Dzisiaj jest poniedziałek, 15 października 2018 r., 288 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

 

'Poszukiwacze' w akcji. Kolejni dwaj mężczyźni ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości trafili do więzienia.
Dodał: KamZap, 18-09-2018 10:07, odsłon: 2247
Fot. Komenda Wojewódzka Policji
Fot. Komenda Wojewódzka Policji

Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu podtrzymują dobrą passę. Rozpoznanie operacyjne środowiska przestępczego przynosi wymierne efekty. Kolejni dwaj przestępcy, którzy przez lata ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości trafili do więzienia.

TOMASZ STANISŁAW TRELA

Nie ma tygodnia, by policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu nie zatrzymali osoby poszukiwanej. - W sekcji nie ma przypadkowych osób. Policjanci spędzają ze sobą dużo czasu, co przynosi efekty. Zdarza się, że muszą wyjechać na kilka dni, więc najważniejsze jest doświadczenie, zgranie i zaufanie - możemy usłyszeć od zespołu prasowego KWP. Tak było kilkanaście dni temu, gdy w Gdańsku zatrzymali poszukiwanego listem gończym 38-latka, który oszukał skarb państwa na kilka milionów złotych.

 

Podobnie było również w zeszłym tygodniu, gdy Sekcja wzięła na „tapetę” dwóch kolejnych poszukiwanych. I chociaż tym razem nie musieli wyjeżdżać daleko, ponieważ obaj wpadli w Radomiu, to jak w czasie poprzednich zatrzymań, przestępcy próbowali oszukać „poszukiwaczy”.


28-letni Sebastian A. poszukiwany przez radomski sąd od 2013 roku, miał zasądzone do odsiedzenia 2,5 roku za oszustwa, których dokonywał na jednym z portali aukcyjnych. Wystawiał na nim sprzęt elektroniczny, którego oczywiście nie miał i nie wysyłał kupującym, ale pieniądze inkasował. Policjantów z KWP wsparli „kryminalni” z Kozienic.

 

Operacyjni ustalili, że 28-latek może przebywać na radomskim osiedlu Ustronie. Zatrudnił się w jednej z firm, w której pracę zaczynał zawsze o 4, by nie rzucać się w oczy sąsiadom. Wracał przed południem i zamykał się w domu. Gdy kilka dni temu wracał z pracy, czekali już na niego policjanci. Mężczyzna nie krył zaskoczenia.

 

Jeszcze bardziej zaskoczony był kolejny mężczyzna, który na kilka dni wrócił do Radomia z Holandii. 26-letni Łukasz P. od dwóch lat był poszukiwany przez radomski sąd. Wystawiono za nim cztery listy gończe. Do odsiedzenie miał ponad 4 lata za włamania i kradzieże. Policjanci ustalili, że mężczyzna pojawił się na osiedlu Malczew w Radomiu. Gdy „poszukiwacze” weszli do domu, 26-latka w nim nie było. Przynajmniej tak twierdziły osoby, które policjanci zastali w domu. Gdy sprawdzali całe mieszkanie ich uwagę przykuły buty stojące w przedpokoju. Było ich za dużo...Policjanci w czasie dokładnego sprawdzania odnaleźli właz, ukryty pod wykładziną, który prowadził do piwnicy. Tam, w skrytce, za specjalnie przygotowaną płytą kompozytową wykorzystywaną w budownictwie ukryty był 26-latek. Obaj zatrzymani trafili już do więzienia.

 

Sekcja Poszukiwań i Identyfikacji Osób istnieje od jesieni 2016 r. Swoją podległością należy do struktury Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. A©Arpass
W poniedziałek 15 października odbyła się ostatnio sesja rady powiatu kozienickiego przed wyborami samorz...
fot. Archiwum Starostwa Powiatowego w Kozienicach
Od 1999 roku kiedy powstały powiaty, starostwo w Kozienicach przeznacza określone pieniądze na działalnoś...
Fot. KDK
W niedzielę, 14 października w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbył się kolejny jazzowy koncert. Tym raz...
Fot. KDK
W niedzielę 14 października w CKA w ramach cyklu „Poranków teatralnych” dzieci miały o...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook