Dzisiaj jest poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 344 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Miejsca, których nie zobaczysz tak po prostu. Piękna wystawa w CKA
Dodał: MariuszBasaj, 27-10-2017 18:43, odsłon: 2796
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

Świetne obrazy i rysunki autorstwa Małgorzaty Wróblewskiej można od piątku oglądać w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. 27 października odbył się uroczysty wernisaż wystawy "Pejzaże".

Na wystawie zobaczymy szereg barwnych obrazów, które biją przyjemną dla odbiorcy pozytywną energią oraz kapitalne rysunki, które mają w sobie wiele z fotografii. Jedne i drugie łączy świetne wyczucie światła przez autorkę, a także swoista nostalgia i umiłowanie do polskich widoków.

 

Wszystkich przybyłych na wernisaż powitała komisarz wystawy, plastyk KDK Agnieszka Bieńkoiwska, która mówiła nieco o technikach wykorzystywanych przez artystkę. - Mamy tu do czynienia z ołówkiem i akrylem, chociaż łatwo się pomylić, że to jest akwarela albo tusz. Sama nie dowierzałam. Jeżeli chodzi o malarstwo, to jest to oczywiście olej na płótnie - mówiła, dodając: - W tych pracach zobaczymy polską wieś, a także kamieniczki, zaułki tchnięte historią i patyną. Takie, jakich nie dostrzeżemy po prostu z chodnika. To odnalezione, wyszukane zaułki. Widać także człowieka, sylwetki, postaci. Ten człowiek jest obecny.

 

Głos zabrała również sama autorka, która zadedykowała piątkową wystawę swoim bliskim. - Dziś są urodziny dwóch najważniejszych w moim życiu kobiet, czyli mojej mamy i mojej córki. To im dedykuję tę wystawę - powiedziała Małgorzata Wróblewska. - Żeby dotrzeć do tych miejsc musiałam się czasem przebijać przez pokrzywy, chaszcze albo odwiedzałam trochę szemrane miejsca. Te są jednak dla mnie najbardziej interesujące. Często zdarza się, kiedy wracam w te same miejsca, szczególnie na wsi, to okazuje się, że nie ma już tych obiektów. Z jednej strony jest mi wtedy przykro, ale jednocześnie cieszę się, że zdążyłam je zarejestrować - mówiła.

 

Wernisaż wystawy połączony był też z losowaniem nagrody dla odwiedzających. Szczęście uśmiechnęło się tego dnia do Krystyny Kondeji, która wygrała pracę Małgorzaty Wróblewskiej. Chwilę potem Agnieszka Bieńkowska złożyła artystce oficjalne podziękowania w imieniu Kozienickiego Domu Kultury, a potem już przyszła pora na indywidualne podziwianie prac i rozmowy kuluarowe.

 

Wystawę można odwiedzać do 26 listopada.

 

Małgorzata Wróblewska - ur. w 1967 r. w Garbatce-Letnisku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, studia w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej (dzisiejszy Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego). Dyplom z malarstwa z aneksem z rysunku uzyskała z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Zbigniewa Kamieńskiego. Studia podyplomowe w kierunku arteterapii i terapii zajęciowej. Od 2004 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Radomskiego. Pracuje jako instruktor terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pionkach. Ma w dorobku około 25 wystaw indywidualnych, udział w wielu wystawach zbiorowych i plenerach.

 

W piątek szczęscie uśmiechnęło się do Krystyny Kondeji, która wygrała pracę Małgorzaty Wróblewskiej.

 

W imieniu Kozienickiego Domu Kultury artystce podziękowała komisarz wystawy Agnieszka Bieńkowska.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Rozmowa z Arkadiuszem Gubą – nowym wójtem gminy Sieciechów, który wygrał wybor...
Fot. archiwum/A©Arpass
W niedzielę 16 grudnia o godzinie 17:00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach ...
Fot. KDK
Jak co roku w okolicy swoich imienin św. Mikołaj odwiedził Kozienice! Dzieci miały niepowtarzalną okazję ...
Fot. Kamil Zapora
W środę 12 grudnia o godzinie 14 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Kozienicach odbędzie się d...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook