Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
(Wideo, zdjęcia) 61. Edycja Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza już za nami
Dodał: KamZap, 27-07-2018 00:26, odsłon: 2293
Mariusz Grotkowski  / A©Arpass
Mariusz Grotkowski / A©Arpass

Polak Szymon Sajnok z CCC Sprandi Polkowice, mistrz świata w torowej konkurencji, omnium pierwszy minął metę w czasie pierwszego etapu 61. edycji Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza. Drugi na finiszu z peletonu był Grzegorz Stępniak (Wibatech), a trzeci ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu, Czech Alois Kankovsky (Elkov-Author). W czwartek na starcie przed pływalnią "Delfin" do rywalizacji stanęło ponad 120 zawodników.

Tuż przed startem dokonano prezentacji ekip biorących udział w wyścigu. Jak się okazało Polacy mieli na swoim koncie już kilka sukcesów, a wymienić można chociażby Szymona Sajnoka, który został zwycięzcą prologu odbywającego się na torach służewieckich w Warszawie. Natomiast w wyścigu kozienickim w ekipie biało-czerwonych startował m.in. Wojciech Pszczelarski – mistrz Europy i trzeci kolarz mistrzostw świata.

 

Po prezentacji przyszedł czas na start. Przed kolarzami do pokonania była trasa licząca 165 kilometrów - pięć okrążeń po 33 kilometry każde. Trasa wyścigu prowadziła przez miejscowości na terenie powiatu Kozienickiego oraz ulicami miasta. Ze względu na to, że Mazowsze charakteryzuje się płaskim terenem organizatorzy w ramach uatrakcyjnienia wyścigu przewidzieli, aż dziesięć sprintów.

 


Polak triumfuje

Po trzech godzinach i czterdziestu dwóch minutach jako pierwszy na mecie zameldował się Szymon Sajnok z CCC Sprandi Polkowice i tym samym został pierwszym liderem imprezy. Drugi na finiszu z peletonu był Grzegorz Stępniak (Wibatech), a trzeci ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu, Czech Alois Kankovsky (Elkov-Author).

Jeszcze przed rozdaniem nagród najlepszym kolarzom w Kozienicach dyrektor wyścigu Marcin Wasiołek wręczył pamiątkowe odznaczenia dla organizatorów. – Po raz szesnasty jesteśmy w Kozienicach i ciągle pracujemy w gronie niemalże tych samych osób. W związku z tym Polski Związek Kolarski postanowił przyznać złote odznaki honorowe PZK osobom, które w szczególny sposób wspierały ten wyścig – mówił Marcin Wasiołek. Wśród odznaczonych osób znalazł się burmistrz Tomasz Śmietanka. W jego imieniu wyróżnienie to odebrała wiceburmistrz Małgorzata Bebelska, która sama również otrzymała podobną odznakę. Kolejnymi osobami odznaczonymi byli dyrektor KCRiS Marcin Zmitrowicz i wiceburmistrz Igor Czerwiński. Wyróżnienie, ale tym razem w formie pucharu otrzymał także wicestarosta Krzysztof Stalmach.

Później przyszedł czas na honory dla czołowej trójki pierwszego etapu Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza. Szymon Sajnok otrzymał nagrodę burmistrza Kozienic, którą wręczyli Igor Czerwiński i Małgorzata Bebelska. Kolarzowi z drugiego miejsca podium Grzegorzowi Stępniakowi nagrodę starosty kozienickiego wręczył Krzysztof Stalmach. Zaś zdobywcy trzeciego miejsca przypadła nagroda dyrektora KCRiS, który osobiście wręczył puchar.

 


 Szymon Sajnok z ekipy CCC Sprandi Polkowice, mistrz świata w torowej konkurencji omnium, wygrał środowy prolog oraz czwartkowy pierwszy etap 61. kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza i został pierwszym liderem imprezy.

 

Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego


Po wyścigu zawodowych kolarzy odbyła się rywalizacja miłośników kolarstwa w Mistrzostwach Powiatu Kozienickiego. Pierwszy linię mety przekroczył Andrzej Piasek z czasem 51 min 45 s, a za nim Mateusz Lipiec i Marcin Kosiński. Wśród pań wygrała natomiast Wiktoria Kubik.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...
Policjanci z powiatu kozienickiego zatrzymali dwóch amatorów perfum. Mężczyźni tym proceder...
Fot. PTTK Kozienice
W sobotę 18 maja odbył się XXI Rajd Nadwiślański zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach.
Zespół Enej zagra w Kozienicach. Źródło: oficjalna strona zespołu
1 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. Jak zwykle możemy spodziewać s...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook