Dzisiaj jest piątek, 16 listopada 2018 r., 320 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) IV Piknik Militarny w Mniszewie
Dodał: KamZap, 09-07-2018 09:54, odsłon: 1088
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Przez trzy dni od piątku do niedzieli 6-8 lipca na terenie Skansenu Bojowego w Mniszewie odbywał się IV Piknik Militarny, czyli wyjątkowa impreza dla całej rodziny łącząca dobrą zabawę z edukacją. Na przybyłych czekał szereg atrakcji, a wśród nich rekonstrukcja walk o przyczółek warecko-magnuszewski.

Pierwszy Piknik Militarny w Mniszewie miał miejsce cztery lata temu. Z czasem przestało być to wydarzenie o zasięgu lokalnym, ale regionalnym, a nawet ogólnokrajowym, ponieważ w czasie jego trwania do Mniszewa ściągają osoby z całej Polski, którzy chcą podzielić się z odwiedzającymi skansen swoją pasją do wojskowości i militariów.

- Piknik militarny w tym roku bije swoje kolejne rekordy, jest coraz więcej zainteresowanych, zarówno zwiedzających jak i osób, które chcą się tutaj zaprezentować. Z roku na rok mamy zatem więcej pojazdów, broni i grup rekonstrukcyjnych – mówił wójt gminy Magnuszew Marek Drapała.

Jak co roku mogliśmy oglądać wojskowe pojazdy, mundury i bronie z okresu II wojny światowej, jednak w Mniszewie znaleźli się również przedstawiciele takich firm jak radomski Łucznik, którzy prezentowali współczesne uposażenie polskiego żołnierza.

Wśród wielu atrakcji jakie przez trzy dni czekały na przybyłych do Mniszewa możemy wymienić chociażby: policyjny pokaz tresury psów, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej z Magnuszewa, czy pokaz pojazdów Brygady Pancernej z Wesołej, która zaprezentowała m.in. nowoczesny czołg Leopard 2. Dodatkowo czas spędzony na terenie skansenu był umilany grą zespołu AirBand z Góry Kalwarii.

O sukcesie pikniku militarnego w Mniszewie najlepiej świadczą sami odwiedzający.

 

 

- Ta impreza podoba się zarówno nam jak i dzieciom. Dla nich czeka tu mnóstwo atrakcji takich jak przejażdżka wojskowym motocyklem, a my cieszymy się, że w ten sposób poznają trochę historii – przyznają Państwo Rafał i Monika, którzy przyjechali na piknik ze swoimi pociechami.

 


Przejażdżki wojskowym motocyklem z Mirosławem Wasitą z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych były bardzo popularne wśród dzieci.

 

- Bardzo pozytywnie odbieram tego typu przedsięwzięcia. Uważam, że tradycja Skansenu Bojowego w Mniszewie powinna być kontynuowana, ponieważ jest ona bardzo trafną formą promocji dla tej miejscowości i całej gminy – mówił Krzysztof z Kozienic.

 


Wspólne fotografie z przedstawicielami różnych grup rekonstrukcyjnych naszego regionu cieszyły się dużym zainteresowaniem, wśród uczestników pikniku.

Jeden z najbardziej efektowych punktów pikniku zaplanowano na nadzielę. Tego dnia przed godziną 15 na terenie skansenu zostały odtworzone wydarzenia, które rozegrały się w tym miejscu 74 lata temu. Rekonstruktorzy zaprezentowali jak wyglądały walki o przyczółek warecko-magnuszewski w sierpniu 1944 roku między wojskami niemieckimi, a połączonymi siłami polsko-radzieckimi.

 


Ukształtowanie terenu i gęsty las sprawiały, że walki w tym miejscu były bardzo trudne.

 


Dużo dymu i huku. Organizatorzy zadbali o to, żeby wszystko wyglądało jak najbardziej realistycznie, a obserwatorzy poczuli się jak w środku prawdziwej bitwy.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. A©Arpass
We wtorek 14 listopada w późnych godzinach wieczornych oberwała się cała balustrada balkonowa na j...
Fot. Mariusz Grotkowski
W czwartek 15 października Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Garbatce-Letnisku Artur Rusinek wrę...
Fot. KKM
Już 9 grudnia Kozienicki Klub Motorowy organizuje 4. Rajd Enduro "Pogoń za bałwanem". Miłośnicy dwó...
Fot. PSP im. BCh w Ursynowie
W miniona niedzielę połączeni radosnym świętowaniem Niepodległej Polski mieszkańcy Ursynowa i okolicznych...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook