Dzisiaj jest wtorek, 11 sierpnia 2020 r., 224 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Pierwszy kozienicki quest – „Miasto Królów”
Dodał: DL, 30-11-2019 15:17, odsłon: 1986
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Questing, czyli forma zwiedzania połączona z rozwiązywaniem rymowanych zagadek zagościła do Kozienic. Pierwszy w mieście quest pozwala udać się w podróż szlakiem królów. Quest został stworzony przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka” przy współpracy z Fundacją Questingu.

W sobotnie południe quest testowało pięć grup. Wycieczka była formą rywalizacji między grupami i zabawą, a jednocześnie pozwoliła im poszerzyć wiedzę o samym mieście jak i historii Polski.

 

- Questing to forma turystyki, która polega na aktywnym poznawaniu dziedzictwa. Dziedzictwo historyczne, przyrodnicze, kulturowe. Tak też dzielimy questy. Questing to edukacyjna gra terenowa w formie ulotki, którą pobieramy, a następnie rozpoczynamy wędrówkę. W ulotce znajdują się słowa, które są nieoznakowaną trasą turystyczną. Nie mamy żadnych oznaczeń. Zagadki, tekst napisany wierszem, a na samym końcu zdobywamy skarb, którym jest pieczątka. Osobiście uważam, że największym skarbem jest wiedza edukacyjna, którą wyniesiemy bawiąc się rewelacyjnie z tej ulotki questingowej – mówiła Edyta Lenart Wojna z Fundacji Questingu.

 


 Rozwiązywanie zagadek, które prowadziły do skarbu wymagało nie tylko bogatej wiedzy o znajomości historii regionu, ale także i dobrej kondycji fizycznej. 

 

Questy w Kozienicach to dwie niezwykle ciekawe zagadkowe wędrówki skierowane do wszystkich, tych najmłodszych jak i najstarszych. W całej Polsce istnieje już ponad tysiąc questów. Pierwsze kozienickie questy, które pozwolą każdemu wyruszyć w historyczną podróż są do pobrania w wersji elektronicznej na stronie LGD „Puszcza Kozienicka” www.lgdkozienice.pl w zakładce Atrakcje regionu

 


 Wszystkie rozwiązane zagadki uczestnicy wpisywali do ulotki, która prowadziła ich do znalezienia skarbu.

 

- Zdecydowaliśmy się na questy, ponieważ na terenie gminy Kozienice dotychczas tego typu odkrywań miejsc naszej lokalnej historii, kultury w taki sposób rekreacyjny nie było. Wpadliśmy na ten pomysł, aby zarówno młodsi mieszkańcy gminy Kozienice jak i starsi mogli korzystać z naszych nieoznakowanych szlaków turystycznych, z których można korzystać w każdy dzień tygodnia o każdej porze roku. Myślimy, że będzie to fajny rodzaj promocji gminy Kozienice również dla turystów, którzy odwiedzają naszą gminę – powiedziała Aleksandra Wieczorek, specjalista do spraw promocji LGD „Puszcza Kozienicka”.

 


Zwycięzcami pierwszego kozienickiego questu okazała się grupa pierwsza. Zapał i energia dzieci połączone z wiedzą i doświadczeniem opiekuna pozwoliły im zdobyć główną nagrodę, którą był tablet wręczony przez Irenę Bielawską - prezes LGD Puszcza Kozienicka.

 

Questy powstały dla Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” w ramach projektu – Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej „Multicel”. Jest to międzynarodowy projekt współpracy realizowany przez partnerów z Polski i Słowacji. Jego celem jest wzmocnienie kapitału społecznego oraz umiejętności przedsiębiorczych mieszkańców obszarów wiejskich na obszarze objętym działaniem Partnerów. Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” – działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 


 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, od 1 września uczniowie powrócą do szkół...
Fot. UG Garbatka-Letnisko
Tłumy ludzi na „Polance” w Garbatce-Letnisku, to w te wakacje częsty widok i to nie tylko w w...
W sierpniu mija 3 lata od momentu uruchomienia ośrodka Legii Soccer Schools w Kozienicach. Jak dzisi...
Gmina Kozienice chce zainwestować własne środki w poprawę jakości powietrza. Już za chwilę rusza nowy gmi...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook