Dzisiaj jest czwartek, 02 lipca 2020 r., 184 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
[WIDEO] To był wyjątkowy rok! Za nami 12. edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Dodał: DL, 05-06-2020 11:29, odsłon: 732
Fot. CKA
Fot. CKA

Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka dobiegła końca. Rok akademicki 2019/2020 był wyjątkowy pod wieloma względami. Z jednej strony cieszył się rekordowym zainteresowaniem ze strony seniorów, z drugiej zaś został zakłócony przez wybuch pandemii koronawirusa. Jednak nawet ta nie zdołała go przerwać. Wirtualne zajęcia trwały aż do końca maja, a oficjalne zakończenie – również w formie on-line – odbyło się w środę, 3 czerwca.

Rok akademicki 2019/2020 trwał od 11 września do 3 czerwca. W tym czasie odbyły się 42 wykłady, dwa koncerty, dwa spektakle teatralne, a słuchacze mogli korzystać z oferty 22 zajęć fakultatywnych.

 

– Dwunasta edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK była rekordowa. Na liście słuchaczy mieliśmy zapisanych aż 615 osób. Tak wielkie zainteresowanie tą ofertą świadczy o tym, jak bardzo jest ona potrzebna. Z roku na rok uniwersytet skupia coraz więcej seniorów; osób które aktywnie chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania – mówi dyrektor KDK i jednocześnie dyrektor UTW Elwira Kozłowska.

 

Wirus ich nie zatrzymał

 

Organizacja tego roku akademickiego została zakłócona przez wybuch pandemii koronawirusa, ale nawet trudne warunki epidemiologiczne nie przeszkodziły w kontynuowaniu działalności uniwersytetu. Przestrzenią do działań Kozienickiego Domu Kultury stały się bowiem dwie grupy na portalu Facebook: "Kulturalna grupa KDK" i "Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury".

 Już 18 marca, a zatem niespełna w tydzień po zamknięciu Centrum Kulturalno-Artystycznego dla odwiedzających i odwołaniu zajęć w placówce, w sieci pojawił się pierwszy wykład on-line dla słuchaczy UTW KDK. Kilka dni później, 23 marca ruszyły stałe zajęcia on-line. W sumie, do końca maja, tylko w tej grupie opublikowano około setki filmów i transmisji na żywo – wykładów, zajęć plastycznych, muzycznych, teatralnych i ruchowych. Dodatkową atrakcją były quizy wiedzy o UTW dla seniorów. Dodatkową atrakcją były quizy wiedzy o UTW dla seniorów.

 


 

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy

 

Po ponad dwóch miesiącach wirtualnych zajęć, przyszła pora na zakończenie roku akademickiego 2019/2020. To również odbyło się on-line, a w środę 3 czerwca, w mediach społecznościowych Kozienickiego Domu Kultury opublikowano specjalny materiał wideo, skierowany do seniorów. Jest on formą podsumowania minionych dziewięciu miesięcy i stanowi okazję do podziękowania słuchaczom za wytrwały udział w zajęciach, a organizatorom za ich organizację.

 

– Drodzy słuchacze, chciałem Wam bardzo podziękować za waszą aktywność, zarówno osobiście, jak i on-line. Dziękuję za Wasze uwagi i spostrzeżenia; za działania, które prowadzicie oraz za inspirowanie nas do działań samorządowych – mówi Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski. – Chciałbym życzyć Wam spokoju, wytrwałości i zdrowia. Obyście jak najlepiej wykorzystali wiedzę i umiejętności, które zdobyliście na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kozienicach – dodaje burmistrz.

 

– W imieniu Rady Słuchaczy dziękuję za cały ten rok akademicki; za wspaniały program, za troskę o to, by wszystko było na medal. I było na medal. W momencie ogłoszenia pandemii mogliście pozostać w domach, ale wyszliście do nas on-line. Daliście nam ciekawe wykłady i fajne zajęcia; daliście nam wasze serca – dziękuje przewodniczący Rady Słuchaczy UTW Dariusz Szewc.

 

– Był to bardzo aktywny i pracowity rok. Przed Państwem wakacje. Życzę zdrowia, spokoju i aktywności. Proszę naładować akumulatory przed nową edycją, trzynastą edycją Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury – dodaje dyrektor Elwira Kozłowska.

 

Wideo jest dostępne zarówno na fanpage'u Kozienickiego Domu Kultury na portalu Facebook (facebook.com/kdkimbk), jak i na kanale YouTube (youtube.com/KDKimBK). 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje na temat statysty...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass (Od lewej: starosta kozienicki Andrzej Jung, radny powiatowy Tomasz Trela, marszałek Rafał Rajkowski, wicestarosta Józef Małaśnicki, skarbnik powiatu Kamil Banaś
1 lipca 2020 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej między Głowaczowem...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej dotyczącej przebudowy drogi powiatowej, która odbyła się ...
Fot. archiwum
Rozpoczęły się wakacje. Dla wielu jest to czas wyczekiwany, pełen radości i wytchnienia. Dla krwiodawstwa...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook