Dzisiaj jest niedziela, 20 października 2019 r., 293 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Paweł Trawkowski, Paweł Kościelny i Dorota Warczyk zwycięzcami Legia MTB Maraton w Kozienicach
Dodał: DL, 16-09-2019 11:59, odsłon: 810
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Blisko stu zawodników wystartowało w tegorocznej edycji Legia MTB Maraton w Kozienicach. Kozienice są miejscem szczególnym na mapie tego rodzaju wyścigów. To tutaj narodził się pomysł i odbył się pierwszy wyścig tej serii. Teraz była to już IX edycja tej imprezy. Najlepszymi zawodnikami w kategorii mężczyzn na dystansach GIGA i MEGA okazali się Paweł Trawkowski i Paweł Kościelny, natomiast najszybszą kobietą była maratonu była Dorota Warczyk.

Start i meta maratonu mieściły się przy ulicy Głowaczowskiej, gdzie niegdyś znajdowała się strzelnica. Kolarze startowali w trzech dystansach o różnej długości: Mini - 17 km,  Mega - 34 km oraz Giga – 51 km. Rajdom towarzyszył również wyścig MIKRO, w którym do rywalizacji stanęły dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Podczas tej edycji wyścigów odbyły się również mistrzostwa Powiatu Kozienickiego.

 

- Blisko 100 osób dzisiaj wystartowało. Szczególnie ucieszyła mnie frekwencja najmłodszych, ponieważ była ona największa spośród wszystkich edycji. Ideą zawodów jest to, aby zaproponować ludziom pewien styl życia. Najlepszym urządzeniem jakie człowiek wymyślił do stymulacji pracy serca to właśnie rower. Mamy też stałe grupy, która przyjeżdżają regularnie na  każdą kolejną edycję rajdu z całej Polski.  Mam nadzieję, że jeszcze wrócimy do Kozienic, bo w nich tak naprawdę narodził się ten wyścig. Pierwszy wyścig tego cyklu odbył się dziesięć lat temu w Kozienicach - mówił Marcin Wasiołek organizator imprezy i jednocześnie prezes Klubu Kolarskiego Legia 1928.

 


 

Trasa wyścigu była bardzo emocjonująca. Zawodnicy dzięki swoim niebywałym umiejętnościom pokonywali jej kolejne etapy. Kibice dopingowali z całych sił swoich faworytów oczekując ich rychłego przyjazdu na linię mety. W tym roku trasa przebiegała dokładnie tak samo jak w poprzedniej edycji wyścigów Legia MTB Maraton w Kozienicach.

 


 

Równo o godzinie 12 burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski wystrzałem dał sygnał do startu wszystkim uczestnikom wyścigów. Jako pierwsi wystartowali najbardziej doświadczeni zawodnicy, którzy mierzyli się ze sobą na dystansie GIGA, który wynosił, aż 51 kilometrów. Następnie kolejno po pięciu minutach przerwy startowały kolejne dystanse, czyli MEGA, MINI, a także MIKRO.

 

Podczas sobotniego rajdu prowadzona była akcja Kozienicka Pomoc Rowerowa. – Jest to akcja, którą prowadzimy wspólnie z Polskimi Sieciami Energetycznymi. Ma na celu popularyzację bezpiecznego korzystania z rowerów. Uświadamiamy jak się ubierać, jak się poruszać, a także jak szanować innych uczestników ruchu. Montujemy również stacje rowerowe. Aktywnie włączamy się w popularyzację tego ruchu i aktywności rowerowej poprzez promowanie kolarstwa, ale i rozbudowę ścieżek rowerowych oraz takie akcje jak ta dzisiaj – mówił burmistrz Piotr Kozłowski.

 


 W ramach akcji Kozienicka Pomoc Rowerowa najmłodsi uczyli się pierwszej pomocy.

 

Każdy dystans niósł za sobą wyróżnienia, które przyznawane były w kategorii Open oraz kategoriach wiekowych. Jak zawsze duża część zawodników rywalizowała ze sobą na dystansie Mega, który na każdych zawodach cieszy się sporą popularnością.

 

Jako pierwsza linię mety w kategorii „Mega” kobiet przekroczyła Dorota Warczyk z LKK Start Tomaszów Mazowiecki. Drugie miejsce zajęła Dominika Cybulska – Wydolność.pl. Na trzecim miejscu znalazła się Dorota Sierajewska z Enea KS Energia Kozienice.

 


 

W kategorii mężczyzn, w kategorii „Mega” najszybszym rowerowym maratończykiem okazał się Paweł Kościelny z Legia Sunrace Team. Miejsce drugie zajął Rafał Brzęczek z teamu Brazzers, natomiast trzecie miejsce na podium zajął kolega z drużyny Rafała – Marcin Reszke.

 


 

Na dystansie „Giga” – odcinku, który liczył 51 kilometry najszybszy był Paweł Trawkowski z Bike Salon Team. Na drugiej pozycji uplasował się Marcin Kosiński z Enea KS Energia Kozienice, natomiast trzecie miejsce zajął Paweł Pięta – niezrzeszony.  

 


 

Mistrzem Powiatu Kozienickiego został Mariusz Bartosiewicz, drugie miejsce zajął Szymon Abramczyk, a na trzecim stopniu podium stanął Waldemar Strzelczyk.


Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni poprzez puchary, medale, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.UMWM/ wicemarszałek Rafał Rajkowski i wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz
Dzięki wsparciu samorządu województwa w regionie radomskim powstanie 19 pracowni informatycznych i...
Fot. Martyna Kasjaniuk
Sobota na kozienickim stadionie powinna być bardzo ciekawa. W najciekawszym pojedynku 12 kolejki Campeon....
Paweł Susid, Bez Tytułu (To była dobra książka), 2003, ołówek, akryl, papier
W piątek 18 października, o godzinie 18.00 w Elektrowni odbędzie wernisaż wystawy Pawła Susida zatytułowa...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/Enea
Setki mieszkańców Kozienic odwiedziły zorganizowany przez lokalny samorząd piknik elektromobilnośc...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook