Dzisiaj jest sobota, 06 czerwca 2020 r., 158 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
REMAX Sp. z o.o.
[ZDJĘCIA, WIDEO] Szukasz szkoły dla siebie? Sprawdź ofertę placówek w Pionkach!
Dodał: MaG, 15-05-2020 07:04, odsłon: 952

Warto wybrać jedną ze szkół średnich w Pionkach. Ich atutem jest jakość kształcenia, o czym świadczą znakomite wyniki egzaminów, potwierdzających kwalifikacje zawodowe czy maturalnych. Pod tym względem szkoły w Pionkach są wśród najlepszych na Mazowszu.

Pionkowskie szkoły średnie oferują wiele ciekawych, a często unikatowych kierunków kształcenia. Zapewniają nowoczesne wyposażenie pracowni dydaktycznych i przyjazną, bezpieczną atmosferę wśród uczniów w estetycznie utrzymanych budynkach szkolnych. Poza solidną wiedzą ogólną, można tam zdobyć dodatkowe kwalifikacje, uznawane w krajach Unii Europejskiej.

 

Dodatkowe zajęcia i projekty oraz udział w programach i międzynarodowych wymianach młodzieży, wzbogacają wiedzę uczniów z różnych dziedzin życia. W Pionkach edukację po szkole podstawowej można kontynuować w jednej z trzech placówek, prowadzonych przez Powiat Radomski.

 

 

 

 LO - SZKOŁA Z TRADYCJĄ

 

 Uczniowie mogą również kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach – placówce przyjaznej i nowoczesnej, która może pochwalić się 100% zdawalnością matur. Szkoła wyróżniona w Rankingu „Perspektyw” srebrną tarczą, szczyci się 80-letnią tradycją, a jej absolwenci bez większych problemów podejmują studia wyższe w najlepszych ośrodkach akademickich w kraju i zagranicą.

 

Liceum w Pionach proponuje podjęcie nauki na jednym z 4 proponowanych profili: w klasie 1a wszyscy uczniowie będą realizować program w zakresie rozszerzonym z języka  angielskiego oraz języka polskiego i historii – w grupie humanistycznej i przyrodniczej z biologią i chemią. W klasie 1 b wszyscy uczniowie będą realizować program w zakresie rozszerzonym z języka angielskiego – w grupie politechnicznej z informatyką i ekonomicznej z geografią.

 

Młodzież pionkowskiego liceum może rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w szkolnej ławce, ale również poza nią – na zajęciach dodatkowych, czy realizując projekty ogólnopolskie: BohaterON, Poszukiwacze Skarbu JP2, Narodowe Czytanie. Dodatkowo  licealiści uczą się języka programowania, a szkoła posiada zestawy mBotów.

 

Liceum mieści się w dwupiętrowym budynku przy ulicy Aleje Lipowe 23. Jest on stale modernizowany, a pomoce dydaktyczne unowocześniane tak, aby wyjść naprzeciw potrzebom współczesnej rzeczywistości. Zajęcia odbywają się w pracowniach przedmiotowych, wyposażonych w sprzęt multimedialny: tablice interaktywne, rzutniki pisma, laptopy, rzutniki obrazu z kamerą video, sprzęt audiowizualny. Do dyspozycji uczniów pozostają biblioteka z zapleczem komputerowym i nowocześnie wyposażona pracownia internetowa. Dla zapewnienia bezpieczeństwa uczniom szkoła wykorzystuje system monitoringu. Bardzo ważne dla funkcjonowania placówki są wyremontowana w 2019 r. sala gimnastyczna wraz z siłownią oraz boisko wielofunkcyjne, na którym odbywają się nie tylko zajęcia wychowania fizycznego, ale również lekkoatletyczne zawody sportowe i turnieje piłki nożnej.

 

Filmy promujące szkołę:

 


 


 


 


 

 

Prezentacje profili:

 

Profil przyrodniczy:

 


 Profil humanistyczny:

 


Profil politechniczny:

 


Profil ekonomiczny:

 

 


 

 

 SOLIDNE WYKSZTAŁCENIE w CKZiU

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pionkach ma rok szkolny 2020/2021 przygotowało miejsca w technikum oraz w szkole branżowej. W technikum młodzież może wybrać profil: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik mechanik, technik hotelarstwa, technik logistyk, technik organizacji turystyki, technik żywienia i usług gastronomicznych.

 

Popularne „Czerwone” w szkole branżowej proponuje następujące zawody: ślusarz, kucharz, fryzjer, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

 

Placówka może pochwalić się bogatą bazą dydaktyczno-warsztatową. Posiada 36 sal lekcyjnych, w tym: 8 pracowni specjalistycznych, 6 pracowni językowych, 3 pracownie komputerowe, 2 sale gimnastyczne, siłownię, salę korekcyjną, stadion sportowy, ściankę wspinaczkową, dostęp do basenu, strzelnicę, bibliotekę, świetlicę czy salę z komputerami z dostępem do sieci. Szkoła prowadzi także własny internat, a do dyspozycji uczniów jest autokar szkolny.

 

Wirtualny Dzień Otwarty w Czerwonym

 


Technik organizacji turystyki

 


Technik hotelarstwa

 


Sport w CKZiU

 


Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

 


Technik żywienia i usług gastronomicznych i Kucharz

 

 

Technik mechanik

 


 Technik logistyk

 


 

 

ATRAKCYJNE ZAWODY w ZIELONYM

 

Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach zajmuje ważne miejsce wśród placówek edukacyjnych Powiatu Radomskiego. W środowisku lokalnym szkoła jest znana jako „Zielone”. Szkoła już od 60 lat buduje swój pozytywny wizerunek. W roku szkolnym 2020/2021 absolwenci szkół podstawowych będą mogli wybrać jeden z niezwykle atrakcyjnych zawodów:

 

•  technik informatyk z innowacją pedagogiczną „Informatyka z pożarnictwem”,

 

 

technik programista,

 


• technik fotografii i multimediów z innowacją pedagogiczną „Dziennikarstwo”,

 


• technik eksploatacji portów i terminali z innowacją pedagogiczną „Obsługa turystyczna”,

 

• technik elektryk z innowacją pedagogiczną ”Inteligentne systemy zarządzania budynkiem”,

 


• technik reklamy.

 


Placówka również dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną. Jej laboratoria są zaopatrzone w najwyższej jakości sprzęt audiowizualny i multimedialny. W szkole funkcjonują 4 pracownie informatyczne, wyposażone w najnowocześniejsze komputery, studio fotograficzne, pracownie przedmiotowe z tablicami interaktywnymi. Młodzież ma do dyspozycji świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną i siłownię. Może ćwiczyć, wykorzystując wielofunkcyjne boisko oraz piękny teren wokół budynku szkoły.

 

Wirtualny Dzień Otwarty w Zielonym

 


Zapraszamy równie do odwiedzenia strony szkoły :

http://zielone.eu/index.php/8-news/385-zapraszamy-osmoklasistow

http://zielone.eu/index.php/video

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Akcja GaszynChallenge trwa od zaledwie dwóch tygodni. Zbiórka na rzecz Wojtusia Howisa, kt&...
Fot. Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu serdecznie zapraszamy od piątku, 12 ...
Wczoraj w ramach ogólnopolskiej akcji „ prędkość” kozieniccy policjanci czuwali nad be...
Fot. CKA
Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka dobiegła ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook