Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(WIDEO, FOTO) Rekordu nie było, ale wyniki i tak są imponujące. Za nami XII Ogólnopolski Turniej Czterech Wspinalni
Dodał: KamZap, 10-05-2018 17:04, odsłon: 1742
fot. Kamil Zapora
fot. Kamil Zapora

Od 8 do 10 maja odbywał się XII Ogólnopolski Turniej Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej wchodzącego w skład Pucharu Polski w Drabinie Hakowej. Ostatni etap rywalizacji miał miejsce na stadionie w Kozienicach. To tutaj poznaliśmy najlepszych spośród 86 zawodników z całej Polski.

Pierwszy dzień zawodów to wspinalnie w Nisku na Podkarpaciu oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim. W środę rywalizacja przeniosła się do Puław, a finał turnieju już tradycyjnie zorganizowano na kozienickim stadionie.

W każdym mieście zawodnik miał możliwość dwóch startów, spośród których zostaje odnotowany lepszy czas. O zwycięstwie w turnieju decyduje suma czasów osiągniętych przez zawodników na poszczególnych wspinalniach. Ta konkurencja ma to do siebie, że praktycznie nie można wypaczyć wyniku, ponieważ zawodnik po wejściu na trzecie piętro wspinalni sam wyłącza stoper odmierzający czas.

Turniej ten jest jednocześnie sprawdzianem, a także w dużej mierze decyduje o tym kto weźmie udział w Mistrzostwach Polski. - Wyniki uzyskane w tym turnieju będą miały duży wpływ na to kto pojedzie na Mistrzostwa Polski, na których województwa reprezentowane są przez dziesięciu najlepszych zawodników – mówił Paweł Kowalski z komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Kozienicach.

 


Paweł Kowalski, oficer prasowym w KP PSP w Kozienicach, także brał udział w turnieju, a po rozmowie z nami przystąpił do rozgrzewki.

 

Po ostatnim starcie przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród. Najpierw dla trzech pierwszych miejsc w Kozienicach. Tutaj puchary powędrowały do:

I miejsce Bartłomiej Siepietowski (Małopolskie), czas w Kozienicach: 14,21s, suma czasów 56,50s
II miejsce Mirosław Cyrson (Pomorskie), czas w Kozienicach: 14,46s, suma czasów: 57,88s
III miejsce Tobiasz Klama (Śląskie), czas w Kozienicach: 14,55s, suma czasów: 58,31s

Ci sami zawodnicy w tej samej kolejności zajęli trzy pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Rekord czasowy Kozienickiej wspinalni ustanowiony w zeszłym roku przez Bartłomieja Siepietowskiego, wynoszący 13,81s, nie został zatem pobity. Najlepszy zawodnik w  z Kozienic, Rafał Zielony, uplasował się w kwalifikacji generalnej dopiero na 26 miejscu z sumą czasów: 64,57s(15,61s w Kozienicach). Niedaleko za nim, bo na 28 miejscu znalazł się kolejny uczestnik z Kozienic – Paweł Kowalski z sumą czasów: 64,82s(16,36 w Kozienicach).

Pozostali zawodnicy z naszego miasta, którzy brali udział tylko w ostatnim etapie turnieju to: Grzegorz Grzebalski, Karol Grudzień, Marcel Czubaj, Adam Jeziorowski i Tomasz Rokomiński.

Nagrody wręczali: starosta kozienicki Andrzej Jung, wiceburmistrz Kozienic Małgorzata Bebelska, komendant powiatowy straży pożarnej w Kozienicach st. kap. Kamil Bieńskowski, przedstawiciel komendanta głównego PSP bryg. Piotr Kalinowski i zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Mirosław Jasztal. Po rozdaniu pucharów zabrali oni także głos. 

- Cieszę, się że spotykamy się kolejny raz w stolicy powiatu kozienickiego na tych zawodach. Podziwiam waszą sprawność i wierzę, że stanowi ona bezpieczeństwo dla was i mieszkańców, których chronicie. Życzę wam utrzymania tej sprawności oraz jak najmniej wyjazdów, a jak najwięcej ćwiczeń – powiedział starosta Andrzej Jung. 

- Wyniki uzyskane przez was w dzisiejszych zawodach przełożą się na bezpieczeństwo społeczeństwa polskiego. To bardzo ważne, żeby połączyć bezpieczeństwo kraju z własnym rozwojem fizycznym, ale również z satysfakcja w życiu osobisty – zwróciła się do zawodników wiceburmistrz Małgorzata Bebelska.

Jak dużej zręczności i sprawności fizycznej wymaga dostanie się na trzecie piętro przy użyciu samej drabiny możecie zobaczyć w poniższym filmie.

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W środę, 20 marca słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach wysłuchali ciekawego wykładu o Jan...
materiały prasowe
Pierwszy etap konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” zakończył się wyłonieniem trzynastu firm i ...
Fot. archiwum/Kamil Zapora
W poniedziałek 25 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kozienicach odbędzie się VII Sesję Rady...
Fot. Enea Wytwarzanie
Grzegorz Kotte, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. technicznych i inni przedstawiciele Grupy Enea wzięli udz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook