Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 r., 173 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
'Lato w Ursynowie – jak co roku jest na 6', czyli Półkolonie w ZSO
Dodał: MariuszBasaj, 12-07-2017 10:59, odsłon: 1648
fot. ZSO Ursynów
fot. ZSO Ursynów

"Do zabawy, gotowi, START…" to słowa, które zainaugurowały dwutygodniowe półkolonie, odbywające corocznie w ZSO im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie.

Zajęcia prowadzone są od 10 do 21 lipca, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-14:00. Uczestniczą w nich dzieci z całej Gminy Głowaczów i nie tylko. Tegoroczna edycja zajęć to cykl spotkań opierających się na dwóch przesłaniach: „Uzależnieniom mówimy stop” oraz „Bezpieczny internet- młodzież w świecie komputerów”. Zatem program łączy zabawę i odpoczynek z edukacją i profilaktyką.

 

W rozpoczętym już tygodniu, blisko 40-osobowa grupa uczestników świetnie bawiła się podczas integracyjnych gier i zabaw, sprawdzała swoje artystyczne i sportowe umiejętności, ale przede wszystkim wzajemnie się wspierała w pokonywaniu zadań przygotowanych przez prowadzące zajęcia panie: Iwonę Drążyk, Dorotę Kapciak oraz Małgorzatę Grzędę. Opiekunki, z niestrudzonym entuzjazmem i głową nowych, fantastycznych pomysłów, nie ustają w codziennych obowiązkach i wymyślają dla podopiecznych nowe wyzwania.

 

Wyjątkowa akcja

 

Już pierwszego dnia dzieci podjęły się szczytnego zadania. Młodzi uczestnicy przygotowali własnoręcznie wykonane kartki urodzinowe dla małego Bartosza z Janikowa. Chłopiec cierpi na wiele dolegliwości, a każdego roku okoliczni mieszkańcy wspierają go wysyłając mu kartki z życzeniami. 16 sierpnia Bartosz skończy 8 lat. - Piękne kartki z Ursynowa juz podróżują pocztą do domu Bartosza. Zachęcamy również innych do przyłączenia się do tej akcji, która tak mało kosztuje a tak wiele daje - mówi Małgorzata Maj z ZSO w Ursynowie.

 


 Dzieci włączyły się do akcji wysyłania kartek urodzinowych do Bartosza z Janikowa.

 

W ramach półkolonii dzieci wzięły także udział w wycieczce do Farmy Iluzji. Przed nimi jeszcze szereg innych atrakcji. W drugim tygodniu, pod opieką pań Sabiny Kostrzewa-Makowskiej i Danuty Wasińskiej dzieci czeka m.in. wyjazd do pięknego Sandomierza, który widzowie doskonale znają z perypetii "Ojca Mateusza". Nie zabraknie oczywiście kreatywnych zabaw i ciekawych przygód.

 

Organizatorami tegorocznych zajęć półkolonii są: Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi „Nasze Dzieci”, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głowaczowie oraz ZSO im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie.

 

- Serdecznie dziękujemy również  Wójtowi Gminy Głowaczów,  Józefowi Grzegorzowi Małaśnickiemu, który wspiera nasze działania i pomaga w ich realizacji - mówią organizatorzy letniego wypoczynku dla dzieci w Urysnowie.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Organizatorzy
Jak zwykle w ostatnią niedzielę czerwca, w tym roku już po raz czwarty, w Jedlińsku odbędzie się MotoPikn...
Fot. Kamil Zapora
W środę 20 czerwca w kozienickiej Mediatece odbyło się spotkanie z Michałem Wójcikiem – auto...
Fot. KPP Kozienice
Kozieniccy policjanci bez chwili wahania wybili szybę w samochodzie, który został zaparkowany w pe...
Fot. Zespół Relaks
Zespół wokalny RELAKS jest w trakcie realizacji zadanie pożytku publicznego Gminy Kozienice &bdquo...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook