Dzisiaj jest czwartek, 18 lipca 2019 r., 199 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Agencja Arpass znakowanie odzieży retro
(Zdjęcia) To był energetyczny piknik seniorów z UTW
Dodał: KamZap, 06-04-2019 17:40, odsłon: 968
Fot. Kamil Zapora/Kozienicki Dom Kultury
Fot. Kamil Zapora/Kozienicki Dom Kultury

W sobotę, 6 kwietnia, na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS nad jeziorem, odbył się „Piknik Aktywnego Seniora”. Patronem medialnym imprezy były Kozienice24.pl

Oficjalnego otwarcia pikniku dokonali: Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska i przedstawiciel Enei Wytwarzanie Mateusz Pułkowski.

 

- Chcę, żebyście wiedzieli, że jesień życia to nie jest czas smutku, nudy, czy zamknięcia w czterech ścianach. Wręcz przeciwnie. Chcemy, żebyście z tych czterech ścian wychodzili i aktywnie włączali się w życie społeczne – mówił burmistrz Piotr Kozłowski. – Jest to ważne dla was, ponieważ poprawia jakość waszego życia, ale także dla nas, bo pozwala czerpać nam z waszego doświadczenia i mądrości życiowej – dodał.

 

 

W pikniku uczestniczyło około 200 słuchaczy kozienickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Na wszystkich czekała cała masa atrakcji i zabaw sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez animatorów, np. strzelanie z łuku i paintball, wyścigi w czteroosobowych nartach czy tańce integracyjne, m.in. „Belgijka”.

 

Na scenie zaprezentowali się seniorzy UTW. Był m.in. występ chóru UTW pod kierownictwem Ewy Izdebskiej, uczestników zajęć pianistycznych i tanecznych. Ponadto wolontariusze UTW wystawili spektakl pt. „Kozienicka Baśń”.

 

Był też konkurs z wiedzy o Elektrowni Kozienice przygotowany przez Eneę Wytwarzanie. Można było wygrać w nim upominki przekazane przez Eneę.

 

Gościem imprezy był zespół ludowy „Skaryszewiacy”. Formacja zawitała do Kozienic w 9-osobowym składzie. W swoim repertuarze posiadają zarówno piosenki ludowe, jak i patriotyczne, biesiadne, religijne, kolędy i pastorałki oraz pieśni paschalne. Zespół prezentuje się w strojach ludowych z regionu radomskiego, a podczas pikniku muzycy zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy i śpiewania.

 

 

W czasie pikniku wystąpił zespół ludowy „Skaryszewiacy”. Fot. KDK

 

 

Jak na piknik przystało musiało być wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

 

W zdrowym ciele zdrowy duch

 

Piknik został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu dla Rozwoju i Pokoju oraz Międzynarodowego Dnia Zdrowia, które przypadają kolejno 6 i 7 kwietnia. W związku z tym na seniorów czekały stoiska poświęcone zdrowiu, gdzie przeprowadzano m.in. mierzenie ciśnienia, badanie poziomu cukru we krwi czy badanie słuchu i wzroku. Ponadto młodzi ratownicy z Grupy Medycznej I LO zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy. 

 

Piknik zorganizowano w ramach projektu „Enea dla Seniorów”. Organizatorem wydarzenia był Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, głównymi partnerami zaś Enea Wytwarzanie i Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Pozostali partnerzy wydarzenia to: SP ZOZ „Przychodnie Kozienickie”, Salon optyczny „Wokulski” w Kozienicach, ACS Słuchmed Kozienice i Grupa Medyczna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot  OPPOJ, Jordanki 2016
Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Fes...
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach serdecznie zaprasza na Pielgrzymkę  Straż...
Fot. archiwum/ Tablica poświęcona Marii Skłodowskiej-Curie w Zwoli
Wójt Gminy Gniewoszów oraz Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na spotkanie poświęco...
Fot. archiwum
62. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza odbędzie się już za moment, w dniach 24-27 lipca. Ta ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook