Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r., 225 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
(Zdjęcia) Rolnicy z Powiśla obchodzili swoje święto. To były już XV obchody Dnia Kozienickiego Ogórka.
Dodał: KamZap, 02-07-2018 09:53, odsłon: 5603
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W niedzielę 1 lipca rolnicy z Powiśla wspólnie świętowali w Piotrkowicach w czasie XV Dnia Kozienickiego Ogórka. Były konkursy, zabawy dla dzieci, koncert oraz stoiska gastronomiczne, na których można było oczywiście spróbować ogórków, ale nie tylko. Świetnej zabawy nie popsuła nawet pogoda, która tego dnia nie rozpieszczała.

Obchody zielonego święta rolników z Powiśla tradycyjnie rozpoczęły się od mszy świętej w miejscowym kościele, podczas której modlono się m.in. o pomyślne zbiory. Po nabożeństwie zebrani przemaszerowali na plac szkolny, gdzie zorganizowano festyn.

 

Po krótkim koncercie Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej przyszedł czas na oficjalne otwarcie obchodów XV Dnia Kozienickiego Ogórka. Dokonali go burmistrz gminy Kozienice Tomasz Śmietanka razem z zastępcami Małgorzatą Bebelską i Igorem Czerwińskim, wiceprzewodniczący rady powiatu kozienickiego Mirosław Górka, prezes Związku Producentów Rolnych w Kozienicach Włodzimierz Kowalski, sołtys Piotrkowic Monika Król i przedstawiciel sołectwa Kuźmy Monika Lis-Seremak.

 

 

- Spotykamy się tutaj po raz XV, czyli dzisiaj mamy mały jubileusz. Po 14 latach starań Związku Producentów Rolnych i samych rolników udało się 8 lutego uzyskać certyfikat produktu regionalnego dla Kozienickiego Ogórka Kiszonego. Życzę wam satysfakcjonujących cen, a dziś szampańskiej zabawy – mówił starosta Andrzej Jung. Złożył on także list z podziękowaniami i gratulacjami dla rolników na ręce Włodzimierza Kowalskiego.

 

 

- Niech trud waszej pracy będzie doceniony. Życzę wam, żeby zarejestrowanie znaku handlowego marki Kozienicki Ogórek Kiszony pozytywnie wpłyną na przyszłość, ponieważ jako rolnik wiem jak trudna i ciężka jest ta praca, a także jak wolno i ryzykownie w tej branży obraca się pieniądz – mówił burmistrz Tomasz Śmietanka.

 

W czasie festynu każdy mógł liczyć na świetną rozrywkę, od najstarszych po najmłodszych. Dla dzieci oprócz dmuchanych zjeżdżalni przygotowano zabawę z animatorką, która najpierw zapewniła im sporą dawkę ruchu, a później zaprosiła do stoiska gdzie czekało na nich malowanie twarzy i modelowanie balonów.

 

W końcu przyszła pora na rozegranie tradycyjnych konkurencji "Najlepszy zbieracz i "Najlepszy kisiar", czyli zbierania ogórków na czas do wiadra oraz rzucania (w parach) ogórkami do celu - beczki do kiszenia. Chętnych nigdy nie brakuje, wręcz przeciwnie, jak co roku wystartowało wielu zawodników.

 

Zbieranie ogórków na czas to jedna z konkurencji, która od lat rozgrywana jest w Piotrkowicach.

 

 

Podobnie jak rzucanie ogórkiem do celu. W tym roku rzucano parami. Dwie serie po trzy rzuty na osobę.

 

 

Po konkursach wszystkich do wspólnej zabawy zaprosił zespół Dekret.

 

W imprezie wzięli udział przedstawiciele powiatu i gminy Kozienice, radni, sołtysi i przewodniczący komitetów osiedlowych, przedstawiciele Mazowieckiej Izby Rolniczej, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Organizatorami XV Dnia Kozienickiego Ogórka były sołectwa Piotrkowice i Kuźmy. Partnerami wydarzenia był Związek Producentów Rolnych w Kozienicach, Powiat oraz Gmina Kozienice, Kozienicka Gospodarka Komunalna oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass - egzamin maturalny w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach
W dniu 12 sierpnia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie opublikowała wyniki tegorocznych matur doty...
Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Z okazji 100 lecia zwycięskiej wojny polsko-bolszewickiej, sekretarz Związku Piłsudczyków II RP w ...
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego w Warszawie nie przestają walczyć z nielegalnym h...
Fot. TFL
Niesamowite starcie czeka na kibiców, już 5 września w Amfiteatrze Miejskim KCRiS - Kozienick...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook