Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Ogródek Kwietny z Eneą Wytwarzanie i Mazowiecko-Świętokrzyskim Towarzystwem Ornitologicznym
Dodał: DL, 22-05-2020 14:09, odsłon: 438
Fot. Enea Wytwarzanie
Fot. Enea Wytwarzanie

Enea Wytwarzanie wraz z Mazowiecko-Świętokrzyskim Towarzystwem Ornitologicznym rozpoczęła akcję „Ogródek kwietny z Eneą Wytwarzanie i M-ŚTO”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali pracownicy spółki oraz wybrane placówki z terenu powiatu kozienickiego. W ramach tej inicjatywy uczestnicy będą mogli otrzymać pakiety startowe nasion miododajnych wraz z ulotką informacyjną, a także wziąć udział w konkursie fotograficznym.

 

Organizatorzy poprzez realizację akcji chcą zwrócić uwagę na znaczenie Elektrowni Kozienice dla owadów zapylających, zaprezentować bogactwo roślin miododajnych, wzmocnić bazę pokarmową w postaci kwietnych roślin, a także rozbudzić zainteresowanie pożytecznymi owadami.

 

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali pracownicy spółki oraz wybrane placówki z terenu powiatu kozienickiego: Placówka Socjalizacyjna „Panda”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Opactwie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Przewozie oraz Dom Pomocy Społecznej w Kozienicach. Każdy zainteresowany inicjatywą ma możliwość otrzymania pakietu startowego nasion roślin jednorocznych, dwuletnich oraz bylin wraz z ulotką informacyjną promującą program edukacji ekologicznej Enei Wytwarzanie, przyjaznej owadom zapylającym. Dołączone do broszury nasiona przeznaczone są do założenia kwietnego ogródka na terenie prywatnej posesji, tudzież danej placówki. Nasiona wysiać należy w dowolnym miejscu, mogą być to rabaty, balkony, kwietniki, donice, czy tarasy.

 


 

Kolejną częścią akcji jest uwiecznienie efektów na fotografiach i możliwość zgłoszenia się do udziału w konkursie fotograficznym. Celem konkursu jest ukazanie na fotografiach piękna ogródka kwietnego w różnych etapach kwitnienia, powstałego z nasion udostępnionych uczestnikom przez organizatorów. Konkurs zostanie przeprowadzony w okresie od 15 czerwca 2020 r. do 30 września 2020 r. i w tym czasie należy przesyłać fotografie. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Wyniki konkursu i wręczenie nagród nastąpi 9 października 2020 r.Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. archiwum
Od piątku (5 czerwiec) obiekty turystyczne Nadleśnictwa Kozienice wracają do życia, w tym słynne w całym ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Akcja GaszynChallenge trwa od zaledwie dwóch tygodni. Zbiórka na rzecz Wojtusia Howisa, kt&...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Akcja GaszynChallenge trwa od zaledwie dwóch tygodni. Zbiórka na rzecz Wojtusia Howisa, kt&...
fot.ilustracja/pixabay.com
Szpital w Kozienicach poinformował o zakażeniu personelu medycznego Pracowni Radiologii i USG. Badania RT...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook