Dzisiaj jest sobota, 11 lipca 2020 r., 193 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) W Gniewoszowie otwarto nowe targowisko
Dodał: KamZap, 03-04-2019 16:57, odsłon: 3273
Fot. UG Gniewoszów
Fot. UG Gniewoszów

W niedzielę 31 marca miało miejsce oficjalne otwarcie targowiska „Mój Rynek” w Gniewoszowie połączone z obchodami Dnia Sołtysa.

Na targowisku sprzedawane będą lokalne produkty w każdy wtorek i piątek w godz. 5:00-13:00. Bezpośrednia sprzedaż artykułów rolno-spożywczych, to coraz bardziej liczące się dodatkowe źródło dochodu dla wielu gospodarstw. Do dyspozycji na targowisku dla sprzedających dostępnych jest 6 wiat handlowych zadaszonych, a także plac do prowadzenia sprzedaży bezpośrednio z samochodu – łącznie 34 stanowiska. Do dyspozycji kupujących znajduje się 16 miejsc parkingowych, w tym 1 miejsce dla niepełnosprawnych – od strony ul. M. Konopnickiej. Teren targowiska jest ogrodzony, w murowanym budynku znajdują się sanitariaty.

 

Przybyłych na te uroczystości zaproszonych gości, mieszkańców, radnych, sołtysów, przedstawicieli klubów i stowarzyszeń powitał Marcin Szymon Gac w Gminy Gniewoszów. W otwarciu Targowiska „Mój Rynek” uczestniczyli : Tomasz Śmietanka Radny Sejmiku Mazowieckiego, Igor Czerwiński Naszelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kozienicach, Małgorzata Siekut członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Kozienicach, Arkadiusz Guba Wójt Gminy Sieciechów oraz Irena Bielawska Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Tomasz Śmietanka Radny Sejmiku Mazowieckiego, Maciej Baran Przewodniczący Rady Gminy Gniewoszów oraz Piotr Dela sołtys wsi Gniewoszów . Targowisko poświęcił ks. Stanisław Grzmil proboszcz parafii pw Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Gniewoszowie.

 

Część artystyczną przygotowali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, również z Gniewoszowa pod kierunkiem Maryli Markiewicz Anity Pawlonka i Bożeny Sykut, a poprowadził ją Andrzej Dąbrowski.

 

Po występach uczniów nagrodzonych gromkimi brawami, Marcin Szymon Gac Wójt Gminy Gniewoszów złożył życzenia zdrowia, wytrwałości oraz satysfakcji z pełnionych obowiązków wszystkim sołtysom. Podziękowania i dyplomy wręczył sołtysom poprzedniej kadencji, zaś nowo wybranym drobne upominki.

 

Następnie na scenie wystąpił kabaret AGAT z Pionek pod kierunkiem Pani Teresy Chmury, który rozbawił uczestników imprezy. Kolejno na scenie zaprezentowali się : Zespół „Melodia” z Magnuszewa oraz w pięknych strojach Zespół „Sobótka” z Czarnolasu.

 

Przy wiosennej słonecznej pogodzie odbyła się tego dnia również Prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich z terenu trzech powiatów kozienickiego, puławskiego i zwoleńskiego, które w pięknej scenerii drewnianych wiat, oddających klimat wiejskiego targowiska zaprezentowały rękodzieło oraz kulinaria związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkiejnocy. Prace wykonane szydełkiem zaprezentowały, także przedstawicielki Klubu Seniora „Zawsze Aktywni” z Gniewoszowa, a kosze, koszyki i koszyczki twórca ludowy – wikliniarz Grzegorz Gordat.

 

Na stoisku Pawła Wiraszki sołtysa wsi Borek degustowano jabłka, soki i ciasto z jabłkami jako, że Borek sadami słynie.

 

W namiocie z logo gminy można było otrzymać bezpłatne egzemplarze nowych publikacji „Gmina Gniewoszów historia i współczesność” (informatory oraz mapka), wydane przez Stowarzyszenie ”Lepsza Gmina Gniewoszów”, przy współpracy z Gminą Gniewoszów oraz dzięki grantowi otrzymanemu ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ”Puszcza Kozienicka”.

 

Na wszystkich czekał gorący poczęstunek w postaci żurku, przygotowanego przez pracowników kuchni Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gniewoszowie.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Kozienice przekazali do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakład&oacut...
fot.ilustracja/pixabay.com
78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych woj...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Już po raz piętnasty samorząd województwa ogłosił konkurs dla fotografów amatorów.&n...
fot.Enea
Zgodnie ze Strategią Rozwoju, Grupa Enea powołała spółkę Enea Nowa Energia, której zadaniem...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook