Dzisiaj jest poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 344 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Gdy za oknami zimno najlepiej przenieść się w cieplejsze miejsce. W CKA rozpoczęły się Dni Kultury Brazylijskiej.
Dodał: KamZap, 05-10-2018 08:00, odsłon: 829
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Od czwartku w CKA trwają Dni Kultury Brazylijskiej. Rozpoczęły się one od Wieczoru Brazylijskiego, w czasie którego mogliśmy wysłuchać ciekawej prelekcji na temat brazylijskiej muzyki, posłuchać jej na żywo, a także spróbować swoich sił w tańczeniu samby. Dni Kultury Brazylijskiej to już szóste wydarzenie z cyklu spotkań z kulturami świata w Kozienickim Domu Kultury. Gorące klimaty prosto z Ameryki Południowej będą panowały do soboty. Warto w tym czasie odwiedzić CKA, by lepiej poznać ten piękny i zadziwiający kraj jakim jest Brazylia.

Wszystkich przybyłych na Wieczór Brazylijski w imieniu dyrektor Kozienickiego Domu Kultury przywitała Małgorzata Koksa. Przedstawiła ona gości, którzy tego dnia odwiedzili CKA. Byli to: Paweł Kucharczuk – prezes Fundacji Kultury Brazylijskiej, ceniony animator i promotor kultury latino w Polsce, a także grupa taneczna As Belezas do Brasil i zespół Samba Soul.

Następnie Paweł Kucharczuk w swoim krótkim wykładzie „Muzyczne Spektrum Kultury Brazylijskiej. Wybrane Postaci” opowiedział o Brazylii pod kątem jej muzycznej historii. Z wykorzystanie różnych instrumentów, które przywiózł z podróży pozwolił wszystkim poczuć klimat tamtego świata.

 


Paweł Kucharczuk tego wieczoru były pilotem, który zabrał nas prosto do Rio de Janeiro. 

 

Po takim wstępie na scenie pojawili się As Belezas do Brasil. Jest to międzynarodowa grupa taneczna składająca się z profesjonalnych tancerek z wieloletnim doświadczeniem w szkołach tańca i rewiach tanecznych. Wobec ich popisów na scenie nie można było przejść obojętnie. Zjawiskowe tancerki prosto z Rio de Janeiro swoją sambową choreografią podgrzały atmosferę w sali.

 

Co to był za taniec?! Energetyczne i jedyne w swoim rodzaju widowisko.

 

Po tańcu przyszedł czas na muzykę. Na scenie zaprezentowało się trzech Brazylijczyków Luciano SantAna, Andre Mafra i Alex Baxter, którzy zagrali największe brazylijskie hity. W ich repertuarze znajdują się także przeboje międzynarodowe wykonywane w niepowtarzalnym brazylijskim klimacie.

 


W członkach zespołu Samba Soul płynie gorąca brazylijska krew.

 

 

W przerwie koncertu Paweł Kucharczuk zorganizował konkurs dla publiczności, w którym można było wygrać tę koszulkę prosto z Brazylii.

 

Na zakończenie Wieczoru Brazylijskiego grupa As Belezas do Brasil udzieliła kozienickiej publiczności krótkiej lekcji samby. Ochotnicy zaproszeni pod scenę poznali podstawowe kroki, które pozwoliły im wejść w rytm brazylijskiej muzyki.

 

 

Jak się okazało po kilkuminutowej lekcji grupa ochotników mogła już tańczyć sambę razem z tancerzami z grupy As Belezas do Brasil.

 

Dni Kultury Brazylijskiej w CKA potrwają do soboty. Dzisiaj o godzinie 18 w Kinie KDK wyświetlony zostanie brazylijski film „Loving”. Bilety w cenie 13 złotych do nabycia w kasach CKA. Z kolei w sobotę 6 października czekają nas Brazylijskie Klimaty, czyli warsztaty plastyczne dla dzieci, wykład, wystawa oraz koncert. Wszystko związane z tym pięknym krajem jakim jest Brazylia. Wstęp jest wolny, a o szczegółach możecie przeczytać TUTAJ.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Rozmowa z Arkadiuszem Gubą – nowym wójtem gminy Sieciechów, który wygrał wybor...
Fot. archiwum/A©Arpass
W niedzielę 16 grudnia o godzinie 17:00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach ...
Fot. KDK
Jak co roku w okolicy swoich imienin św. Mikołaj odwiedził Kozienice! Dzieci miały niepowtarzalną okazję ...
Fot. Kamil Zapora
W środę 12 grudnia o godzinie 14 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Kozienicach odbędzie się d...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook