Dzisiaj jest środa, 05 sierpnia 2020 r., 218 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Wyjątkowe, niepowtarzalne i własnoręcznie wykonane. Za nami trzecia już edycja warsztatów plastycznych „Bombka w CKA”.
Dodał: MaG, 04-12-2019 20:55, odsłon: 1426
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/KDK
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/KDK

W środę, 4 grudnia, w Kozienickim Domu Kultury powstawały wspaniałe, niepowtarzalne ozdoby świąteczne, które z pewnością będą atrakcją na tegorocznych choinkach. Zajęcia odbyły się w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego, a udział w nich wzięli uczniowie sześciu szkół z terenu Gminy Kozienice.

Tego dnia odwiedzili nas podopieczni PSP w Wólce Tyrzyńskiej, Stanisławicach, Świerżach Górnych, Woli Chodkowskiej, a także PSP nr 2 i PSP nr 3 w Kozienicach. Z każdej placówki wytypowano po troje uczniów wraz z opiekunem.

Wszystkich przybyłych na warsztaty przywitała Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. Przybliżyła zebranym historię tych warsztatów oraz zachęciła do aktywnego uczestnictwa, podkreślając, że im lepsze bombki zrobią uczestnicy, tym piękniejsze pamiątki wyniosą z tych zajęć.

- Integrujemy tutaj wszystkie grupy, zachęcamy do twórczych działań. Bardzo się cieszymy, że jesteście po raz kolejny jesteście z nami, bo tak naprawdę takie warsztaty około świąteczne odbywają się odkąd w centrum jesteśmy. - powitała uczniów dyrektor CKA Elwira Kozłowska

 


Chwilę potem wszyscy ruszyli do pracy pod czujnym okiem instruktor KDK Agnieszki Bieńkowskiej. Plastyk Kozienickiego Domu Kultury, krok po kroku, tłumaczyła jak wykonać ozdoby. Podstawą tegorocznych bombek były styropianowe kule, które najpierw zdobiono metodą decoupage, a następnie używano jeszcze tzw. masy śniegowej i kleju brokatowego. W ruch poszły również kolorowe wstążeczki oraz frędzelki. Twórcza praca potrwała kilkadziesiąt minut, a wszyscy uczestnicy doskonale radzili sobie z artystycznym zadaniem.

 


Na zakończenie tego miłego spotkania dyrektor KDK Elwira Kozłowska pogratulowała wszystkim młodym artystom i wręczyła im dyplomy. Nie zabrakło także podziękowań dla szkół biorących udział w warsztatach oraz słodkich upominków.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Michał Woźny
2 sierpnia br., o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Kozienicach, rozegrany został mecz 2. Kolejki tegor...
Fot. materiały prasowe
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 7 sierpnia do 13 lipca.
Fot. Urząd Gminy Gniewoszów
Serdecznie zapraszamy 9 sierpnia o godzinie 15 do Oleksowa na uroczystości upamiętniające 190 rocznicę wy...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook