Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 r., 173 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Gmina Sieciechów. W Zajezierzu powstała nowa przychodnia
Dodał: MariuszBasaj, 11-01-2017 14:46, odsłon: 4701

W Zajezierzu (gm. Sieciechów) działa już Przychodnia Eltermed sp. z o.o. Od 2 stycznia placówka czeka na pacjentów. Piszemy o tym, jakie usługi są w niej świadczone i co trzeba zrobić, aby bezpłatnie z nich skorzystać.

Przychodnia znajduje się w Zajezierzu przy ul. 28 Pułku Artylerii Lekkiej 7A. Co ważne, poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, w ramach którego codziennie od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-18:00 świadczy bezpłatne usługi medyczne. Ponadto, w nagłych przypadkach można skorzystać z porady lekarskiej w soboty, w godz. 8:30-10:30.

 

Co oferuje przychodnia?

 

Przychodnia ma już zakontraktowany szereg usług i zapewnia swoim pacjentom opiekę lekarską (lekarz rodzinny, pediatra) i pielęgniarską (pielęgniarka środowiskowa oraz szkolna), a także opiekę położnej, w tym wizyty domowe.

 

W gabinecie zabiegowym pacjenci mogą dostać zastrzyk, zmierzyć ciśnienie czy poziom cukru. W przychodni jest także punkt szczepień, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Dodatkowo placówka zapewnia transport sanitarny oraz szeroki zakres badań laboratoryjnych i diagnostycznych, w tym: USG (m.in. jamy brzusznej, tarczycy, piersi), RTG czy EKG.

 

Jak skorzystać z usług?

 

Żeby zostać pacjentem przychodni wystarczy dowód osobisty. Po zgłoszeniu się na miejsce, pacjent wypełnia stosowną deklarację, na mocy której może korzystać z wszelkich świadczeń udzielanych w ramach umowy placówki z NFZ.

 

Chcą się rozwijać. I to prężnie

 

Zarząd spółki nie kryje ambitnych planów, co do przyszłości placówki. - Naszym podstawowym celem jest udzielanie świadczeń zdrowotnych na jak najwyższym poziomie. Zwiększamy dostępność do usług medycznych, świadczeń udzielają specjaliści, ponadto chcemy poszerzyć opiekę pielęgniarską w szkołach i objąć ludzi starszych i samotnych zorganizowaną opieką- podkreśla Teresa Żak, prezes zarządu.

 

W przyszłości przychodnia planuje udzielać świadczeń w ramach tzw. Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, w pierwszej kolejności w zakresie kardiologii, neurologii i laryngologii, a następnie kolejnych. Ponadto planowane jest utworzenie punktu aptecznego.

 

Stawiają na profilaktykę

 

Jak podkreśla Teresa Żak, niezwykle istotną kwestią dla władz spółki jest profilaktyka i edukacja, głównie w szkołach, ale nie tylko. Przychodnia zamierza wprowadzić i realizować szereg badań przesiewowych i profilaktycznych programów zdrowotnych; np. w zakresie chorób nowotworowych czy chorób tarczycy. Ponadto chcą poprawić wczesną wykrywalność osteoporozy czy cukrzycy.

 

- Przy dobrej organizacji i zarządzaniu oraz współpracy z samorządem lokalnym te cele są możliwe do zrealizowania - mówi Teresa Żak i dodaje: - Przy okazji chciałabym podziękować wójtowi Zbigniewowi Czerskiemu za wsparcie naszych działań na rzecz mieszkańców gminy.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Organizatorzy
Jak zwykle w ostatnią niedzielę czerwca, w tym roku już po raz czwarty, w Jedlińsku odbędzie się MotoPikn...
Fot. Kamil Zapora
W środę 20 czerwca w kozienickiej Mediatece odbyło się spotkanie z Michałem Wójcikiem – auto...
Fot. KPP Kozienice
Kozieniccy policjanci bez chwili wahania wybili szybę w samochodzie, który został zaparkowany w pe...
Fot. Zespół Relaks
Zespół wokalny RELAKS jest w trakcie realizacji zadanie pożytku publicznego Gminy Kozienice &bdquo...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook