Dzisiaj jest wtorek, 11 grudnia 2018 r., 345 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Bezkompromisowo łamali taneczne schematy. Za nami kapitalny turniej breakdance
Dodał: KamZap, 10-06-2018 21:07, odsłon: 1475
Fot. Kozienice24
Fot. Kozienice24

Najlepsi b-boye i b-girls z całego kraju zmierzyli się podczas V Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Break Dance KOZIENICE CITY BREAKERS. Impreza jak zwykle stała na bardzo wysokim poziomie, a na scenie amfiteatru zobaczyliśmy niesamowite taneczne bitwy. Od samego patrzenia mogło zakręcić się w głowie. Turniejowi patronowały Kozienice24.pl

Zanim jednak wystartowały zmagania konkursowe, najmłodsi miłośnicy tego tańca mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach z Dr HEFO, czyli Adamem Stefańskim. HEFO to jeden z najlepszych polskich zawodników, tancerz, choreograf i nauczyciel. Tańczy od 1997 roku, a na swoim koncie ma liczne sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Dr HEFO był również jednym z sędziów turnieju.

 

 Walka była długa i zacięta

 

Zawody rozpoczęły się o godz. 15:00 i trwały do 22:00. Przez te kilka godzin zawodnicy stoczyli ze sobą wiele bitew w kilku kategoriach. Najmłodsi tańczyli w walkach 2 vs 2, w dwóch przedziałach wiekowych: do lat 11 oraz 12-15 lat. Główną kategorią turniejową były walki 3 vs 3 i tutaj nie było żadnych ograniczeń wiekowych. Dodatkowo rozegrano tzw. power moves contest.

 

Zmagania oceniali uznani bboye: Wezyr i HEFO z Polski oraz Beetle z Rosji. Wszyscy trzej mają na swoim koncie liczne sukcesy taneczne, a w Kozienicach sędziują zawody od pierwszej edycji (poza Beetlem). Za muzykę odpowiedzialny był natomiast DJ Bizz.

 


Rafin MC każdego roku prowadzi zawody w Kozienicach. Skąd u niego tyle energii?!


Na turniej zjechało ponad 130 tancerzy z całej Polski. Kozienice reprezentowała 11 osobowa ekipa z Kozienic „Kids in Action”, która występowała w różnych składach. Walka naszych tancerzy zakończyła się jednak na ćwierćfinałach.

 

W kategorii do lat 11 pierwsze miejsce zajęła ekipa Haribo Crew ze Słupska, przed Kids Team Young i Studio 33.

Kategorię 12-15 lat zdominowała ekipa Coolkids Flavour z Krakowa, którzy wywalczyli 1. miejsce, a tuż za nimi byli Haribo Crew. Trzecia była Zimna Flava, a czwarty Break Family Crew.

I miejsce w power moves contest zajął tak samo jak w zeszłym roku bboy Kiru (Piotr Kirczuk) z Białej Podlaskiej.

 

Największe emocje, a także najwyższy poziom zaprezentowali zawodnicy w walkach 3 vs 3. Ostatecznie wygrała ekipa Veganz Crew z Warszawy. Na dalszych pozycjach uplasowali się kolejno: Eudezet Skillz, Coolkids Flavour i Supreme Style.

 


Veganz Crew z organizatorami. Fot. KDK

 

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczyli: wiceburmistrz gminy Kozienice Małgorzata Bebelska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska oraz przedstawiciel Enei Wytwarzanie Mateusz Pułkowski.

Za zwycięstwo w walkach 3 vs 3 przewidziane były nagrody pieniężne, natomiast do młodszych uczestników trafiły nagrody rzeczowe. Ponadto do Mateusza Gila z Eudezet Skillz trafiła Nagroda Prezesa Enei Wytwarzanie za najbardziej energetyczny występ w V Ogólnopolskim turnieju Tańca Break Dance „Kozienice City Breakers”, ufundowana z okazji 50 – lecia Elektrowni Kozienice.

 


Enea Wytwarzanie dostarczyła na turniej nie tylko prąd, ale i solidny zastrzyk gotówki. Było o co walczyć. Fot. KDK


W tym roku w odróżnieniu od lat poprzednich impreza nie była zwieńczona koncertem, choć na przestrzeli czterech lat na deskach amfiteatru wystąpili m.in. Eldo, Fokus, Spalto czy Kaliber 44.

 

Organizatorem turnieju był Kozienicki Dom Kultury, a głównym sponsorem Enea Wytwarzanie. Patronat medialny nad imprezą sprawowały Kozienice24.pl

 


Patrząc na takie figury nazwa BREAK dance wydaje się w pełni uzasadniona.

 

Powiedzieć, że młodzi dawali radę to mało.   

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Stanisław Błażyński
Z inicjatywy wójta gminy Gniewoszów Marcina Gaca przy współpracy z Biblioteką Public...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Chór Seniora „Wrzos” z Garbatki-Letnisko dostanie nowe stroje dzięki 10 tysiącom złoty...
Dyrektor budowy Józef Zieliński
W tym roku obchodzimy 50 rocznicę Elektrowni Kozienice. Publikowaliśmy już z tej okazji historię przedsię...
Rozmowa z Arkadiuszem Gubą – nowym wójtem gminy Sieciechów, który wygrał wybor...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook