Dzisiaj jest środa, 19 czerwca 2019 r., 170 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) W zdrowym ciele, zdrowy duch. Niezależnie od wieku. Piknik Mazowsze Seniorom w Kozienicach.
Dodał: KamZap, 22-09-2018 20:44, odsłon: 1551
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass

W  sobotę 22 września na terenie Ośrodka Turystyki i Rekreacji nad Jeziorem Kozienickim odbyła się wyjątkowa impreza w całości poświęcona osobom przeżywającym jesień swojego życia. Tego dnia w Kozienicach na seniorów z całego Mazowsza czekał piknik sportowy zorganizowany przez Mazowieckie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Piknik rozpoczął się o godzinie 10, a w jego oficjalnym otwarciu wzięli udział m.in. wiceburmistrz Małgorzata Bebelska oraz dyrektor KCRiS Marcin Zmitrowicz. – Cieszę się, że Kozienice mogą gościć seniorów z całego Mazowsza i będziemy mogli razem, aktywnie spędzić dzisiejszy dzień – przywitała wszystkich Małgorzata Bebelska.  – Dzisiejszy Piknik jest jedną z wielu imprez organizowanych w naszym mieście dla osób, które niezależnie od wieku chcą pozostać aktywne fizycznie – podkreślił Marcin Zmitrowicz.

Sobotni piknik był jednym z trzech jakie władze samorządowe Mazowsza postanowiły zorganizować dla seniorów we wrześniu. Ten w Kozienicach przeznaczony był dla osób z południowej części województwa. Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej bardzo chętnie wybiera nasze miasto na miejsce swoich imprez. - Kozienice to fantastyczne miasto otoczone puszczą, które ma wiele do zaoferowania w zakresie sportu i rekreacji. Dlatego nasze towarzystwo postanowiło wrócić tu po kilku latach przerwy – mówił prezes Towarzystwa Jacek Bączkowski.

Coś dla duszy, coś dla ciała

 

Piknik Mazowsze Seniorom składał się z trzech bloków. Pierwszy to sport i rekreacja, w ramach którego znalazło się około 40 konkurencji. Seniorzy z podziałem na kategorie wiekowe mogli sprawdzić swoje możliwości. Uczestnicy Pikniku mogli spróbować swoich sił m.in. w: strzelaniu z łuku, kręglach, bowlingu, biegach, skokach w dal czy golfie.

 


Sobotnia aura była dość chłodna, jednak niektórzy mogli potraktować to jako atut, bo przecież najlepszym sposobem na rozgrzanie się jest ruch.

 

 

Bowling, kręgle, a może golf? Wybór konkurencji był bardzo szeroki.


Ponadto przez cały czas na tzw. scenie dla seniora prezentowały się różne stowarzyszenia, grupy i zespoły tworzone właśnie przez seniorów z południowego Mazowsza. Wśród nich znalazły się te z Kozienic: Relaks i Złota Jesień. Nie zabrakło też konkursów.

 


Przez cały czas pod sceną trwała świetna zabawa.

Trzecią integralną częścią Pikniku było miasteczko zdrowego seniora, gdzie wszyscy zainteresowani mogli znaleźć porady medyczne, badania słuchu czy sprawić sobie chwilę relaksu w czasie masażu.

Piknik zakończył się około godziny 17:00, było to więc siedem godzin, w czasie których seniorzy mieli okazję udowodnić, że nie zapominają o sporcie i różnych formach aktywności fizycznej, potrafią zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji doskonale się przy tym bawić.

 

 

Na zakończenie Pikniku odbyło się wręczenie nagród za udział w konkurencjach z podziałem na poszczególnych kategorie wiekowe. Dla najlepszych czekały medale oraz nagrody rzeczowe.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Anna Miśkiewicz
W Mniszewie (gm. Magnuszew) właśnie rozpoczął się protest przeciwko planom rozbudowy drogi krajowej 79, a...
Fot. Kozienice24
W środę 19 czerwca uczniowie w całej Polsce zaczęli letnią przerwę w nauce. W kozienickich szkołach w cza...
ilustracja
Ostatni uczniowie wygaszanych gimnazjów poznali swoje wyniki. Egzamin gimnazjalny składał się z tr...
ilustracja
Uczniowie klas ósmych podstawówek poznali wyniki sprawdzianu. Szkoły na Mazowszu wypadły ni...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook