukcesy artystyczne. Wykonali oni popularne utwory z repertuaru polskich piosenkarzy takich jak Kayah czy Andrzej Zaucha w nowych jazzowych aranżacjach.

W przerwie między koncertami był czas na loterię fantową. W ten sposób zebrano 2141 złotych, które dyrektor Szkoły Muzycznej Zdzisław Włodarski przekazał na ręce przedstawiciela Fundacji Zdrowe Dziecko.

 


Po przerwie natomiast na wszystkich, którzy wrócili na salę czekała niemała niespodzianka, ponieważ swój wokalny talent zaprezentował przed nimi sam burmistrz, który zaśpiewał melodię ukraińską „Księżyc na niebie” oraz tradycyjną meksykańską pieśń ludową „Celito Lindo”.

 

 

Później przyszedł czas na występ duetu Patrycji Kawęckiej – Czerskiej oraz Marcina Jajkiewicza, w których repertuarze znalazły się utwory Zbigniewa Wodeckiego oraz takie znane utwory jak „New York, New York” czy „Time of my life” z filmu „Dirty Dancing”.


Na zakończenie tradycyjnie rozbrzmiał Marsz Radeckiego.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kozieniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej zaatakował swojego brat...
Fot. Zespół Szkół w Kozienicach
W dniach 16-20 stycznia w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyła się...
Obecny dworzec kolejowy w Zajezierzu. Fot. bazakolejowa.pl
Za niespełna 1,5 miliarda złotych ma powstać około 200 nowych dworców w całej Polsce i pięć w regi...
Laureaci z powiatu kozienickiego (od lewej): Krzysztof Wolski, trener Legionu Głowaczów Konrad Wolski, Andrzej Suwała, Mateusz Marchewka i Piotr Łyjak. Fot. Tadeusz Klocek/Echo Dnia
Już po raz 25 "Echo Dnia" zorganizowało Plebiscyt Sportowy. W piątek odbyła się uroczysta gala, w czasie ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook