Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO] Blisko 200 osób w VIII Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego.
Dodał: KamZap, 10-06-2018 17:51, odsłon: 2611
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Jakub Gałasiewicz z Radomia na dystansie 5 kilometrów i Kamil Czarnecki ze Skarżyska Kamiennej na 10 km – to zwycięzcy rozegranego w sobotę VIII Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego. W tegorocznej edycji wystartowało 164 osoby. Patronem medialnym imprezy była redakcja Kozienice24.

Tradycyjnie zawodnicy rozpoczęli swoją przeprawę z bramy Ośrodka Rekreacji i Turystyki, gdzie wiceburmistrz Małgorzata Bebelska wystrzałem dała sygnał do startu. Bieg odbył się na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Trasa wiodła od Jeziora Kozienickiego, przez ulicę Jeziorną, Maciejowicką, Parkową, do parku i z powrotem. Na dłuższym dystansie sportowcy musieli pokonać dwie pętle. Chętnych do tego nie brakowało. Dłuższą trasę pokonało 103 osoby, krótszą - 61.

Byli najszybsi

Na pokonanie krótszej trasy wystarczyło nieco ponad 17 minut. Pierwszy na mecie, tak jak w tamtym roku, zameldował się Jakub Gałasiewicz (17:22), za nim Kamil Gmiński (19:17) z Kozienic  i Marcin Podczasi (19:21) także z naszego miasta.


Najlepsza z pań, Ewa Bachan-Urbanek z Puław (21:43) była 11 w ogóle. Kolejne były Maria Witczak (15 - 23:21) i Joanna Leszczyńska z Kozienic (17 – 24:06).

Na dłuższym dystansie triumfował Kamil Czarnecki ze Skarżyska Kamiennej (36:59) przed Andrzejem Kacprzakiem z Radomia (38:33) i Karoliną Waśniewską również z Radomia (38:45). Dwie kolejne panie na mecie to: Beata Maj z Kozienic (25 - 46:00) i Żaneta Michalska (27 - 46:21). Natomiast najszybciej wśród Kozieniczan 10 km przebiegł Adrian Krekora (6 - 39:02)

Pełne wyniki można znaleźć na www.czasnachip.pl w zakładce Wyniki.

 


W biegu na 10 km pierwszy na mecie zameldował się Kamil Czarnecki po 36 minutach i 59 sekundach od startu.

 


Najszybszym zawodnikiem z Kozienic na dystansie 10 km był Adrian Krekora, który dobiegł na metę szósty. Przypomnijmy, że w zeszłym roku zajął on pierwsze miejsce, a jego czas był lepszy prawie o 3,5 min.

 


Krzysztof Zając – stały bywalec kozienickich biegów pomimo, że całą 5-kilometrową trasę pokonał ze swoją córką w wózku i tak znalazł się w pierwszej dziesiątce najszybszych zawodników na tym dystansie.

 


To był wyjątkowo gorący dzień, dlatego przed bramą Ośrodka Rekreacji i Turystyki rozstawiono kurtynę wodną gdzie można było się schłodzić po wyczerpującym biegu.

 

Pomimo, że tego dnia dominującą dyscypliną były biegi to znalazło się również coś dla tych, którzy wolą bardziej statyczne dyscypliny. Na terenie ośrodka znajdował się bowiem kącik szachowy gdzie można było zagrać w królewską grę z Henrykiem Motyką. W oczekiwaniu na wyniki lub swoich bliskich, którzy brali udział w biegu można było także spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy, jak zrobiła to chociażby wiceburmistrz Małgorzata Bebelska. Na stanowisku strzeleckim obecny był Remigiusz Żak, który chętnie udzielał niezbędnej pomocy i wskazówek.

 

 

Na mecie zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i wodę. Około godziny 13:30 spotkali się w amfiteatrze, gdzie wiceburmistrz Małgorzata Bebelska i kierownik wydziału sportu KCRiS Sławomir Wach wręczyli nagrody najlepszym zawodnikom.

Patronat medialny nad biegiem jak zawsze sprawowały Kozienice24.pl


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja
W piątek 24 maja Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowis...
ilustracja, Pixabay.com
Pogotowie zostało ogłoszone dzisiaj w związku z koniecznością podjęcia działań mających na celu zminimali...
Fot. Kamil Zapora
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W czwartek 23 maja Kozienice odwied...
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook