Dzisiaj jest sobota, 29 lutego 2020 r., 60 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Jubileusz 100- lecia urodzin Pani Ireny Matysiak
Dodał: MaG, 11-02-2020 09:25, odsłon: 3901
fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

To szczególne i doniosłe wydarzenie, które nie zdarza się często. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niezwykłego daru doświadczyła Pani Irena Matysiak mieszkanka Garbatki-Letnisko.

Obchody wyjątkowej uroczystości rozpoczęły się mszą świętą sprawowaną przez ks. kan. Augustyna Rymarczyka w intencji Jubilatki w kościele w Garbatce-Letnisko. Po mszy świętej odbyło się urodzinowe przyjęcie, na które przybyły dzieci, wnuki, prawnuki i kuzyni oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych. Jak na taką uroczystość przystało był urodzinowy tort, szampan, moc prezentów i kwiatów oraz życzenia kolejnych długich i szczęśliwych lat życia.

 

 

Urodzinowe życzenia i gratulacje złożyli również: Wójt Teresa Fryszkiewicz, Sekretarz Gminy Marzena Pomarańska oraz z-ca kierownika USC Beata Kowalik. Wójt Teresa Fryszkiewicz wręczyła Dostojnej Jubilatce symboliczny bukiet kwiatów i okolicznościowy prezent gratulując wspaniałego jubileuszu i życząc dużo zdrowia, nieustającej pogody ducha, wszelkiej pomyślności, samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych oraz jeszcze wielu wspaniałych jubileuszy. W świętowaniu tej pięknej uroczystości uczestniczył również Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, a zarazem Przewodniczący Rady Powiatu Radomskiego Krzysztof Murawski, który na ręce Jubilatki złożył list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

 

 

Pani Irena Matysiak urodziła się 13 lutego 1920 r. Ze swoją ukochaną miejscowością Garbatką-Letnisko związana jest od urodzenia. Jej rodzina to rodowici garbatczanie. Mąjąc 23 lata wyszła za mąż za Kazimierza, kawalera z sąsiedniej gminy. Razem przeżyli prawie 38 lat. Pani Irena Matysiak jest szczęśliwą matką, babcią i prababcią. Dochowała się trojga dzieci, ma ośmioro wnuków i ośmioro prawnuków. Całe życie poświęciła rodzinie, razem z mężem wychowała i wykształciła dzieci. Rodzina dla niej to świętość, zawsze dbała o domowe ognisko. Jest osobą życzliwą, radosną, pozytywnie nastawioną do życia i ludzi, chętnie pomagała innym. Jak zgodnie twierdzi rodzina była bardzo pracowita, wręcz kochała pracę, którą wykonywała z niezwykłą starannością i sumiennością. Praca sprawiała jej przyjemność, nie bała się nawet trudów z nią związanych. W życiu Pani Ireny zawsze olbrzymią rolę odgrywała religia. W każdą niedzielę i święta uczestniczyła we mszy świętej, a obecnie ogląda jej transmisje w telewizji. Warto zauważyć, że pomimo upływu lat Jubilatka jest w świetnej formie, może pochwalić się doskonałą pamięcią i jasnością umysłu. Cieszy się zdrowiem i pogodą ducha. Jej ulubionym programem jest „Jaka to melodia?”.

 

 

Kiedy była młodsza wielką przyjemność sprawiało jej szydełkowanie, które było jej hobby. Cała rodzina posiadała zrobione przez nią serwety. Jak wspominają najbliżsi, Pani Irena uwielbiała spacery po okolicznych lasach, zachwycając się niepowtarzalnym klimatem naszej letniskowej miejscowości. A jaki jest przepis na długowieczność? Bez wątpienia dobre geny, miłość najbliższych oraz pozytywne podejście do świata.

 

Szanownej Jubilatce składamy gratulacje i życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, spokoju i uśmiechu.

 

 

 

Beata Kowalik


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Ubiegający się o drugą kadencję prezydent Andrzej Duda odwiedził dzisiaj (28 lutego) Kozienice. Prezydent...
Prezydenta RP Andrzej Duda z wizytą w Kozienicach. Spotkanie z mieszkańcami odbywa się w Hali Sportowej K...
fot.Enea
Enea Wytwarzanie zaprasza do Domu Wypoczynkowego „Świetlik” położonego w przepięknej nadmorsk...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W piątek przed budynkiem Centrum Kulturalno – Artystycznego w Kozienicach odbyła się prezentacja sz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook