Dzisiaj jest niedziela, 21 kwietnia 2019 r., 111 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Laureaci Enei Akademii Talentów z powiatu kozienickiego
Dodał: KamZap, 23-01-2019 14:03, odsłon: 746

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Opactwie i Iga Smolarczyk z Kozienic zostali laureatami drugiej edycji Enei Akademii Talentów. Przyznane stypendia pozwolą im na dalszy rozwój pasji artystycznych oraz realizację dodatkowych, pozalekcyjnych projektów edukacyjnych.

Enea Akademia Talentów to inicjatywa Enei i Fundacji Enea, której celem jest wspieranie rozwoju młodych talentów. Działania kierowane są równocześnie do dzieci i młodzieży oraz szkół, które chcą rozwijać talenty i pasje swoich uczniów.

 

Laureatami pierwszej edycji byli między innymi Krzysztof Paduch, utalentowany, młody akordeonista ze Zwolenia oraz  Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Opactwie.

 

Ośrodek z Opactwa został wyróżniony także w drugiej edycji Enei Akademii Talentów w kategorii Sztuka za program „I ty też możesz być aktorem”. Założeniem projektu jest wspomaganie rozwoju uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w zakresie uspołeczniania, jako odbiorców i twórców sztuki i kultury, kształtowanie osobowości oraz rozwijanie uzdolnień i talentów artystycznych. Na początku projekt zakłada przeprowadzenie cyklu zajęć mających na celu przybliżenie zagadnień związanych ze sztuką teatralną, następnie wzięcie udziału w spektaklu teatralnym w prawdziwym teatrze.

Głównym punktem projektu będzie przygotowanie własnego przedstawienia przez uczniów. Wcielenie się w rolę prawdziwego aktora, pozwoli uczniom na wyzwolenie kreatywności, uzdolnień i talentów artystycznych. Przygotowanie przedstawienia i pokazanie go szerszej widowni da możliwość pokazania talentów osób z niepełnosprawnością intelektualną jako pełnoprawnych członków społeczeństwa. Idei przyświeca chęć, by każdy uczeń mógł być prawdziwym aktorem.

Nagrodą za zwycięstwo jest grant w wysokości 10 tysięcy złotych.

 

Laureatką II edycji Enei Akademii Talentów w kategorii Sztuka została także Iga Smolarczyk, uczennica III klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach. Jej pasje to muzyka i rysunek. Gra na instrumentach perkusyjnych, waltorni. Uczy się w szkole muzycznej i od kilku lat należy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej FURIOSO, gra i śpiewa w zespole folkowym. Interesuje się również fantastyką i popkulturą. Jej osiągniecia to m.in.: I miejsce w konkursie zorganizowanym przez portal Gildia.pl i wydawnictwo Decomade z okazji ukazania się kolorowanki stworzonej na bazie ilustracji z komiksowej serii Locke & Key, II miejsce w konkursie plastycznym „Wisła – naturalnie”, zdobycie Nagrody Instytutu Muzyki i Tańca na III Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie z zespołem folkowym Dzikie Harce oraz liczne nagrody z orkiestrą FURIOSO.

 

Iga Smolarczyk otrzyma grant w wysokości 3 tysięcy złotych.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...
ilustracja, źródło: KWP w Radomiu
Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełni...
W rundzie jesiennej Energia przegrała u siebie z MKS-em Piaseczno 1:4. Fot. Kamil Zapora
Piłkarze czwartej ligi mazowieckiej o świętach na razie nie myślą. Wszystkie drużyny z regionu radomskieg...
Fot. PSP im. BCh
We wtorek w PSP im. BCh w Ursynowie odbyło się spotkanie, na którym uczniowie zaprezentowali przed...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook