Dzisiaj jest sobota, 20 stycznia 2018 r., 20 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Śladami Bogusława Klimczuka w Kozienicach i Warszawie
Dodał: MariuszBasaj, 20-10-2017 15:20, odsłon: 1065
fot. KDK
fot. KDK

W czwartek 19 października uczniowie klas piątych z 11 szkół z terenu Gminy Kozienice udział w wycieczce śladami Bogusława Klimczuka z okazji Dnia Patrona, w dniu 96. rocznicy jego narodzin. Wyjazd zorganizował Kozienicki Dom Kultury, któremu od 2002 roku patronuje słynny kompozytor, pianista, dyrygent i aranżer. 

O godz. 8.30 wszyscy reprezentanci szkół zebrali się w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego, gdzie zostali powitani przez koordynator wycieczki Małgorzatę Koksę. Uczniowie i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i torby z gadżetami związanymi z obchodami Dnia Patrona.

 

Następnie przeszło 40-osobowa grupa uczniów z opiekunami została oprowadzona po Kozienicach, aby zobaczyć willę przy ul. Kochanowskiego, gdzie wychowywał się Bogusław Klimczuk ze swoim rodzeństwem, kościół św. Józefa Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, w którym wziął ślub ze swoją żoną Krystyną i stary budynek Kozienickiego Domu Kultury, gdzie bywał jako juror. Uczniowie zatrzymali się także pod „Giewontem”, w którym kiedyś mieściła się restauracja. Klimczuk spędzał tam czas w towarzystwie warszawskich artystów.

 

Później uczestnicy wycieczki pojechali autokarem do Warszawy. W drodze wszyscy śpiewali piosenki Klimczuka: „Rudy Rydz” i „Czarny Alibaba”. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Polskiego Radia, z którym przez lata związany był Bogusław Klimczuk. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak „od kuchni” wygląda praca w radiu, odwiedzając studio „Polskie Radio Dzieciom” oraz studio „Czwórki”. Ich przewodnikami byli dziennikarze Polskiego Radia. Był też czas na zajęcia praktyczne przed mikrofonem.

 

Na koniec uczniowie udali się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie spoczywa Bogusław Klimczuk. Po dotarciu do jego grobu piątoklasiści usunęli jesienne liście z płyty pomnika, zapalili znicze i złożyli wieniec.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot. archiwum
Kozieniccy policjanci zatrzymali 39-letnią kobietę, która po zrobieniu nowej fryzury w jednym z za...
fot. archiwum
Już 3 lutego (sobota) o godz. 17:00, w Sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznym odbędzie się konce...
fot. UM w Kozienicach
W roku 2017 wydział infrastruktury urzędu miejskiego w Kozienicach wydał ponad 21,5 mln złotych. Większoś...
Kozienicki Dom Kultury, w ramach akcji „Zima w mieście” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook