Dzisiaj jest piątek, 03 lipca 2020 r., 185 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[FOTORELACJA] „Człowiek człowiekowi” - Interesująca wystawa w KDK
Dodał: MaG, 15-11-2019 19:33, odsłon: 1689
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W piątek w Kozienickim Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka otworzona została wyjątkowa wystawa malarki Marii Wollenberg-Kluza.

Autorka wielu publikacji prasowych, wypowiedzi radiowych z dziedziny plastyki, członek Towarzystwa Akademickiego „Fides et Ratio”, autorka refleksyjnego malarstwa o namiętnościach, emocjach i przeżyciach, poruszająca problemy ogólnoludzkie, egzystencjalne, kierująca się odczuciami, Maria Wollenberg-Kluza była gościem Kozienickiego Domu Kultury, w którym zaprezentowano pokonkursową wystawę jej autorstwa „Homo Homini”.

 Mieszkańców i gości wśród, których był zastępca burmistrza Mirosław Pułkowski radny miejski Artur Matera oraz wiceprezes ds. pracowniczych Enea Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz  powitała dyrektor CKA Ewlira Kozłowska

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny spotykamy się na otwarciu wystawy w Centrum Artystyczno Kulturalnym w Kozienicach.  W tej chwili otwieramy czwartą wystawę. Twórczość Pani Marii jest odbiegająca od tej, do której się przyzwyczailiśmy więc warto było w Kozienicach ją zaprezentować. - mówiła dyrektor Elwira Kozłowska

 

Twórczość Pani Marii została zaprezentowana po raz drugi w kozienickim Domu Kultury. W 2004 roku zaprezentowała swoje prace pod tytułem „On i Ona”. Tym razem wystawa nosi nazwę „Homo homini – Człowiek człowiekowi”. W trakcie wystawy autorka prac opowiedziała o swojej twórczości i okolicznościach powstania jej dzieł.

 


W trakcie otwarcia burmistrz Mirosław Pułkowski przyznał się, że podczas jednej z wystaw w Warszawie miał okazję zwrócić uwagę na twórczość Pani Marii, co było motywacją do pogłębienia wiedzy o jej twórczości, sztuce, życiorysie i pochodzeniu, o tym co tworzy, jak tworzy i w, którym kierunku zmierza. Jak sam przyznał – odpowiedzi na to ostanie pytanie nie znam. I to chyba bardzo dobrze. Dzisiejsza wystawa Homo homini – Człowiek człowiekowi, ciężko jest znaleźć w obrazach Pani Marii sztukę, na której nie ma człowieka w różnej formie. Naprawdę odnaleźć w wielu albumach i ten człowiek jest zawsze gdzieś ukryty. Chciałem podziękować Pani dyrektor za to, że udało się zorganizować tę wystawę, bo tak prawdę to pierwszy raz mamy w tej części wystawę pokonkursową. Chciałbym serdecznie podziękować Pani Marii za to, że jest z nami – mówił wiceburmistrz Pułkowski  

 

Mirosław Pułkowski, wiceburmistrz Kozienic podziękował za przyjazd

pani Marii i okazję za poznanie jej twórczości


O twórczości Marii Wollenberg-Kluza zostało wydanych 5 albumów z reprodukcjami obrazów.

Refleksyjne malarstwo Marii Wollenberg-Kluza jest to malarstwo o namiętnościach, emocjach i przeżyciach, porusza problemy ogólnoludzkie, egzystencjalne, wprowadza treści metaforyczne, kieruje się odczuciami, posługuje się skrótem - symbolem. W podejmowanych tematach nie unika komentarza społecznego i historycznego. Symbol w obrazie przekształca się w działanie nastroju i ekspresji wyrażonych środkami artystycznymi przez stosowanie bogactwa koloru, ostrych kontrastów światła - cienia i poprzez pozornie szybkie kładzenie farby. Powstają obrazy przesycone wartościami nastrojonymi etyką i filozofią m.in. Norwida.

Twórczość Pani Marii  Wollenberg-Kluza można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie w Centrum Kulturalno Artystycznym w Kozienicach. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot.Urząd Gminy Garbatka - Letnisko
Od 3 lipca nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska na terenie Gminnego Ośrodka Wypocz...
Fot. Facebook - Policja Kozienice
Wakacje to czas wytężonej pracy policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewni...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności szpital w Kozienicach realizuje obecnie świadczen...
Fot. Facebook - Kortez
W muszli koncertowej w Kozienicach,  w piątek 7 sierpnia 2020 roku o godzinie 21 odbędzie się koncer...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook