Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Niewiele brakowało, a doprowadziłby do tragedii. Jest już w rękach policji.
Dodał: KamZap, 15-10-2018 23:51, odsłon: 2356
Fot. KPP Kozienice
Fot. KPP Kozienice

Wczoraj około godziny 18:25 kozieniccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku na drodze krajowej 79 w miejscowości Grzybów (gm. Magnuszew). Mężczyzna, jadący Audi nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu samochodowi marki Kia Rio. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca Audi jest już w rękach policji. 

Według wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi, 28-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącej samochodem kia 64-letniej kobiecie. - Podczas wstępnych czynności wykonywanych przez policjantów na miejscu zdarzenia okazało się, że kierujący audi jest pijany, a badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie – mówi rzeczniczka kozienickiej policji mł. asp. Ilona Tarczyńska. Kierująca kią była trzeźwa i na szczęście, nie odniosła żadnych obrażeń. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany karetką do szpitala, a po badaniach trafił do policyjnego aresztu.


- Przypominamy po raz kolejny, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, jest zagrożone karą do 2 lat więzienia – mówi Tarczyńska. - Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, natomiast w przypadku ponownego kierowania w stanie nietrzeźwości sąd orzeka dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje policjantka.

Osoby kierujące samochodem po alkoholu muszą się także liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej za kierowanie w stanie nietrzeźwości po raz pierwszy w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Natomiast po raz kolejny kierowanie w stanie nietrzeźwości co najmniej 10 tys. zł., a maksymalnie 60 tys. zł.

Ponadto kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.    
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Na czołówkę ze mną z przeciwnego pasa podczas nieudolnego wymijania gnało już paru świrów.Gdybym nie zjechał byłoby źle ale co poradzić na ludzką głupotę albo coś więcej...Mam nadzieję że kara tego delikwenta nie minie.
16-10-2018, 14:14:21
+ 2
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kozieniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej zaatakował swojego brat...
Fot. Zespół Szkół w Kozienicach
W dniach 16-20 stycznia w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyła się...
Obecny dworzec kolejowy w Zajezierzu. Fot. bazakolejowa.pl
Za niespełna 1,5 miliarda złotych ma powstać około 200 nowych dworców w całej Polsce i pięć w regi...
Laureaci z powiatu kozienickiego (od lewej): Krzysztof Wolski, trener Legionu Głowaczów Konrad Wolski, Andrzej Suwała, Mateusz Marchewka i Piotr Łyjak. Fot. Tadeusz Klocek/Echo Dnia
Już po raz 25 "Echo Dnia" zorganizowało Plebiscyt Sportowy. W piątek odbyła się uroczysta gala, w czasie ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook