Dzisiaj jest poniedziałek, 18 lutego 2019 r., 49 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) To one powalczą o koronę najpiękniejszej. W piątek poznaliśmy finalistki Miss Polski
Dodał: KamZap, 30-06-2018 12:27, odsłon: 4034
Fot. Kozienice24
Fot. Kozienice24

W piątek, w Amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim wyłoniono 28 finalistek konkursu Miss Polski. Wśród nich jest Miss Kozienic, a zarazem Wicemiss Podlasia Joanna Babynko.

O wejście do wielkiego finału, który odbędzie w grudniu w Krynicy Zdroju rywalizowało w piątek 39 przepięknych Polek. Kozienice już po raz ósmy gościły najcudowniejsze dziewczęta z najdalszych zakątków kraju, a także reprezentantki Polonii z Wielkiej Brytanii i Irlandii.

 

Ten wielki, wyjątkowy dla kandydatek i ich bliskich wieczór poprowadzili prezenter telewizyjny Maciej Dowbor razem z Miss Polski 2017 Kamilą Świerc. Był to pierwszy przypadek w historii konkursu, kiedy kobieta posiadająca ten zaszczytny tytuł była współprowadzącą galę. Dziewczęta prezentowały się na scenie kilkukrotnie - zarówno w układach grupowych, jak również pojedynczo czy w parach bądź trójkach. Każda chciała się pokazać z jak najlepszej strony, a wytężona praca podczas zgrupowania przyniosła efekty. W piątek zobaczyliśmy półfinalistki m.in. w strojach kąpielowych czy koktajlowych. Atmosfera na trybunach była zresztą niesamowita, bo wraz z kandydatkami do Kozienic zawitali ich bliscy, by gorąco je dopingować.

 

 

Dziewczyny przez całe zgrupowanie ćwiczyły choreografię na piątkowy wieczór.

 

Pod okiem jury

 

Ocenianie takiej wartości, jak piękno kobiety to niezwykle trudne zadanie, dlatego w jury zasiadło bardzo wiele osób: burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka, dyrektor KDK Elwira Kozłowska, starosta kozienicki Andrzej Jung, właścicielka i projektantka marki LuLu by Adriana Okoń, prezes grupy Lactalis Polska Piotr Walczak, współwłaściciel firmy Don Caruso Cafe Italiano Radosław Chojak, Miss Polski Nastolatek 2017 Klaudia Kucharska, prezes marki Super Brands Outlet Piotr Puchała, Lech Daniłowicz właściciel agencji Missland, Miss Kozienic 2017 Anna Matulaniec i prezes konkursu Miss Polski Gerhard Parzutka von Lipiński.

 
W tym roku ze względu, że jest to już 28 konkurs Miss Polski organizatorzy postanowili, że do finału dostanie się, aż 28 dziewcząt. Co ważne, jury wybierało 26 finalistek, a kolejne internauci we specjalnym plebiscycie oraz władze Kozienic.

 

 

Ze względu na 28. edycję konkursu Miss Polski do finału dostało się 28 dziewcząt.

 

Wystąpiły gwiazdy

 

Pomiędzy poszczególnymi wyjściami pięknych kandydatek był czas na występy gwiazd. Przed kozienicką publicznością zaprezentowały się zespoły: Blue Cafe oraz LOKA. Dominika Gawęda-Szczepanik zaśpiewała piosenki: „Między nami”, „Niebo” i „Buena”, z kolei od Grzegorza Porowskiego usłyszeliśmy takie utwory jak: „Prawdziwe powietrze” i „Atom miłości”.

 

Ponadto na telebimie wyświetlano filmy z kandydatkami w roli głównej. Mogliśmy zobaczyć całą drogę jaką przechodzi Miss Polski. Były zatem fragmenty castingu w Łodzi, gdzie spośród 200 dziewcząt wybrano te 39, które przyjechały do Kozienic. Byliśmy świadkami jak przebiegało zgrupowanie w Kozienicach, a także jak wygląda koronacja Miss Polski w Krynicy Zdroju, na przykładzie zeszłorocznej gali.

 

 

 Podczas piątkowej gali wystąpił m.in. zespół LOKA, który wykonał swój hit „Prawdziwe powietrze”.

 

Emocje do końca

 

Przed północą poznaliśmy w końcu nazwiska dziewcząt, które powalczą o tytuł tej najpiękniejszej. Prowadzący pojedynczo wyczytywali kolejne nazwiska wytypowane przez jury, a emocje rosły z minuty na minutę. Jako dwudziestą siódmą finalistkę poznaliśmy Miss Internetu, czyli Katarzynę Bukowiec, która została wybrana przez internautów jeszcze przed galą.

 

Zwieńczeniem wieczoru był wybór Miss Kozienic. Werdykt ten ogłosili burmistrz Tomasz Śmietanka i starosta Andrzej Jung, a koronę zdobywczyni tego tytułu wręczyła Miss Polski 2017. W tym roku Miss Kozienic została Joanna Babynko, a tym samym zdobyła bilet do wielkiego finału.

 

Wszystkim tym, którzy nie mogli zobaczyć gali, przypominamy, że będzie ona retransmitowana na antenie TV4 we wtorek 3 lipca o godz. 21:00.

 

 

Miss Kozienic 2018 została Joanna Babynko. Gratulacje złożyli jej m.in. starosta Andrzej Jung i burmistrz Tomasz Śmietanka. 

 

Lista finalistek Miss Polski 2018: Weronika Bartkowska (2), Aleksandra Bodora (4), Aleksandra Bogdan (5), Olga Buława (7), Justyna Flejsner (9) ,Sylwia Gibała (10) ,Angelika Hejnar (12), Anna Jaromin (13) , Marta Kaczmarczyk (15), Aleksandra Kowalczyk (19), Wiktoria Kędzierska (20), Małgorzata Mazur (21), Dominika Mieczkowska (22), Aleksandra Nowacka (23), Roksana Oraniec (25) ,Klaudia Pustkowska (27), Karolina Soczewka (28), Elwira Talkowska (31), Magdalena Wasiluk (33), Kinga Wawrzyniak (34), Karolina Wojtiuk (35), Paloma Żochowska (39), Katarzyna Bukowiec (6 – Miss Internetu), Joanna Babynko (1 – Miss Kozienic).


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W niedzielę 17 lutego w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbył się kolejny spektakl z cyklu „Poranki...
fot. Monika Rodakowska
W sobotę 16 lutego w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garba...
źródło: Tak-Nie-Obiektywnie
W niedzielę po godzinie 13 przy ulicy Chartowej w ciągu drogi krajowej numer 48 w Kozienicach doszło do w...
W czwartek 28 lutego o godz. 19:00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienica...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook