Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Dużo zdjęć) Kolarskie emocje ponownie zawitały do Kozienic. Setki osób w VIII etapie Poland Bike Marathon
Dodał: KamZap, 11-06-2018 12:12, odsłon: 3015
Najlepszy czas na dystansie MAX osiągnął Bartosz Grędziński z Kross Staff Team (2:20:05). Fot. Kamil Zapora
Najlepszy czas na dystansie MAX osiągnął Bartosz Grędziński z Kross Staff Team (2:20:05). Fot. Kamil Zapora

Ponad 600 osób ścigało się w niedzielę podczas VIII etapu Lotto Poland Bike Marathon w Kozienicach. Malownicza trasa w Puszczy Kozienickiej przyciągnęła wielu wspaniałych zawodników. Nie zabrakło też silnej reprezentacji naszego miasta w postaci sekcji kolarskiej MTB Energii. Na najdłuższym dystansie triumfowali Bartosz Grędziński z Kross Staff Team i Katarzyna Radziszewska z MCP Bike Team.

Pomimo upalnego dnia frekwencja w tegorocznym wyścigu w Kozienicach mogła cieszyć. Na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej gdzie znajdowało się miasteczko rowerowe, a także start i meta wyścigu zebrało się ponad 600 kolarzy.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja na trasach FAN, MINI i MAX, swoich sił w króciutkich wyścigach spróbowały maluchy w wyścigach na MINI CROSS na bieżni stadionu.


O godz. 11:15 wystartowały dzieci z roczników 2004-2011 na dystansie FAN, które miały do pokonania trasę o długości 7 kilometrów. Wśród chłopców, z czasem 00:14:24 triumfował Adrian Oniśk z klubu Wertepowiec Łochów. Z dziewcząt najszybsza była Hanna Mazurkiewicz z Warszawskiego Klubu Kolarskiego z czasem 00:15:49.

O 12:30 wspólnie wystartowały dystanse MINI i MAX. Zawodnicy jechali przez Aleksandrówkę, Babią Górę, dalej w kierunku rezerwatu Brzeźniczanka, a po objechaniu Augustowa dzielili się na dwie grupy. Dystans MINI wracał przez okolice Stanisławic do Kozienic. Dystans MAX jechał aż do miejscowości Jaroszki w gminie Pionki.

W sumie na dłuższej trasie było do pokonania 69 kilometrów, co w połączeniu z wysoką temperaturą, prawie bezchmurnym niebem, a także piaszczystymi i pylastymi leśnymi trasami po ostatnich suchych dniach było nie lada wyzwaniem.

Podczas, gdy kolarze dystansu MINI i MAX walczyli na trasie z pyłem i upałem na stadionie w Kozienicach odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla zawodników z dystansów FUN i MINI Cross. Młodzi kolarze otrzymali nagrody od kierownika wydziału sportu KCRiS Sławomira Wacha, dyrektor awyścigu Grzegorz Wajs oraz gościa specjalnego, Eligiusza Grabowskiego - polskiego kolarza szosowego i przełajowego, mistrza i reprezentanta Polski. Był on najlepszym polskim kolarzem szosowym w 1957 według klasyfikacji PZKol i challenge redakcji Przeglądu Sportowego.

 


Nic nie stanowi lepszej motywacji do dalszych treningów niż odznaczenie z rąk kolarskiej legendy.

 

Byli najlepsi

Po nieco ponad godzinie od startu pierwszy kolarz jadący na trasie 32 km dotarł na metę, a był nim Mateusz Rochowiak z Kross Staff Team z czasem 01:02:12. Najszybszy na tym odcinku kolarz Energii Paweł Wyczółkowski dotarł na metę 5 minut później i uplasował się na 49 miejscu w OPENie z czasem 01:07:09. Pozwoliło mu to natomiast zająć drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej (M1).


Spośród pań pokonujących tę samą trasę pierwsza na mecie zameldowała się Anna Sajnóg z klubu LOTTO z czasem 01:09:27. Pierwsza z Kozienic była Wiktoria Kubik, która z czasem 01:31:16 zajęła 29 miejsce. Wiktoria zajęła także pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (K1).

Po ponad godzinie od przyjazdu pierwszego zawodnika z dystansu MINI na mecie zjawił się Bartosz Grędziński z Kross Staff Team, który pokonał 69 km w 2h 20 min i 5 sekund. Jako 17 na mecie zjawił się kolarz Energii Marcin Kosiński (nr 2958) z czasem 02:29:18.

Pierwszą panią na mecie na dystansie MAX była Katarzyna Radziszewska z MCP Bike Team z czasem 02:37:34, natomiast najlepszą kolarką z Kozienic została Dorota Sierajewska z czasem 03:27:45, która wśród kobiet dotarła na metę jako piąta. Dorota była również trzecia w swojej kategorii wiekowej (K4).

Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie polandbike.pl w zakładce Wyniki.

 

 W niedzielę Marcin Kosiński mógł pochwalić się najlepszym czasem na 69 km spośród kozienickich kolarzy pomimo "kapcia", którego złapał pod sam koniec wyścigu.

 


Wygląd kolarzy po dotarciu na metę ewidentnie świadczył o tym, że tego dnia warunki na trasie nie były sprzyjające. Tym bardziej dla każdego kto ukończył wyścig należy się szczególne uznanie.

 

Później przyszedł czas na wręczenie nagród dla zawodników za dystanse MAX i MINI. Nagrody wręczali: wiceburmistrz gminy Kozienice Małgorzata Bebelska oraz dyrektor wyścigu Grzegorz Wajs. Oprócz wyróżnień dla kolarzy była również okazja do uhonorowania innych osób. Człowiek na stałe związany z Lotto Poland Bike Marathon, dziennikarz sportowy TVP Bogdan Saternus, który komentował całą imprezę otrzymał od załogi Energii Kozienice MTB pamiątkową statuetkę w kształcie mikrofonu za zaangażowanie w swoją pracę i profesjonalizm.

 


Statuetka dla Bogdana Saternusa to bardzo miły gest ze strony kolarzy Energii.

 

Kolejny wyścig 24 czerwca w Płocku.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja
W piątek 24 maja Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowis...
ilustracja, Pixabay.com
Pogotowie zostało ogłoszone dzisiaj w związku z koniecznością podjęcia działań mających na celu zminimali...
Fot. Kamil Zapora
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W czwartek 23 maja Kozienice odwied...
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook